Mikrodermabrazja ciała - Odkryj Sekrety Gładkiej i Promiennej Skóry

Co to jest mikrodermabrazja?

W zabiegu mikrodermabrazji całą pracę wykonuje urządzenie przypominające różdżkę, którego zadaniem jest usunięcie górnej warstwy skóry, zwanej również warstwą rogową naskórka. Ponadto zabieg pozwala usunąć wszelkie ślady brudu i martwych komórek skóry. Zasadniczo przypomina to bardzo silne mycie twarzy.

– Mikrodermabrazja wygładza skórę poprzez mechaniczne usuwanie złuszczających się komórek skóry – mówi dr Palm. – Najlepiej sprawdza się w przypadku tych osób, które oczekują powtarzalnej procedury, zapewniającej łagodne rezultaty w czasie.

Innymi słowy, prawdopodobnie nie zauważysz drastycznej zmiany po pierwszym zabiegu, poza wygładzeniem i zmiękczeniem skóry.

– Osoby z silnymi uszkodzeniami słonecznymi i zmianami skórnymi, które spodziewają się, że mikrodermabrazja radykalnie poprawi stan skóry, będą rozczarowane – mówi dr Palm.

Chociaż mikrodermabrazja jest zwykle wykonywana w obrębie twarzy, dr Palm mówi, że zabiegowi można poddawać również inne części ciała. To także dobra opcja dla tych, którzy nie tolerują bardziej intensywnych metod złuszczania.

Mikrodermabrazja – co to za zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg sprowadzający się do złuszczania martwych, rogowaciejących komórek naskórka. Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, czyli naskórek podlega okresowemu złuszczaniu. Obumierające komórki skóry przemieszczają się w kierunku naskórka i zastępowane są przez nowe komórki. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a także jej nienagannego wyglądu ogromne znaczenie ma regularne złuszczanie naskórka, co zapobiega jego nadmiernemu rogowaceniu oraz naruszeniu ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry. Mikrodermabrazja służy mechanicznemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka, z jednoczesnym zasysaniem złuszczonych komórek. Dzięki połączeniu ścierania komórek oraz zasysania ich z wykorzystaniem podciśnienia, możliwe jest uzyskanie efektu złuszczenia skóry oraz wykonania próżniowego masażu. Głębokość złuszczania naskórka podczas zabiegu mikrodermabrazji jest kontrolowana, dzięki czemu można ograniczyć zasięg zabiegu wyłącznie do powierzchniowych warstw skóry. Przekłada się to na znikomą inwazyjność zabiegu i brak konieczności gojenia się skóry.

Efekty mikrodermabrazji to przede wszystkim rewitalizacja skóry, przywrócenie jej kolorytu i blasku. Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie – pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki. Pobudzone zostają procesy regeneracji skóry, spowolnione jest jej starzenie się. Mikrodermabrazja na trądzik pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, zredukowanie zaskórników i zminimalizowanie rozwoju zmian trądzikowych. Mikrodermabrazja na blizny pomaga wyrównać powierzchnię skóry oraz stymuluje przebudowę skóry, dzięki czemu możliwe jest spłycenie blizn i wyrównanie ich kolorytu.

Spis treści:

  • Czym jest mikrodermabrazja?
  • Mikrodermabrazja – przebieg i opis zabiegu
  • Jak działa zabieg mikrodermabrazji?
  • Efekty mikrodermabrazji
  • Kto może zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji?
  • Mikrodermabrazja – wskazania do zabiegu kosmetycznego
  • Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
  • Czym wyróżnia się mikrodermabrazja korundowa?
  • Pozostałe rodzaje mikrodermabrazji
  • Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Kosmetologia i zabiegi medycyny estetycznej wciąż są doskonalone, oferując wiele metod poprawy urody – zarówno tych naturalnych, jak i bardziej restrykcyjnych. Mikrodermabrazja zyskała ogromne uznanie, ponieważ jej działanie opiera się na przyśpieszaniu i stymulacji naturalnych procesów zachodzących w obrębie skóry. Jednocześnie efekty mikrodermabrazji bywają porównywalne do ingerencji chirurgicznej, a to dodatkowo pogłębia fenomen tego prostego zabiegu.

Urządzenie do mikrodermabrazji działa na wielu trybach pod względem intensywności i rodzaju stosowanych głowic. Dzięki temu poszczególne rodzaje mikrodermabrazji można dostosować do każdego typu skóry. Najbardziej popularny zabieg tego typu to mikrodermabrazja diamentowa, ale coraz większe uznanie zyskuje także mikrodermabrazja korundowa, tlenowa i wodna.

Jak długo utrzymują się efekty mikrodermabrazji i jak długo trzeba na nie czekać?

Specjalista na podstawie wywiadu z klientką i dokładnej obserwacji cery określa, jak wiele zabiegów potrzebnych jest do uzyskania satysfakcjonującego efektu. W większości przypadków zalecane jest wykonanie serii 4 zabiegów (w przypadku skóry tłustej i łojotokowej może być ich więcej) przeprowadzanych w odstępie miesięcznym. Pierwsze efekty, jakimi jest rozjaśniona i odżywiona skóra, widoczne są już po pierwszej mikrodermabrazji. Spłycenie zmarszczek i usunięcie blizn widoczne jest pod koniec serii. Jeśli chodzi o blizny i przebarwienia, efekt jest trwały (jeśli oczywiście nie powstaną nowe). Skóra wymagająca normalizacji wydzielania sebum najczęściej potrzebuje powtarzania serii zabiegów raz do roku, aby zachować zadowalający wygląd. Specjaliści zalecają wykonywanie mikrodermabrazji w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Należy jednak uważać również na bardzo niskie temperatury.

Bezwzględnych przeciwwskazań do zabiegu mikrodermabrazji nie jest wiele, jednak zawsze należy poinformować kosmetologa o ewentualnych zażywanych lekach, szczególnie przeciwzakrzepowych. Mikrodermabrazja nie może być przeprowadzana w obrębie ostrych zmian zapalnych, niedawno przebytych zabiegów chirurgicznych, przy łuszczycy i w trakcie zakażeń wirusowych lub bakteryjnych (w tym opryszczki). Nie jest polecana osobom chorującym na nowotwory oraz stosującym izotretynoinę (lek stosowany przy niektórych odmianach trądziku).

Łojotokowe zapalenie skóry i nieropne odmiany trądziku nie są przeciwwskazaniami do mikrodermabrazji!

W okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się wykonywania mikrodermabrazji, chociaż niektóre salony kosmetyczne dopuszczają taką możliwość ze względu na brak jednoznacznych przeciwwskazań.

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...