Sok z aloesu na pryszcze - Czy to skuteczny sposób na walkę z niedoskonałościami skóry?

Aloes na rany, oparzenia, hemoroidy. Na co jeszcze pomaga sok z aloesu?

Aloes to wszechstronna roślina, którą powinnaś mieć w domu nie tylko dla ozdoby. Aloes na rany stosowany jest najczęściej, ale ma on też sporo innych zalet dla Twojego zdrowia i urody. Żel, wyciąg, sok z aloesu – na co je stosować? Dowiedz się więcej!

Spis treści:

  1. Aloes – na co pomaga? Właściwości soku z aloesu
  2. Aloes na rany – jak wpływa na gojenie i blizny?
  3. Aloes na oparzenia – pierwsza pomoc!
  4. Aloes na oparzenia słoneczne – zabierz go na wakacje!
  5. Aloes na hemoroidy – prawda czy mit?
  6. Aloes na opryszczkę – skuteczny czy nie?
  7. Aloes na twarz – domowe sposoby. Kiedy i do jakiej cery go stosować?
  8. Jak zrobić sok z aloesu na odchudzanie?

Aloes idealny na sok

Zastosowanie świeżego aloesu w kuchni w Polsce nie jest zbyt popularne. Wolimy kupić sok ze sklepu. Kwiat uprawiany na parapecie jest jednak jak lekarstwo. Jego zastosowanie kulinarne wymaga popularyzacji i publikowania inspirujących przepisów. Być może przekona to ludzi, że warto spróbować.

Co ciekawe, im starszy okaz, tym bardziej jego miąższ jest nasycony składnikami odżywczymi. Oznacza to, że przygotowane jedzenie jest smaczniejsze.

Na rynku są coraz chętniej kupowanymi produktami są napoje z cząstkami tej wyjątkowo zdrowej rośliny słodzone miodem lub cukrem trzcinowym. Ich orzeźwiający smak jest wyjątkowy i przekonuje do częstszego próbowania soków. Sklepy ze zdrową żywnością oferują soki 100% oraz suplementy diety z miąższem. Na bazie tej rośliny można przygotować jedzenie i wytrawne napoje np.: sok z dodatkiem cytrusów lub wina i nalewki.

Aloes na twarz – domowe sposoby. Kiedy i do jakiej cery go stosować?

Jednym z najbardziej dostrzegalnych efektów pielęgnacyjnych stosowania kosmetyków z aloesem jest niemal natychmiastowe silne nawilżenie skóry. Właśnie z tego powodu aloes tak często mieści się wysoko w składach kremów do twarzy, serum, toników, żeli pod prysznic, mydeł, toników, maseczek, pomadek czy maseł do ciała. Aloes niemal w całości składa się z wody – połączony z substancją oleistą fantastycznie zatrzymuje tę wodę w skórze, dając długotrwały efekt nawilżenia.

Jeśli masz cerę trądzikową, tłustą lub po prostu od czasu do czasu zmagasz się z zaskórnikami czy pryszczami, koniecznie wyposaż się w kosmetyk z dodatkiem aloesu. Aloes to nieoceniony składnik kosmetyków przeznaczonych do walki z trądzikiem. Wszystko to dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym.

Szukaj go w składach żeli do mycia twarzy, kremów nawilżających oraz toników. W przypadku tych ostatnich doskonale zastępuje toniki z alkoholem, tak często polecane niestety dla osób z cerą trądzikową. Tonik na bazie aloesu pozostawia skórę przyjemnie odświeżoną i oczyszczoną. Jednocześnie reguluje on pH skóry twarzy oraz walczy z bakteriami i stanami zapalnymi na jej powierzchni.

Jak nakładać aloes na twarz? Domowe sposoby zalecają, by po prostu uciąć kawałek liścia rośliny, rozciąć go w środku i przetrzeć delikatnie żelem oczyszczoną wcześniej skórę. Nie masz doniczki z aloesem w domu? Możesz też nałożyć na twarz jako maseczkę grubszą warstwę gotowego żelu i odczekać, aż się wchłonie lub rozprowadzić porcję żelu zamiast serum, które zwykle stosujesz – koniecznie pod krem. Kremem zamkniesz nawilżenie w skórze. Nie pomijaj go w pielęgnacji.

Czego możesz spodziewać się, stosując aloes na twarz? Efekty, jakie daje, to odświeżenie skóry, ale również:

Najczęściej są nimi zaburzenia hormonalne, prowadzenie niezdrowej diety bogatej w cukry, kwasy nasycone oraz wysokoprzetworzone dania i niewłaściwa pielęgnacja w tym stosowanie wysuszających kosmetyków o zbyt agresywnym składzie.

Czytaj dalej...

W zależności od potrzeb skóry możemy wybrać kremy o bogatej, gęstej konsystencji, które będą działać odżywczo lub lżejsze kremy-żele, które sprawdzą się w pielęgnacji cer przetłuszczających się, z problemami trądziku.

Czytaj dalej...

Sok z liści rośliny zawiera bogactwo witamin A, C, E oraz z grupy B niacynę, cholinę oraz kwas foliowy , mikroelementy wapń, selen, cynk, potas, miedź, mangan, sód, chrom, magnez, sterole roślinne, kwasy tłuszczowe m.

Czytaj dalej...

Nasiona lnu jak przystało na większość nasion również szczycą się wysokim stężeniem dobrych kwasów tłuszczowych głównie omega-3, omega-6 i omega-9 , nieocenionych w zachowaniu ładnej cery i zdrowego organizmu.

Czytaj dalej...