Zalety i zastosowanie żelu z aloesu do pielęgnacji twarzy

Siemię lniane – najlepsze, sprawdzone kosmetyki domowe z lnem

Maseczka do włosów z siemienia lnianego

Najprostszy kosmetyk świata: lniany żel nakładamy na włosy, owijamy je czepkiem fryzjerskim i zostawiamy na około 30 minut. Aby wzmocnić jego odżywcze działanie – zmieszajcie żel z odrobina naturalnego olejku, lub dobrą mieszanka naturalnych olejków. Żel można trzymać nawet kilka godzin, jeśli oczywiście macie na to czas. Następnie spłuczcie i umyjcie dokładnie włosy. Zobaczycie, że staną się miękkie, nawilżone i będą się wspaniale błyszczały.

Płukanka do włosów z siemienia lnianego

Lniany żel rozcieńczcie z naparem z pokrzywy lub rumianku. Wylewamy płukankę na włosy podczas ostatniego płukania. Efekt gładkich i jedwabistych w dotyku włosów gwarantowany!

Serum na końce włosów z siemienia lnianego

Żel lniany można z powodzeniem nakładać codziennie na suche końce włosów, aby je ochronić przed zniszczeniem. Takie naturalne serum na końcówki zadba o nie odpowiednio i sprawi, ze pasma będą zdyscyplinowane, wygładza i nie będą się puszyć. Żel na końcówki włosów można połączyć z naturalnym olejkiem, aby je jeszcze silniej odżywić i zabezpieczyć.

Siemię lniane w formie toniku do twarzy

Żel lniany rozcieńczcie odrobinę z wodą, naparem z ziół (np. z rumianku), lub wybranym hydrolatem do twarzy (np. różanym). Uzyskacie doskonały tonik, który świetnie pielęgnuje skórę, ponieważ nie przesusza jej i nie wyparowuje tak prędko z naskórka. Taki tonik dba o sprężystość skóry, dobrze ją nawilża, wygładza i uelastycznia a także koi wszelkie podrażnienia.

Tonik możecie przechowywać w lodówce do 7 dni.

Żel do ciała, dłoni i stóp z siemienia lnianego

Czy wiecie ze pestki, które pozostaną z odsączenia lnianego żelu są również doskonałym kosmetykiem? Zmieszajcie je z odrobina żelu aloesowego i użyjcie jako peelingu do ciała, dłoni lub stóp. Zamiast aloesu możecie wykorzystać gesty jogurt naturalny i połączyć go dodatkowo z miodem lub odrobiną masła shea. Taki peeling Jest delikatny dla skóry, a jednocześnie świetnie usuwa martwy naskórek.

Zastosowanie aloesu

Zastanawiasz się nad tym, co zrobić z aloesem? Odpowiedź brzmi – niemal wszystko. Żel aloesowy, który ma postać zwartej galaretki, możesz stosować na twarz, włosy oraz na całe ciało. Aloes, na przykład w postaci soku, wykorzystywany może być ponadto wewnętrznie.

„Bogactwo roślin nie musi być zaletą”. Jak znaleźć krem roślinny, który naprawdę działa?

Żel z aloesem twarz

Żel aloesowy może być stosowany do każdego rodzaju skóry, zarówno tej suchej, jak i wrażliwej, czy problematycznej. Jeśli borykasz się ze zmianami trądzikowymi docenisz go za właściwości przeciwzapalne. Stosowanie aloesu na trądzik nie tylko pomaga zniwelować wypryski, ale też przyspiesza gojenie się ran, łagodzi podrażnioną skórę, a nawet rozjaśnia przebarwienia i blizny. Żel z aloesu działa też bakteriobójczo.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na właściwości nawilżające aloesu. Warto sięgnąć po niego, jeśli twoja skóra jest mocno wysuszona lub nadmiernie się łuszczy. Możesz nakładać go także na zrogowaciałe łokcie, kostki i pięty. Sprawdzi się też jako sposób na opuchliznę pod oczami.

Jak stosować żel aloesowy na twarz? Na rynku znajdziesz wiele kosmetyków z dodatkiem żelu aloesowego. Możesz także wykorzystać sam żel z aloesem i stosować go jako okład lub zastąpić nim krem. Pamiętaj, że im wyższe stężenie aloesu w żelu tym lepiej, dostarczysz bowiem skórze więcej składników odżywczych.

Żel aloesowy to także doskonały składnik domowej maseczki do skóry trądzikowej.

Żel z aloesem na włosy

Żel aloesowy doskonale sprawdza się również w pielęgnacji włosów. Sięgnij po niego, aby nawilżyć pasma. Jako humektant absorbuje wodę z otoczenia i co ważne, zatrzymuje wilgoć w środku włosa. Dzięki temu włosy są gładkie, lśniące i nie puszą się. Zamknięcie łusek włosa powoduje ponadto, że są one mniej podatne na uszkodzenia i elektryzowanie.

Żel aloesowy na włosy - jak stosować?

Żel aloesowy jest idealnym produktem w pielęgnacji włosów. Najlepiej sprawdzi się na włosach suchych, zniszczonych, mających tendencję do łamania. Po jego zastosowaniu odzyskają nawilżenie, blask oraz miękkość. Żel aloesowy doskonale sprawdza się nie tylko w pielęgnacji pasm, ale także skóry głowy. Polecany jest przede wszystkim walce z suchym łupieżem, ale można go stosować także jeśli problemem jest wypadanie włosów.

Jak należy stosować żel aloesowy na włosy? Możemy aplikować go na różne sposoby. Dobrym pomysłem jest nakładanie go tylko na końcówki lub dodawanie go do ulubionej maski lub odżywki. W przypadku skóry głowy, najlepiej sprawdza się wcieranie niewielkiej ilości w miejsca objęte łupieżem oraz na partie, gdzie pojawia się uczucie swędzenia. Żel aloesowy powinien złagodzić ten problem.

Dodatkowo żel aloesowy świetnie sprawdza się przy modnym wśród "włosomaniaczek" olejowaniu włosów. Na suchych włosach wystarczy rozporwadzić żel aloesowy, a następnie nałożyć na nie dowolny olej. Taką mieszankę trzymamy na włosach przez około godzinę, a następnie dokładnie myjemy szamponem. Połączenie żelu aloesowego oraz olejku zapewni mocne nawilżenie włosom i sprawi, że po wyszuszeniu będą idealnie gładkie.

Aloes – właściwości i skład

Aloes uznawany jest za najbardziej biologicznie czynną roślinę, zawiera w sobie bowiem ponad 75 potencjalnie aktywnych składników. Zawarte są w nim m.in.:

  • witaminy z grupy B,
  • witamina A, C, E,
  • minerały takie jak: wapń, chlor, chrom, miedź, żelazo, mangan, magnez, potas, fosfor, sód, cynk,
  • węglowodany,
  • sacharydy,
  • aminokwasy,
  • białka,
  • antrachinony,
  • enzymy,
  • polisacharydy,
  • polifenole,
  • kwas arachidowy,
  • kwas moczowy,
  • kwas salicylowy.

Nie kupuj podrabianych kosmetyków! Co znajdziesz w ich składzie?

To właśnie tak bogaty skład powoduje, że żel aloesowy wykazuje właściwości:

  • nawilżające,
  • wygładzające,
  • odżywcze,
  • zmiękczające,
  • łagodzące,
  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwgrzybicze.

Ocet nagietkowy pełni funkcje ochronne włosów przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi jak suszenie, farbowanie, szamponami, które wysuszają skórę głowy prowadzą do łupieżu i osłabienia włosów, które stają się kruche i łamliwe.

Czytaj dalej...

Sok z liści rośliny zawiera bogactwo witamin A, C, E oraz z grupy B niacynę, cholinę oraz kwas foliowy , mikroelementy wapń, selen, cynk, potas, miedź, mangan, sód, chrom, magnez, sterole roślinne, kwasy tłuszczowe m.

Czytaj dalej...

Wysoka zawartość cennych aminokwasów oraz steroli roślinnych wzmacnia organizm i przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych niektóre źródła podają, że przeciwzapalne właściwości aloesu odgrywają istotną rolę w łagodzeniu objawów alergii.

Czytaj dalej...

Ja używam tylko zatężonego aloesu ze sklepu z półproduktami, ale stosuję go rzadko i zawsze w otoczeniu emolientów, bo moje włosy zaczęły się nieco puszyć na końcach wypłukuje się z nich keratyna po keratynowym prostowaniu i obawiam się, że aloes, jako humektant, może to nasilać.

Czytaj dalej...