Zalety i zastosowanie żelu z aloesu do pielęgnacji twarzy
Jaki żel aloesowy wybrać?
Żel aloesowy to kosmetyk, który od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością, a na rynku pojawiają coraz to nowe produkty. Za jeden z najlepszych uważany jest koreański żel aloesowy Holika Holika Aloe. Zamknięty w charakterystycznym opakowaniu kosmetyk zawiera aż 99 proc. ekstraktu z aloesu. Jest wielofunkcyjny i sprawdzi się nawet w pielęgnacji cery problematycznej oraz trądzikowej.
Warto zwrócić uwagę także na żel aloesowy Yumi Aloe - to wegański kosmetyk produkowany w Polsce, który ma bardzo dobre opinie. Bardzo szybko się wchłania, nawilża i koi. Podobnie działa żel aloesowy z oferty marki AA.
W przypadku podrażnień, drobnych ran lub otarć doskonale sprawdzi się żel aloesowy Equilibra Extra Aloe Dermo Multi-Active Gel.
Żel aloesowy to kosmetyk, który warto mieć w swoim domu, bo ma naprawdę wiele zastosowań, a nie jest drogi. Jego regularne stosowanie przyniesie skórze i włosom same korzyści!
Zastosowanie aloesu
Zastanawiasz się nad tym, co zrobić z aloesem? Odpowiedź brzmi – niemal wszystko. Żel aloesowy, który ma postać zwartej galaretki, możesz stosować na twarz, włosy oraz na całe ciało. Aloes, na przykład w postaci soku, wykorzystywany może być ponadto wewnętrznie.
„Bogactwo roślin nie musi być zaletą”. Jak znaleźć krem roślinny, który naprawdę działa?
Żel z aloesem twarz
Żel aloesowy może być stosowany do każdego rodzaju skóry, zarówno tej suchej, jak i wrażliwej, czy problematycznej. Jeśli borykasz się ze zmianami trądzikowymi docenisz go za właściwości przeciwzapalne. Stosowanie aloesu na trądzik nie tylko pomaga zniwelować wypryski, ale też przyspiesza gojenie się ran, łagodzi podrażnioną skórę, a nawet rozjaśnia przebarwienia i blizny. Żel z aloesu działa też bakteriobójczo.
Nie sposób nie zwrócić uwagi na właściwości nawilżające aloesu. Warto sięgnąć po niego, jeśli twoja skóra jest mocno wysuszona lub nadmiernie się łuszczy. Możesz nakładać go także na zrogowaciałe łokcie, kostki i pięty. Sprawdzi się też jako sposób na opuchliznę pod oczami.
Jak stosować żel aloesowy na twarz? Na rynku znajdziesz wiele kosmetyków z dodatkiem żelu aloesowego. Możesz także wykorzystać sam żel z aloesem i stosować go jako okład lub zastąpić nim krem. Pamiętaj, że im wyższe stężenie aloesu w żelu tym lepiej, dostarczysz bowiem skórze więcej składników odżywczych.
Żel aloesowy to także doskonały składnik domowej maseczki do skóry trądzikowej.
Żel z aloesem na włosy
Żel aloesowy doskonale sprawdza się również w pielęgnacji włosów. Sięgnij po niego, aby nawilżyć pasma. Jako humektant absorbuje wodę z otoczenia i co ważne, zatrzymuje wilgoć w środku włosa. Dzięki temu włosy są gładkie, lśniące i nie puszą się. Zamknięcie łusek włosa powoduje ponadto, że są one mniej podatne na uszkodzenia i elektryzowanie.
Jak wykonać tonik oraz peeling z aloesu?
Z żelu aloesowego możemy w szybki i łatwy sposób wykonać domowy tonik oraz peeling.
Tonik aloesowo-cytrynowy
Tonik ma za zadanie nawilżyć oraz rozjaśnić naszą skórę. Stosujemy go dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Domowy tonik przechowujemy w lodówce maksymalnie przez tydzień.
Tonik z aloesem i rumiankiem
Tonik wykonany z aloesu i rumianku wykaże na naszej skórze działanie nawilżające, łagodzące oraz przeciwzapalne.
Peeling z aloesu i truskawek
Peeling oczyszcza głębokie warstwy skóry, poprawia ukrwienie, ściera martwy naskórek, wyrównuje koloryt cery oraz odżywia.
- 4 łyżeczki żelu aloesowego,
- 4 duże truskawki,
- 2 płaskie łyżeczki miodu.
Truskawki rozgniatamy, a następnie dodajemy do nich aloesowy żel oraz miód. Składniki mieszamy ze sobą, a mieszankę nakładamy na twarz kolistymi ruchami. Peeling pozostawiamy skórze na około 10 minut. Na końcu zmywamy letnią wodą.
Aloesowy peeling cukrowy
Peeling cukrowy z aloesem i cytryną ma właściwości rozjaśniające przebarwienia, a także łagodzące i zmniejszające widoczność porów. Aloes na twarz w takim wydaniu sprawi, że skóra będzie rozświetlona i nawilżona.
- 2 stołowe łyżki żelu z aloesu,
- cukier trzcinowy,
- kilka kropli wyciśniętego soku z cytryny.
Do niewielkiej ilości cukru trzcinowego dodajemy żel aloesowy oraz sok z cytryny. Mieszankę nakładamy na twarz kolistymi ruchami, a następnie zmywamy ciepłą wodą.