Zalety i zastosowanie żelu z aloesu do pielęgnacji twarzy

Jaki żel aloesowy wybrać?

Żel aloesowy to kosmetyk, który od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością, a na rynku pojawiają coraz to nowe produkty. Za jeden z najlepszych uważany jest koreański żel aloesowy Holika Holika Aloe. Zamknięty w charakterystycznym opakowaniu kosmetyk zawiera aż 99 proc. ekstraktu z aloesu. Jest wielofunkcyjny i sprawdzi się nawet w pielęgnacji cery problematycznej oraz trądzikowej.

Warto zwrócić uwagę także na żel aloesowy Yumi Aloe - to wegański kosmetyk produkowany w Polsce, który ma bardzo dobre opinie. Bardzo szybko się wchłania, nawilża i koi. Podobnie działa żel aloesowy z oferty marki AA.

W przypadku podrażnień, drobnych ran lub otarć doskonale sprawdzi się żel aloesowy Equilibra Extra Aloe Dermo Multi-Active Gel.

Żel aloesowy to kosmetyk, który warto mieć w swoim domu, bo ma naprawdę wiele zastosowań, a nie jest drogi. Jego regularne stosowanie przyniesie skórze i włosom same korzyści!

Żel aloesowy

Żel aloesowy to pozyskiwany z miąższu liści aloesu surowiec, który jest źródłem wielu składników o właściwościach pielęgnacyjnych i prozdrowotnych. Aloes to rodzaj jednoliściennego, zielonego sukulentu występującego naturalnie na suchych, pustynnych i stepowych terenach. W warunkach szklarniowych można uprawiać go także w Polsce, doskonale nadaje się także do hodowania w domowych doniczkach. W kosmetologii i dermatologii, w tym do wytwarzania żelu z aloesu, wykorzystywane są dwa gatunki rośliny tj.:

  • aloes zwyczajny, nazywany też aloe vera,
  • aloes drzewiasty.

Drugim niezwykle cennym surowcem otrzymywanym z aloesu jest mleczko aloesowe, tzw. alona. Z liści rośliny pozyskuje się zaś sok z aloesu, którego właściwości wykorzystywać możesz zarówno stosując go zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Aloes – poznaj jego właściwości lecznicze. Kiedy najlepiej go stosować?

Siemię lniane – skład i właściwości kosmetyczne

Siemię lniane to bogactwo aminokwasów, a te wchodzą w skład budowy włosa – dzięki temu lniany żel na włosy jest tak popularny i kochany przez wszystkie włosomaniaczki. Na tym nie koniec oczywiście, ponieważ len zawiera szereg cennych dla włosów i skóry witamin z grupy B (szczególnie zaś B1 i B6), witaminę E, magnez, wapń, żelazo i cynk. Nasiona lnu – jak przystało na większość nasion – również szczycą się wysokim stężeniem dobrych kwasów tłuszczowych (głównie omega-3, omega-6 i omega-9), nieocenionych w zachowaniu ładnej cery i zdrowego organizmu.

Żel lniany, który pozyskuje się (wytrąca się) z namoczonych nasion lnu jest doskonałym kosmetykiem, który z powodzenie można nakładać na twarz w formie maseczki lub serum, albo jako żel odżywiający i kondycjonujący włosy. Siemię lniane odżywia, przyspiesza gojenie się ran i wszelkich zmian skórnych, odżywia skórę, wzmacnia włosy, nabłyszcza je i zapobiega niszczeniu.

W zależności od potrzeb skóry możemy wybrać kremy o bogatej, gęstej konsystencji, które będą działać odżywczo lub lżejsze kremy-żele, które sprawdzą się w pielęgnacji cer przetłuszczających się, z problemami trądziku.

Czytaj dalej...

Wmasowany w końcówki włosów, poprawi ich kondycję , zaś wmasowany w skórę głowy, pomoże zwalczać łupież wywołany nadmiernym przesuszaniem się skalpu, a przy okazji nie obciąży ani nie przetłuści włosów.

Czytaj dalej...

Wysoka zawartość cennych aminokwasów oraz steroli roślinnych wzmacnia organizm i przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych niektóre źródła podają, że przeciwzapalne właściwości aloesu odgrywają istotną rolę w łagodzeniu objawów alergii.

Czytaj dalej...

Najczęściej są nimi zaburzenia hormonalne, prowadzenie niezdrowej diety bogatej w cukry, kwasy nasycone oraz wysokoprzetworzone dania i niewłaściwa pielęgnacja w tym stosowanie wysuszających kosmetyków o zbyt agresywnym składzie.

Czytaj dalej...