Solarium przed depilacją woskiem - czy to dobry pomysł?
Jak przygotować się do depilacji woskiem?
Piękne, gładkie nogi to marzenie każdej kobiety. Ale i mężczyźni coraz częściej poddają się zabiegowi depilacji, naturalnie wykonując ją w innych miejscach ciała, i to nie tylko latem. Najpopularniejszym sposobem pozbywania się owłosienia, poza goleniem, jest depilacja woskiem. Które miejsca najchętniej są depilowane? Jak przygotować się do depilacji i o czym pamiętać po jej wykonaniu?
Według badania "Rynek usług kosmetycznych w Polsce. Trendy, kierunki rozwoju, strategie i metody działania" najpopularniejszymi zabiegami przeprowadzanymi w salonach kosmetycznych są: pielęgnacja twarzy (zwłaszcza oczyszczanie), masaże, regulacja i henna brwi oraz depilacja woskiem. Wszystkie je łączy krótki czas wykonania, niewielka cena oraz widoczność efektów od razu po zakończeniu wykonywania procedury. Na samą depilację decyduje się około 6,6% wszystkich klientów, przy czym coraz więcej jest wśród nich mężczyzn (choć nadal przeważają kobiety). To duża liczba, która stale wzrasta.
Które obszary najczęściej poddawane są depilacji woskiem? Przede wszystkim nogi, górna warga (tak zwany wąsik), okolice intymne, brwi oraz pachy. Nieco mniej popularne są ręce, brzuch, plecy, broda, przedramiona, ramiona, szyja, klatka piersiowa, kark i pośladki. Każdy z tych zabiegów trwa nie więcej niż kilka chwil, a na mniejsze obszary (na przykład wąsik) nie trzeba się zazwyczaj nawet wcześniej umawiać w gabinecie. Jeden zabieg wystarcza na średnio trzy-cztery tygodnie, przy czym miesiąc to wartość dla kobiet o jasnych włosach. Po jego wykonaniu okolica przez dwa-trzy dni może pozostać lekko zaczerwieniona. Nie ma się jednak co martwić - w praktycznie wszystkich przypadkach dolegliwość ta znika samodzielnie. Zaznaczmy też, że każda kolejna depilacja woskiem powinna boleć nieco mniej, gdyż cebulki włosowe będą już osłabione przez poprzedni zabieg.
Depilacja woskiem – wady i zalety
Jakie są zalety depilacji woskiem? Otóż dzięki tej metodzie depilacji możemy cieszyć się gładką skórą nóg nawet do 6. tygodni, choć niektórym kobietom włoski odrastają już po około 3-4 tygodniach. Po przeprowadzeniu zabiegu, włoski dorastają słabsze i cieńsze, dzięki temu depilować się można rzadziej. Usuwanie owłosienia za pomocą wosku zazwyczaj nie powoduje zaczerwienienia skóry czy powstawania krost, choć jest to kwestią bardzo indywidualną, a co więcej, zabieg musi być wykonany bardzo precyzyjnie. W kontekście wad należy wspomnieć o bólu, który wiąże się z odrywaniem wosku od skóry. Nie jest to metoda dla osób, które mają niski próg tolerancji bólu. Wadą jest również ryzyko poparzenia skóry, jeśli nałożymy na nią gorący wosk. Rozwiązaniem mogą być plastry do depilowania woskiem na zimno, jednak w tym przypadku cała procedura usuwania owłosienia jest jeszcze bardziej bolesna.
Zobacz także Laser diodowy - co to jest, jakie są różnice pomiędzy laserem a IPL?Fakty i mity o depilacji woskiem – czyli jak to jest z długością, efektem i mitycznym bólem?
Depilacja woskiem była zawsze jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod usuwania owłosienia na dłużej – usuwa włosy wraz z cebulkami, skóra jest gładka przez kilka tygodni, a sam wosk nie niesie ze sobą ryzyka skutków ubocznych, jest łatwo dostępny i banalny w użyciu. No właśnie… dlaczego, mimo tylu zalet tej metody, wokół depilacji woskiem narosło tak wiele mitów? Które z nich to opowieści z mchu i paproci? Czy są jakieś niezbite fakty na obronę rewelacyjnych właściwości wosku? – ciekawi – startujemy! Poznajcie fakty i mity o depilacji woskiem!