Recenzja kremu ochronnego Soraya do twarzy SPF 50

Najlepszy krem z filtrem pod makijaż. TOP 7 hitów z SPF 50, które ochronią skórę przed UV [Ranking]

Krem z filtrem pod makijaż jest niezbędny, żeby ochronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Niestety, nie każdy krem ochronny nadaje się do stosowania pod make-up. Bywa, że jest zbyt ciężki i zbyt tłusty oraz roluje się pod podkładem. Żeby ułatwić ci zadanie, wybrałam 7 kremów z wysokim filtrem SPF 50, które spowolnią starzenie się skóry, a równocześnie doskonale sprawdzą się pod codzienny makijaż. Ich ceny mieszczą się w granicach 25-80 zł.

Idealny krem z filtrem pod makijaż musi nie tylko zapewniać odpowiednią ochronę, ale też mieć lekką konsystencję, szybko się wchłaniać i nie pozostawiać białej warstewki. Tylko na takim produkcie uda się wykonać trwały makijaż. Wybór odpowiedniego kosmetyku z SPF 50 to nie lada wyzwanie zwłaszcza przy cerze tłustej, która łatwo ulega zapchaniu i szybko zaczyna się błyszczeć. Każdy z kremów, które umieściłam w tym rankingu, zdobył uznanie Wizażanek, a są to produkty takich marek jak Lirene, Bielenda, Holika Holika czy Revox.

  1. Nawilżający krem z filtrem SPF 50 pod makijaż
  2. Krem do twarzy z filtrem i aloesem
  3. Lekki krem przeciwsłoneczny pod makijaż
  4. Krem z wysokim filtrem UV do cery wrażliwej
  5. Krem z ochroną przed UVA i UVB pod makijaż
  6. Ochronny krem na dzień z SPF 50 i pantenolem
  7. Matujący krem z filtrem pod makijaż
  8. Jak wybrać krem z filtrem?
  9. Jak stosować krem z filtrem pod makijaż?
  10. Jak reaplikować krem z filtrem SPF?

Krem z filtrem 50 a promieniowanie słoneczne

Kiedy warto stosować krem SPF 50?

Krem z filtrem SPF 50 jest zalecany do stosowania każdego dnia, niezależnie od pogody. Jest szczególnie ważny podczas długiego przebywania na zewnątrz, na plaży, w górach lub podczas uprawiania sportów wodnych. Skutecznie chroni skórę przed intensywnym promieniowaniem słonecznym, które jest najmocniejsze między godzinami 10 a 16.

Przed jakim promieniowaniem chroni krem SPF 50?

Promieniowanie UVA i UVB to dwa typy promieniowania ultrafioletowego, które mają różne wpływy na skórę. Promieniowanie UVB jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za oparzenia słoneczne, jego działanie jest najsilniejsze w letnie miesiące, szczególnie w środku dnia. Promienie UVB mogą również przyczyniać się do rozwoju niektórych form raka skóry. Promieniowanie UVA, z kolei, przenika głębiej w skórę i jest obecne przez cały rok. Powoduje przyspieszenie procesu starzenia się skóry w postaci zmarszczek, czy przebarwień oraz może przyczyniać się do rozwoju raka skóry. Oba typy promieniowania wymagają skutecznej ochrony, którą zapewniają wysokie filtry SPF.

Czy po nałożeniu kremu z filtrem 50 można się opalić?

Można się delikatnie opalić nawet po nałożeniu kremu SPF 50, ale jego głównym zadaniem jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Krem SPF 50 pozwala na uzyskanie bezpieczniejszej opalenizny, bez oparzeń choć należy pamiętać, że żadna opalenizna nie jest w pełni bezpieczna dla zdrowia skóry.

Czy SPF 50 chroni przed rakiem skóry?

Regularne stosowanie kremu z filtrem SPF 50 może znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju raka skóry, w tym najbardziej niebezpiecznego czerniaka. Pamiętaj, że żaden filtr nie daje 100% ochrony. Używanie kremu z wysokim SPF to tylko jeden z elementów strategii ochrony przed rakiem skóry, do której należy także noszenie odpowiedniej odzieży, unikanie słońca w godzinach szczytu i regularne stosowanie kremu co kilka godzin.

Jaki krem wybrać do pielęgnacji skóry zimą

Nie każdy krem do twarzy okaże się dobrym wyborem na zimowe miesiące. Okres mrozów i silnego wiatru to dobry czas, aby (podobnie jak podczas upałów) zamienić swój ulubiony codzienny krem na inny kosmetyk, który spełni oczekiwania skóry twarzy zimą. Wymaga ona wtedy dostarczenia składników kremów ochronnych. Zapytałyśmy ekspertkę od pielęgnacji skórę, dermatolog dr Magdalena Łopuszyńska o to, czego warto szukać w składzie kremu.

Dobry krem na zimę powinien chronić skórę przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi, z jakimi mamy wtedy do czynienia, ale jednocześnie powinien być dostosowany do typu skóry: czego innego potrzebuje skóra sucha i wrażliwa, a czego innego skóra tłusta. Przede wszystkim, dobry krem na zimę powinien chronić skórę przed utratą wody, zabezpieczać ją przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych i zapewniać osłonę przeciwsłoneczną. Musi więc zawierać emolienty, na przykład masło shea czy oleje roślinne, które tworzą warstwę okluzyjną. Ważne są też substancje utrzymujące wodę w skórze: ceramidy, mocznik, kwas hialuronowy i składniki łagodzące: alantoina czy D- panthenol, a także antyoksydanty jak wit A ,C E , które chronią przed zanieczyszczeniami. Nie można zapominać też o filtrach UV. Ponadto, kosmetyki stosowane zimą nie powinny zawierać składników drażniących, które dodatkowo podrażniają i przesuszają skórę, dlatego warto wtedy sięgać po dermokosmetyki - mówi nam dr Magdalena Łopuszyńska.

Podsumowując, w składzie kosmetyku, który ochroni skórę zimą powinny się znaleźć:

  • filtr UV
  • emolienty i lipidy
  • substancje nawilżające, takie jak mocznik i kwas hialuronowy
  • substancje łagodzące, takie jak d-panthenol
  • witaminy i antyoksydanty

Jednocześnie konieczne jest dostosowanie zimowej pielęgnacji skóry pod jej rodzaj. Krem dla cery tłustej nie powinien zawierać olei o możliwym działaniu komedogennym. Lepszy będzie lekki krem zimowy o właściwościach odżywczych i nawilżających. Z kolei cery sucha nie powinna stronić od tłustych i bogatych formuł - taki krem ochronny da jej upragnioną ulgę.

Jak stosować krem SPF 50 do twarzy - krok po kroku

Ważne jest przestrzeganie zasad aplikacji kremu przeciwsłonecznego, aby zapewnić skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV naszej skórze.

krok 1. Oczyszczanie: Przede wszystkim krem do twarzy spf 50 należy nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy.

krok 2. Ilość: Użyj odpowiedniej ilości kremu, aby zapewnić pełną ochronę przed promieniowaniem UV. Jest to około 1/4 łyżeczki kuchennej.

krok 3. Nakładanie: Nałóż krem na twarz, szyję i inne odsłonięte obszary skóry, najlepiej 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, co pozwoli na pełne wchłonięcie. Pamiętaj o równomiernym rozprowadzeniu produktu, unikając okolic oczu.

krok 4. Reaplikacja: Aplikuj ponownie krem z filtrem co dwie godziny oraz po każdym kąpieli, wytarciu ręcznikiem lub intensywnym poceniu się, aby utrzymać skuteczność ochrony.

krok 5. Makijaż: Kremy znajdujące się w naszym rankingu mogą być stosowane jako baza pod makijaż. Charakteryzują się lekką konsystencją, przez wykorzystane w produktach filtry chemiczne lub mieszane. Przed nałożeniem makijażu warto chwilę odczekać, pozwalając produktowi wchłonąć się w skórę.

krok 6. Codzienne stosowanie: Nawet w pochmurne dni promieniowanie UV może być szkodliwe, więc używaj kremu z filtrem każdego dnia, niezależnie od pogody.

    • Obsługa Klienta
    • Kontakt
    • Odbierz 5% rabatu na pierwsze zakupy
    • Polityka prywatności
    • Regulaminy
    • Zwroty i reklamacje
    • O nas
    • Moje konto
    • Twoje zamówienia
    • Ustawienia konta
    • Przechowalnia
    • Płatności i dostawa
    • Czas i koszty dostawy
    • Formy płatności
    • Czas realizacji zamówienia

    Zobacz oferty

Mimo, że krem dedykowany jest do pielęgnacji dzienno-nocnej, polecam go do pielęgnacji wieczornej, gdyż uważam, że przy tak bogatym składzie produktu wykonanie na nim makijażu może być utrudnione w przypadku wszystkich cer z wyjątkiem ekstremalnie przesuszonych.

Czytaj dalej...

Wybierając krem nawilżający, warto pamiętać o tych wskazówkach, by pielęgnacja twarzy była optymalna, skóra dobrze nawodniona, świetlista, zdrowa i wyglądała na świeżą, promienną, gładką po prostu piękną.

Czytaj dalej...

It s a film-forming and thickening polymer a large molecule composed of many repeated subunits that comes to the formula usually as part of an emulsifier, thickener trio with C13-14 Isoparaffin and Laureth-7, trade named Sepigel 305.

Czytaj dalej...

Tymczasem emitowane przez urządzenia elektroniczne światło niebieskie ma negatywny wpływ na skórę przyczynia się do powstawania wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry, powoduje wewnątrzkomórkowy stres antyoksydacyjny, uszkadza włókna kolagenowe i nasila wydzielanie melaniny.

Czytaj dalej...