Skuteczne metody na pozbycie się pryszczy na plecach i dekolcie

Pryszcze na plecach – leczenie

W przypadku występowania intensywnych zmian skórnych konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa. Należy się do niego udać także, gdy stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz dostępnych bez recepty preparatów nie przynosi poprawy. Pryszcze na plecach leczymy zwykle miejscowo, a w przypadku braku skuteczności terapii sięgamy po leczenie ogólnoustrojowe. Dermatolodzy najczęściej zalecają stosowanie maści, kremów lub płynów do użytku zewnętrznego. Gdy te nie przynoszą pożądanych efektów, stosuje się antybiotyki lub retinoidy. W przypadku kobiet skuteczna można okazać się doustna antykoncepcja, lecz decyzję o jej włączeniu warto podjąć w porozumieniu z ginekologiem. Leczenie trwa zwykle długi okres czasu, dlatego nie należy zniechęcać się w przypadku braku natychmiastowych efektów [1, 2].

W przypadku często powracającego problemu pryszczy na plecach należy szczególną uwagę zwrócić na odzież – powinna być przewiewna i wykonana z dobrej jakości naturalnych materiałów.

Zmian trądzikowych nie powinno się opalać, ponieważ grozi to pogorszeniem stanu skóry. Bezwzględnie zakazane jest wyciskanie pryszczy, które powoduje rozsiew bakterii na większą powierzchnię skóry. Całkowite wyleczenie trądziku jest możliwe pod warunkiem utrzymywania prawidłowej higieny i włączenia odpowiedniej terapii [1].

Jak pozbyć się trądziku na dekolcie?

Wysypka na dekolcie nie wygląda dobrze. Powoduje, że niechętnie odsłaniamy ciało, co więcej staramy się na siłę zlikwidować niedoskonałości. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą pozbyć się tej przypadłości:

  • wymieniaj regularnie pościel oraz ręczniki, bo to siedlisko bakterii, tak samo jak gąbki i inne gadżety do kąpieli
  • nigdy nie wyciskaj zmian na dekolcie, dlatego że możesz pogorszyć ich wygląd, a co gorsza pojawią się potem trudne do usunięcia przebarwienia lub blizny
  • unikaj aplikacji ciężkich balsamów, olejków i produktów perfumiarskich, które mogą podrażniać i zapychać pory
  • zadbaj o dobrze zbilansowaną dietę, dlatego też zapomnij o słodyczach, ostrych przyprawach oraz o alkoholu, bowiem one nasilają krostki na dekolcie
  • pij dużo wody, dzięki temu skóra będzie dobrze nawodniona od wewnątrz
  • unikaj opalania, zwłaszcza w solarium, dlatego że lampy powodują wysuszenie i pogrubienie naskórka co negatywnie odbija się na trądziku wzmagając objawy.

Trądzik na dekolcie. Przyczyny trądziku, domowe sposoby

Trądzik na dekolcie najczęściej ma postać grudkowo-krostkową, choć może się zdarzyć, że przeradza się w mocno nasilony trądzik ropowiczy. Występuje zarówno u nastolatków w okresie dojrzewania, jak i u dorosłych, szczególnie u kobiet po 30. roku życia. Wyjaśniamy, jakie są przyczyny powstawania zmian trądzikowych na klatce piersiowej.

Rzadko kiedy trądzik ogranicza się wyłącznie do dekoltu. Zwykle jest tak, że zmiany trądzikowe lokalizują się w różnych miejscach: na twarzy, plecach i właśnie klatce piersiowej. Ich rozmieszczenie jest ściśle związane z faktem, że akurat w tych partiach ciała liczniejsze są gruczoły łojowe. Zaburzenia związane z wydzielaniem łoju uznawane są za jedną z głównych przyczyn trądziku na dekolcie, plecach i twarzy.

Spis treści:

Domowe sposoby na trądzik na dekolcie

Trądzikowe zmiany skórne na klatce piersiowej zredukujecie również przy pomocy prostych domowych metod. Niezastąpiony będzie wspomniany olejek z drzewa herbacianego, który ma silne właściwości antybakteryjne. Możecie stosować go na pryszcze i krostki bez rozcieńczenia, pamiętajcie jednak o wykonaniu próby uczuleniowej przed pierwszym użyciem.

Skórę dekoltu przecierajcie domowymi tonikami przygotowanymi z ziół o właściwościach przeciwzapalnych, kojących, antybakteryjnym. Świetnie w tej roli sprawdzą się np. rumianek, szałwia, fiołek trójbarwny. Wystarczy sporządzić ziołowy napar i kilkakrotnie w ciągu dnia przemywać nim skórę.

Na dekolcie możecie również rozprowadzić domową maseczkę z kurkumy. Przyprawa ta ma silne właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, działa też rozjaśniająco, normalizuje pracę gruczołów łojowych. Robi więc wszystko to, co jest potrzebne do złagodzenia trądziku. Dwie łyżeczki kurkumy zmieszajcie z dwiema łyżkami jogurtu naturalnego, możecie dodać też pół łyżeczki cynamonu lub kilka kropli olejku z drzewa herbacianego. Pozostawcie na skórze na 15 minut i zmyjcie letnią wodą.

Wiele osób chwali produkty za ich wydajność, jakość oraz szeroki wybór dostępnych opcji kolorystycznych natomiast negatywne opinie również są normalnością i odnoszą się do działania marketingowego i struktury sprzedaży.

Czytaj dalej...

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem , należy zmieszać oba składniki ilość zależy od własnych preferencji do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę.

Czytaj dalej...

Z uwagi na korzystny wpływ na kondycję skóry i gojenie ran, pastę cynkową poleca się więc zarówno do codziennej pielęgnacji przy drobnych niedoskonałościach, jak i w przypadku niektórych chorób skóry, m.

Czytaj dalej...

normalizowanie pracy gruczołów łojowych niacynamid na zaskórniki to bardzo dobry pomysł redukuje sebum przez gruczoły łojowe, dzięki czemu skóra mniej się przetłuszcza i pojawia się na niej mniej zaskórników;.

Czytaj dalej...