Suplementy wspomagające wzrost włosów - Klucz do pięknych i zdrowych włosów
Domowe sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów
Są to wskazówki i domowe sposoby naszych babć, które miały lekarstwo na każdy problem. Możesz spróbować wprowadzić te wskazówki w życie, a być może zauważysz zmianę na lepsze.
Będziesz potrzebować 2-3 białek jaj, które musisz delikatnie ubić i nałożyć na całą długość włosów. Po kilku minutach zmyj je i ułóż włosy tak, jak zwykle to robisz.
Przygotuj czysty bulion cebulowy z około dwóch cebul. Po wystudzeniu przepłucz włosy tym bulionem. Następnie ponownie dokładnie je spłucz, ale tym razem czystą wodą.
Użyj czystego soku z ziemniaków, który możesz wymieszać na przykład z miodem i jajkiem, aby stworzyć wyjątkową maskę do włosów, którą możesz stosować kilka razy w tygodniu.
Mówi się, że pokrzywy mogą przyspieszyć wzrost włosów. Spróbuj klasycznego wywaru z pokrzywy. Taki preparat można stosować codziennie.
TOP 10 sposobów jak przyspieszyć porost włosów
Kwestia tego co przyspiesza porost włosów jest podnoszona przez wiele osób, które chciałyby w końcu zagęścić swoją fryzurę. Możliwości jest całkiem sporo zwłaszcza, że domowe sposoby na porost włosów obejmują zarówno zastosowanie naturalnych produktów często znajdujących się w naszych kuchniach, jak i gotowych preparatów, które można stosować samodzielnie. W naszym artykule zebraliśmy najskuteczniejsze metody, dzięki którym szybki wzrost włosów stanie się faktem. Przedstawiamy więc 10 najlepszych naszych zdaniem sposobów, które warto wypróbować.
Olejowanie to jedna z metod pielęgnacji włosów, która staje się coraz popularniejsza. Niezwykle ważne w tym przypadku jest właściwe dobranie oleju do rodzaju włosów, których kondycję ma poprawić. Liczy się przede wszystkim ich porowatość, ale także inaczej będzie wyglądało olejowanie włosów kręconych i prostych. W zależności od naszych potrzeb, oleje można nakładać zarówno na same końcówki włosów, jak i na skórę głowy. Najważniejsze efekty, jakie może przynieść nam olejowanie to:
- poprawa kondycji i głębokie odżywienie włosów,
- regeneracja włosów zniszczonych,
- zwiększenie gęstości włosów,
- przyśpieszenie porostu włosów,
- lepsze nawilżenie i poprawa sprężystości włosów,
- bardziej miękkie i błyszczące włosy,
- wzmocnienie włosów i lepsza ochrona przed uszkodzeniami,
- łatwiejsze rozczesywanie włosów,
- przeciwdziałanie łupieżowi i przetłuszczaniu się skóry głowy.
Pozostaje jednak pytanie czym i jak olejować włosy?
Jak widać, olejowanie może okazać się niezwykle dobroczynnym zabiegiem dla naszych włosów i skóry głowy. Zabieg ten można wykonywać na sucho i na mokro, w zależności od naszych własnych preferencji. Wybierając ten drugi sposób, na samym początku należy dokładnie zmoczyć włosy, bez użycia żadnych kosmetyków. Kolejnym krokiem w obu przypadkach jest rozczesanie włosów i nałożenie na nie wybranego przez nas oleju lub mieszanki różnych olejków. Sami decydujemy czy nałożymy taką miksturę na same końcówki włosów czy może również na skórę głowy. Zależy to przede wszystkim od kondycji włosów oraz od efektów jakie chcemy osiągnąć.
Jajko na włosy – białko i żółtko
Maseczka z żółtka i białka jajek pozytywnie wpływ na kondycję naszych włosów. Białko przyśpiesza wzrost włosów, gdyż włosy składają się w aż 70% właśnie z białka keratyny. Jajka pomagają więc zregenerować uszkodzone włosy, odbudować je i wzmocnić. Co więcej, białka ograniczają również łamanie się włosów, nawilżają je i zwiększają ich objętość. Żółtko na włosy natomiast jest w stanie złagodzić objawy łupieżu, takie jak swędzenie i łuszczenie się skóry głowy. Maseczki do włosów z jajka to naturalna kuracja na porost włosów i polepszenie ich kondycji.
Jak zatem przygotować taką miksturę? Najprostsza maseczka z jajka na włosy składa się z samych jajek (wystarczy jedno lub dwa jeśli włosy są dłuższe). Należy je dokładnie roztrzepać, nałożyć na włosy i trzymać przez około pół godziny. Po tym czasie myjemy włosy szamponem. Dobrym rozwiązaniem jest także maseczka na włosy z jajka i olejku rycynowego. Dodatkowo wzmacnia on działanie jajek, sprawiając, że taka domowa odżywka na porost włosów jest jeszcze skuteczniejsza. Warto też dodać, że maska na włosy z jajka powinna być zmywana chłodną wodą. Gorąca woda może bowiem doprowadzić do ścięcia się jajek na naszej głowie.
Jak wspomóc wzrost włosów?
Choć w dużej mierze wpływają na to predyspozycje genetyczne, z pewnością warto zrobić wszystko, co w naszej mocy dla wzmocnienia i stymulacji wzrostu włosów.
Jeśli nasza dieta jest zróżnicowana i zbilansowana, wpływa na cały nasz organizm, nie wyłączając włosów. Twoja dieta powinna dostarczać witaminy A, B, C, D, E oraz minerały takie jak cynk, selen i żelazo. [ 3] Równie ważne dla wzrostu włosów są niezbędne kwasy tłuszczowe, [ 4] które znajdują się w orzechach i rybach.
Zapytaj swojego fryzjera, jakie produkty do pielęgnacji włosów są dla Ciebie najlepsze. Staraj się iść w kierunku kosmetyków naturalnych i nie eksperymentuj zbytnio. Częste zmiany lub używanie wielu marek jednocześnie to najczęstsze błędy, jakie możesz popełnić. Najlepiej znaleźć najbardziej odpowiednią markę i zaopatrzyć się w całą serię, począwszy od szamponu po maskę.
Kompleks B[5] obejmuje witaminy:
- B1 (tiamina)
- B2 (ryboflawina)
- B3 (niacyna)
- B5 (kwas pantotenowy)
- B6
- B7 (biotyna)
- B9 (kwas foliowy)
- B12 (kobalamina)
Wszystkie rodzaje tej witaminy, oprócz biotyny, jesteśmy w stanie sami uzupełnić w organizmie. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, skup się głównie na przyjmowaniu witamin B2, B7, B9 i B12.
Udowodniono naukowo, że niedobór biotyny, którą należy suplementować, może być główną przyczyną wypadania włosów.
Może się to wydawać bezsensowne, ale jest wręcz przeciwnie – nawet włosy potrzebują wysokiej jakości snu i odpoczynku. Aby zachować dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, staraj się zapewnić sobie 7-8 godzin snu.
Spróbuj codziennie wieczorem przed snem masować głowę, wykonując delikatne koliste ruchy przez 1-3 minut. Pozwoli to pobudzić krążenie krwi w skórze głowy, zapewniając dopływ składników odżywczych do mieszków włosowych. [ 6]
Stres jest wrogiem numer jeden. Może wyrządzić wiele szkód i to nie tylko w odniesieniu do włosów. Eksperci twierdzą, że wstrząsy psychiczne mogą uszkodzić włosy znacznie bardziej niż chwilowy niedobór witamin i minerałów. Stres psychiczny jest odpowiedzialny za produkcję hormonu stresu – kortyzolu. Kiedy przedostaje się on do krwiobiegu, naczynia krwionośne zwężają się, co powoduje niedostateczne ukrwienie organizmu, w tym cebulek włosowych.
