Tabletki przyspieszające wzrost włosów - Odkryj tajemnice zdrowej i bujnej czupryny!
TOP 10 sposobów jak przyspieszyć porost włosów
Kwestia tego co przyspiesza porost włosów jest podnoszona przez wiele osób, które chciałyby w końcu zagęścić swoją fryzurę. Możliwości jest całkiem sporo zwłaszcza, że domowe sposoby na porost włosów obejmują zarówno zastosowanie naturalnych produktów często znajdujących się w naszych kuchniach, jak i gotowych preparatów, które można stosować samodzielnie. W naszym artykule zebraliśmy najskuteczniejsze metody, dzięki którym szybki wzrost włosów stanie się faktem. Przedstawiamy więc 10 najlepszych naszych zdaniem sposobów, które warto wypróbować.
Olejowanie to jedna z metod pielęgnacji włosów, która staje się coraz popularniejsza. Niezwykle ważne w tym przypadku jest właściwe dobranie oleju do rodzaju włosów, których kondycję ma poprawić. Liczy się przede wszystkim ich porowatość, ale także inaczej będzie wyglądało olejowanie włosów kręconych i prostych. W zależności od naszych potrzeb, oleje można nakładać zarówno na same końcówki włosów, jak i na skórę głowy. Najważniejsze efekty, jakie może przynieść nam olejowanie to:
- poprawa kondycji i głębokie odżywienie włosów,
- regeneracja włosów zniszczonych,
- zwiększenie gęstości włosów,
- przyśpieszenie porostu włosów,
- lepsze nawilżenie i poprawa sprężystości włosów,
- bardziej miękkie i błyszczące włosy,
- wzmocnienie włosów i lepsza ochrona przed uszkodzeniami,
- łatwiejsze rozczesywanie włosów,
- przeciwdziałanie łupieżowi i przetłuszczaniu się skóry głowy.
Pozostaje jednak pytanie czym i jak olejować włosy?
Jak widać, olejowanie może okazać się niezwykle dobroczynnym zabiegiem dla naszych włosów i skóry głowy. Zabieg ten można wykonywać na sucho i na mokro, w zależności od naszych własnych preferencji. Wybierając ten drugi sposób, na samym początku należy dokładnie zmoczyć włosy, bez użycia żadnych kosmetyków. Kolejnym krokiem w obu przypadkach jest rozczesanie włosów i nałożenie na nie wybranego przez nas oleju lub mieszanki różnych olejków. Sami decydujemy czy nałożymy taką miksturę na same końcówki włosów czy może również na skórę głowy. Zależy to przede wszystkim od kondycji włosów oraz od efektów jakie chcemy osiągnąć.
Siemię lniane na włosy
Istnieją najróżniejsze naturalne sposoby na porost włosów. Wśród nich należy także wymienić zastosowanie siemienia lnianego, które jest łatwo dostępne i do tego tanie. A jakie dokładnie działanie ma siemię lniane na włosy i skórę głowy? Przede wszystkim:
- dogłębnie nawilża i zmiękcza włosy,
- stymuluje ich wzrost,
- odżywia skórę głowy,
- wzmacnia i zwiększa gęstość włosów [3],
- łagodzi podrażnienia skóry głowy,
- zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i skóry głowy.
Najlepiej w tym przypadku sprawdza się maseczka z siemienia lnianego na włosy. Aby ją przygotować 2 łyżki ziaren lnu zalewamy szklanką wody i gotujemy na małym ogniu przez ok. 10 minut często mieszając. Następnie odstawiamy powstałą miksturę do ostygnięcia, po czym przecedzamy ją przez sitko lub gazę. Powinna ona mieć konsystencję żelu. Jeśli jest zbyt gęsta, możemy dodać do niej trochę wody. Maseczkę nakładamy na zwilżone wodą włosy oraz skórę głowy, owijamy je ręcznikiem i nakładamy foliowy czepek. Po mniej więcej godzinie spłukujemy maseczkę letnią wodą. Zabieg stosujemy 1 raz w tygodniu.
Aloes na włosy
Inny domowy sposób na porost włosów zakłada zastosowanie dobroczynnego aloesu. Roślina ta ma wszechstronne działanie, dlatego nie dziwi fakt, że aloes do włosów również może przynieść spektakularne efekty. Dzięki jego właściwościom zyskamy:
- lepiej nawilżone włosy i skórę głowy,
- ograniczenie swędzenia skóry głowy oraz brak łupieżu,
- odżywienie cebulek i symulację wzrostu włosów,
- mocniejsze i zregenerowane włosy,
- gładsze włosy, które lepiej się rozczesują,
- bardziej błyszczące włosy.
Aloes na porost włosów może być stosowany w różnej postaci. Najłatwiej jednak jest używać czystego żelu aloesowego, który należy wcierać w skórę głowy. Dzięki temu dokładnie odżywimy cebulki włosów i wpłyniemy na szybszy wzrost włosów [4].