Metody naturalne w leczeniu łuszczycy

Łuszczyca na twarzy – domowe sposoby

Na łuszczycę twarzy możesz spróbować samodzielnie stworzyć preparat nawilżający na bazie aloesu lub skorzystać z gotowych produktów, które mają go w składzie. Po wydobyciu żelu aloesowego z wnętrza liścia rośliny, a następnie zblendowaniu go, tak przygotowaną mieszankę nałóż na twarz lub dodaj do ulubionego kremu nawilżającego. Sok z aloesu znajdziesz również w Biosiarczkowej Mgiełce do twarzy i ciała od producenta Dr Duda.

Niestety łuszczyca należy do grupy chorób, których nie można wyleczyć całkowicie, a jedynie wydłużyć czas remisji, zmniejszyć i złagodzić występujące objawy. W tym, poza dedykowanymi preparatami oraz przyjmowanymi lekami pomocne są domowe sposoby na łuszczycę, które łagodzą i zmniejszają częstotliwość pojawiania się zapalnych wykwitów. Mimo rekomendacji ich stosowanie warto skonsultować z lekarzem, aby uniknąć podrażnień lub działań niepożądanych w wyniku reakcji organizmu na wybrany składnik.

Inaczej jest w przypadku kosmetyków na bazie wody siarczkowej Dr Dudy – to preparaty przebadane, w pełni bezpieczne dla zdrowia osób w każdym wieku, które przeznaczone są do stosowania w profilaktyce leczenia łuszczycy i pozostałych chorób zapalnych skóry.

Pielęgnacja skóry łuszczycowej jest możliwa dzięki uzdrowiskowym kosmetykom Dr Dudy. Sprawdź produkty, które są częścią autorskiego programu 4 kroków pielęgnacji cery z łuszczycą i stosuj je w zaciszu swojego domu.

Krok 1. Borowinowo-solankowy emulsjożel

Krok 2. Biosiarczkowy emulsjożel

Krok 3. Maska siarczkowa

Jak leczyć łuszczycę w domu?

2 sposób – sól z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego doskonale działa na zmiany skórne, wywołane łuszczycą. Zawiera w sobie sporo manganu, potasu, sodu, magnezu, żelaza, wapnia, chlorku, amonu, siarczanu, węglanu czy fluorku. Wszystkie te pierwiastki wpływają na polepszenie stanu skóry. Jak leczyć łuszczycę solą? Wystarczy brać w niej… kąpiel. Na początek wystarczy kąpiel 3 razy w tygodniu– później możesz ograniczyć kąpiele do jednej na tydzień. Sól z Morza Martwego to dobry pomysł na leczenie domowe, ponieważ:

  • sprzyja gojeniu się ran i odnowie naskórka,
  • niszczy drobnoustroje,
  • reguluje rogowacenie się skóry,
  • poprawia nawodnienie organizmu,
  • zapobiega suchości skóry.

3 sposób – leczenie ziołami

Nie od dziś wiadomo, że niekonwencjonalne leczenie się ziołami to doskonały sposób na wiele dolegliwości – również związanymi ze zmianami skórnymi, wywołanymi przez łuszczycę. Zioła nie zawierają konserwantów, a więc wykazują bardzo pozytywne oddziaływanie na skórę. Dzięki nim łuszczyca krostkowa czy też uogólniona może zostać znacznie złagodzona. Jakimi ziołami najlepiej się leczyć? Wśród polecanych wyróżnia się:

  • rumianek – łagodzi swędzenie i zaczerwienienie,
  • wiesiołek dwuletni,
  • len – przyspiesza regenerowanie się naskórka,
  • uczep trójlistkowy,
  • łopian,
  • ostropest plamisty,
  • mahonia pospolita,
  • akacja,
  • liście brzozy,
  • skrzyp polny.

Wystarczy zaopatrzyć się w wybrane zioła, zmielić je w takich samych porcjach i zaparzać przez ok. 10, maksymalnie 15 minut. Najlepiej użyć jednej łyżki ziół na jeden litr wody – napar nie może być zbyt mocny. Należy spożywać tak przygotowaną miksturę 2, 3 razy dziennie. Leczenie ziołami jest bardzo skuteczne, a więc naprawdę warto sięgnąć po te domowe sposoby na łuszczycę! Sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na ból żołądka.

Naturalne i domowe sposoby na łuszczycę: Fakty i mity

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym tak naprawdę jest łuszczyca i jak wpływa na życie codzienne osób zmagających się z tą chorobą? Łuszczyca to przewlekła choroba autoimmunologiczna, która objawia się czerwonymi, łuszczącymi się plamami na skórze. Mogą one wywołać dyskomfort, swędzenie, a nawet ból. Wiele osób poszukuje naturalnych metod łagodzenia objawów, które mogą być mniej inwazyjne niż tradycyjne leczenie farmakologiczne. Które z tych metod są rzeczywiście skuteczne, a które to tylko mity? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

O ile stosunkowo łatwo jest rozróżnić łuszczycę owłosionej skóry głowy od grzybicy głowy, która daje charakterystyczny obraz kliniczny i już coraz rzadziej występuje, o tyle bez pojawienia się charakterystycznych zmian na ciele łuszczyca może przypominać łojotokowe zapalenie skóry.

Czytaj dalej...

Wynika to z tego, że witamina D odpowiada między innymi za gospodarkę wapnia w organizmie, a witamina K2 MK-7 niejako transportuje wapń z całego organizmu do miejsca, w którym powinien się znaleźć kości.

Czytaj dalej...

chorych, zazwyczaj po kilku latach zwykłych objawów łuszczyca atakuje stawy najczęściej drobne stawy palców rąk, stawy kręgosłupa w odcinku szyjnym lub lędźwiowym oraz zwykle niesymetrycznie duże stawy, np.

Czytaj dalej...

leki biologiczne są to preparaty działające na określone cytokiny, które biorą udział w immunopatogenezie łuszczycy; podawane są w iniekcjach, podskórnie lub dożylnie; w ostatnich latach do leków starszej generacji inhibitorów TNF-α dołączyły inhibitory interleukiny 17 oraz najnowsze, inhibitory interleukiny 23; leki biologiczne są podawane w ramach programów lekowych.

Czytaj dalej...