Blog o Trądziku Różowatym - Przewodnik, Porady i Rozwiązania

Poznaj dermokosmetyki Acnerose na trądzik różowaty

Godnym polecenia domowym sposobem na trądzik różowaty są także dobrej jakości dermokosmetyki. To specjalistyczne kosmetyki z naturalnymi składnikami, które dostaniemy bez recepty. Warto wypróbować profesjonalny zestaw kosmetyków na trądzik różowaty Acnerose. Przewaga tych kosmetyków nad kosmetykami drogeryjnymi tkwi w składnikach pochodzenia roślinnego oraz tym, że ze składu dermokosmetyków wyeliminowano substancje chemiczne. W serii Acnerose nie znajdziemy sztucznych i drażniących składników. Skład wolny od silnej chemii gwarantuje delikatność – skóra jest bezpieczna, bo dermokosmetyki nie przesuszą jej i nie podrażnią. To niezwykle istotne w przypadku skóry z trądzikiem różowatym.

Zestaw Acnerose to aż 4 produkty: płyn oczyszczający, maść na rano, krem na dzień i pasta na noc. Dzięki temu dbamy o skórę wszechstronnie: antybakteryjnie i regulująco na gruczoły łojowe oraz wzmacniająco, nawilżająco i łagodząco na naczynka.

  • Płyn oczyszczający Acnerose efektywnie usuwa łój i martwy naskórek. Odblokowuje pory nie uszkadzając przy tym, a wzmacniając, barierę ochronną naskórka. To zasługa kwasu laktobionowego, glukonolaktonu, aloesu, alantoiny i olejku z mięty pieprzowej. Aktywnie działa na rozszerzone naczynka, redukując ich widoczność.
  • Maść na rano Acnerose Morning Cream ma właściwości przeciwbakteryjne, ale również delikatnie złuszczające. To zasługa kwasu azelainowego, często wykorzystywanego w lekach na trądzik różowaty, ponieważ zwalcza stany zapalne oraz witaminy E znanej z ochrony przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Witamina E pomaga też zmniejszać widoczność zaczerwienienia. Regeneracyjnie na skórę działa olejek z drzewa różanego.
  • Krem na dzień Acnerose Day Cream nawilża i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu się sebum. Ekstrakt z zielonej herbaty reguluje nadczynność gruczołów łojowych. Zmiany trądzikowe oczyszcza i hamuje także olej z glistnika, sprawia dodatkowo, że już powstałe szybciej się goją.
  • Pasta na noc Acnerose regeneruje skórę w czasie snu – działa bardzo efektywnie. Łagodzi stany zapalne, które występują na skórze, dzięki zawartości tlenku cynku i ichtiolu, znanych z antybakteryjnego działania. Skórę wzmacniają dodający elastyczności i gładkości olej kokosowy i wygładzająca, natłuszczająca lanolina.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące trądziku różowatego.

Czy trądzik różowaty można wyleczyć?

Trądzik różowaty to zapalna choroba skóry, którą trudno jest wyleczyć całkowicie. Stosowane preparaty lecznicze ograniczają rozwój trądziku różowatego i zmniejszają widoczność zmian, ale istnieje wiele czynników wpływających na ich ponowne pojawienie się, dlatego ryzyko nawrotów jest stosunkowo wysokie.

Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Leczenie przypadłości wymaga konsultacji z dermatologiem. W większości przypadków na trądzik różowaty stosuje się leki miejscowe, a czasem również preparaty doustne i laseroterapię. Ważne jest unikanie czynników wyzwalających nawroty choroby i odpowiednia pielęgnacja skóry.

Czy można mieć trądzik różowaty na plecach?

Nie, charakterystyczną cechą przypadłości jest występowanie zmian w określonych partiach twarzy: trądzik różowaty na brodzie, policzkach, nosie i czole.

Z jakimi chorobami współistnieje trądzik różowaty?

Trądzik różowaty może współistnieć przede wszystkim z chorobami autoimmulogicznymi, takimi jak: cukrzyca, celiakia, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby tarczycy i inne schorzenia wpływające na zaburzenia hormonalne. Ponadto trądzik różowaty występuje często z nadciśnieniem, alergiami i chorobami metabolicznymi i gastroenterologicznymi.

Czy możliwy jest trądzik różowaty u nastolatków?

Przyjmuje się, że trądzik różowaty rozwija się zwykle dopiero po 25. roku życia (najczęściej u koniet w okolicach 40.). U nastolatków powszechny jest trądzik pospolity, tzw. młodzieńczy.

Cztery postaci trądziku różowatego

Choroba dotyka przede wszystkim ludzi między 25, a 50 rokiem życia i częściej występuje u kobiet. Może mieć jedną z czterech form:

Rumień na twarzy jest przelotny lub utrwalony. Może pojawiać się uczucie pieczenia skóry tam, gdzie występuje rumień.

  • Postać grudkowo-krostkowa (papulopustular rosacea)

Do utrwalonego rumienia na policzkach i nosie dołączają okresowo pojawiające się grudki i krosty.

Pierwsza i druga postać trądziku różowatego są najpowszechniejsze i najłatwiejsze do wyleczenia.

  • Postać z dominacją zmian przerostowych (phymatous rosacea)

Częściej występuje u mężczyzn i powoduje, że skóra jest zgrubiała, nie ma równomiernej powierzchni, występują guzy, szczególnie w okolicy nosa. Zmiany obejmują także policzki, brodę, czoło, uszy. Może im towarzyszyć zapalenie mieszków włosowych.

  • Postać oczna (ocular rosacea) jest najtrudniejsza do rozpoznania, bowiem pacjenci zamiast do dermatologa, trafiają do okulisty.

Powód? Nawracające, trudne do wyleczenia zapalenia spojówki, rogówki, brzegów powiek, którym towarzyszy swędzenie i pieczenie oczu, wrażenie piasku pod powiekami, łzawienie, a nawet – światłowstręt.

Poza różnymi postaciami trądziku różowatego wyróżniamy też stadia choroby – od rumienia przemijającego do stopnia III, w którym objawy są najbardziej nasilone. Dlatego tak ważne jest, by rozpocząć leczenie, zanim choroba będzie postępować.

Im szybciej lekarz postawi diagnozę, tym większe szanse na powodzenie leczenia trądziku różowatego. Choć leki na trądzik różowaty, wspomagane zabiegami są bardzo skuteczne, nie wynaleziono jeszcze metody, która pozwala raz na zawsze uporać się z rumieniem.

Oprócz leczenia laserowego, trądzik różowaty likwidowany jest tu także poprzez serię zabiegów Environ redukujących stan zapalny i szorstkość skóry z zastosowaniem jonoforez witaminowych oraz jonopeelingów TCA oraz peelingi medyczne AZELAC, SALIPEEL oraz PEELING TCA z jonoforezą , a także przy pomocy zabiegu Intracuticals infuzja tlenowa oraz mezoterapii bezigłowej.

Czytaj dalej...

Długotrwałe działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, wiatr, mróz, susza powietrza, detergenty, kosmetyki i stres, mogą drażnić skórę i prowadzić do powstawania trądziku różowatego.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...

Skóra skłonna do trądziku różowatego wymaga także odpowiedniej pielęgnacji , łagodzącej widoczność zmian skórnych, redukującej zaczerwienienie i uczucie pieczenia skóry oraz wspierającej mikrobiom skóry.

Czytaj dalej...