"Zdjęcia Przed i Po Mikrodermabrazji - Transformacja Twarzy"

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, stanowiący doskonały wstęp do wielu procedur pielęgnacyjnych. Precyzyjna możliwość kontroli głębokości złuszczania nadaje zabiegowi indywidualnego charakteru i stanowi o jego bezpieczeństwie i uniwersalności. Mikrodermabrazja stymuluje fizjologiczne sposoby remodelingu skóry, co skutkuje jej odmłodzeniem, wygładzeniem oraz rozjaśnieniem.

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za najłagodniejszą postać zabiegu, wykorzystywana jest głowica diamentowa o optymalnej grubości ziaren, która przykładana jest do skóry i umożliwia stopniowe złuszczanie kolejnych warstw naskórka
  • mikrodermabrazja korundowa pozwala na bardziej intensywne złuszczanie zrogowaciałego naskórka, w zabiegu wykorzystywane są kryształki korundu, działające na skórę w postaci strumienia pod wysokim ciśnieniem
  • mikrodermabrazja z wykorzystaniem soli fizjologicznej i tlenu, określana także jako oxybrazja, ta postać mikrodermabrazji idealnie sprawdza się nawet w przypadku bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, pozwalającym na wykonanie zaawansowanego złuszczania naskórka nie tylko na twarzy, ale także wybranych obszarach ciała. Idealnie sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry młodej, jak i dojrzałej.

Komu mikrodermabrazja nie przyniesie korzyści?

Chociaż mikrodermabrazja jest ogólnie bezpieczna dla większości z nas, są wyjątki.

– Osoby z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi lub popękanymi naczyniami krwionośnymi lub osoby ze skłonnością do podrażnień skóry lub pokrzywki raczej nie zareagują dobrze na ten zabieg – mówi dr Palm. – Technologia próżniowa, a także ścierny charakter mikrodermabrazji mogą zaostrzyć zaczerwienienie twarzy lub trądzik różowaty.

Specjalistka dodaje, że osoby z cienką i delikatną skórą i te, które mają tendencję do powstawania blizn, powinny przed poddaniem się mikrodermabrazji wykonać badanie całej twarzy, gdyż zabieg może w niektórych przypadkach powodować problemy skórne lub przebarwienia. A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji – powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki – najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Ważne jest również, aby przed zaplanowaniem zabiegu zdać sobie sprawę z ograniczeń związanych z mikrodermabrazją.

– Mikrodermabrazja nie leczy głębokich zmarszczek, ciemnobrązowych plam, pękniętych naczyń krwionośnych, zaczerwienień skóry lub przedrakowych plam skórnych – mówi dr Palm. – W przypadku takich schorzeń prawdopodobnie konieczne będzie bardziej inwazyjne, specjalistyczne leczenie.

Reasumując, mikrodermabrazja jest wspaniałą i skuteczną metodą złuszczania, która nadaje skórze gładkości i świeżości. Jeśli zatem domowe peelingi nie sprawiają, że twoja skóra jest wystarczająco gładka i miękka, mikrodermabrazja z dużo większą pewnością ci pomoże.

Często zadawane pytania

  • Jak długo trwa zabieg? Jedna sesja trwa około 30 minut.
  • Ile sesji mikrodermabrazji należy wykonać? Zwykle wykonuje się od 5 do 10 sesji, w zależności od stanu skóry oraz efektów, jakie chce się uzyskać.
  • Czy zabieg jest bolesny? To mało inwazyjny i bezbolesny zabieg, niewymagający znieczulenia.
  • Czy efekty są długotrwałe? Jeśli będziesz się stosować do zaleceń lekarza, rezultaty zabiegu utrzymają się – blizny i przebarwienia nie powrócą. Warto jednak wziąć pod uwagę, że żaden zabieg nie zapewni efektów, które utrzymają się przez całe życie. Nie da się zatrzymać procesu starzenia się skóry, dlatego istnieje możliwość, że w przyszłości zajdzie potrzeba powtórzenia zabiegu lub zastosowania innej metody, aby przedłużyć efekt.
  • Czy mikrodermabrazja pomoże w leczeniu trądziku? Niewątpliwie ta metoda jest odpowiednim wyborem, jeśli pragniesz zwalczyć blizny potrądzikowe, jednak aby zwalczyć trądzik u podstaw, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie jej z innymi zabiegami.
  • Czego unikać przed zabiegiem? W dniach poprzedzających zabieg nie zaleca się używania produktów z kwasem salicylowym lub glikolowym, retinoidów oraz produktów rozjaśniających skórę. Nie powinno się także opalać, wykonywać depilacji ani peelingów.
  • Można łączyć mikrodermabrazję z innymi zabiegami? Tak – ta technika może stanowić pierwszy etap przygotowujący skórę do zabiegów laserem lub światłem pulsacyjnym, a także może być stosowana w celu przedłużenia efektów innych zabiegów.
  • Jaka jest różnica między dermabrazją a mikrodermabrazją? To mało inwazyjna, łagodna metoda usuwania cienkiej warstwy martwego naskórka, podczas gdy dermabrazja to inwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu, podczas którego usuwa się więcej niż jedną warstwę naskórka. Dermabrazja wiąże się także z dużo dłuższym procesem rekonwalescencji.

10 sulfacetamid sodowy z 5 siarką oraz nadtlenek benzoilu, który przyspiesza eliminację zmian grudkowo-krostkowych i może być zalecany u pacjentów z postacią guzowatą oraz odmianą ziarniniakową trądziku różowatego.

Czytaj dalej...

Nie zapominaj, aby podczas wieczornej pielęgnacji bardzo dokładnie zmyć wszelkie produkty kolorowe najlepiej stosować technikę dwuetapowego oczyszczania, czyli demakijażu i późniejszego umycia skóry za pomocą pianki bądź żelu.

Czytaj dalej...

W tym artykule dowiesz się, czy retinol można stosować w delikatnej okolicy oczu, jaki produkt dla siebie wybrać, jakich efektów można oczekiwać i jak prawidłowo go stosować dla osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Czytaj dalej...

Wykorzystując dobrze dobrane środki miejscowe, leki doustne, zabiegi chirurgiczne lub laserowe, można w pewnym stopniu ograniczyć rozwój choroby i chronić się przed pojawianiem się kolejnych zmian na skórze.

Czytaj dalej...