Ultradźwiękowe przedłużanie włosów - Szczegółowy przewodnik i porady

Zimna fuzja?

Zimna fuzja to potoczna nazwa zgrzewania na zimno. Ultradźwiękowe przedłużanie włosów, jest bardzo zaawansowaną technologią. Do połączenia włosów, wykorzystuje się specjalną maszynę, która wytwarza fale ultradźwiękowe, których celem jest połączenie dwóch różnych kosmyków włosów.

Przedłużanie włosów ultradźwiękami jest bezbolesne i nie powoduje dla włosów, żadnych problemów, ani uszkodzeń ich struktury, ponieważ dochodzi do całkowitej eliminacji strumienia gorącego ciepła jak np. w tradycyjnej zgrzewarce. Dzięki temu w ogóle nie dochodzi do poparzeń i skaleczeń skóry głowy – zabieg jest zupełnie bezinwazyjny.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową poleca się kobietom, których włosy są suche i zniszczone, a efekty przed i po wyglądają tak:

Jeśli natomiast chodzi o ilość włosów potrzebnych do przedłużenia naturalnych kosmyków, to podczas zabiegu zagęszczania włosów metodą ultradźwiękową stosuje się od 50 do 100 gram włosów, co równoznaczne jest z zastosowaniem od 100 do 125 pasemek o optymalnej grubości.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową – ZALETY!

  • przedłużanie włosów ultradźwiękami jest idealne dla kobiet mających uczulenie na różne metale,
  • szybki zabieg, dzięki temu, że można za jednym razem przyczepić kilka pasemek włosów,
  • spoiwem jest keratyna, czyli naturalny budulec włosów,
  • łączenie włosów ultradźwiękami jest bardzo precyzyjne,
  • przedłużanie włosów ultradźwiękami nie wytwarza ciepła, które niszczy włosy,
  • włosy przedłużane ultradźwiękami można nosić bardzo długo! nawet 3-4 miesiące!
  • zupełnie niewidoczne i dyskretne połączenia włosów,
  • trwała metoda na przedłużanie i zagęszczanie włosów!
  • połączenia nie są zbytnio elastyczne, w porównaniu do tych, na ciepło,
  • ściąganie włosów – przedłużonych ultradźwiękami, jest dość czasochłonne,
  • odświeżenie danej fryzury, także potrafi zająć nieco czasu…

Przedłużanie włosów ultradźwiękami – na czym polega?

Powodów, dla których decydujemy się na przedłużenie lub zagęszczenie włosów, może być wiele – spełnienie wieloletnich marzeń o długich pasmach, chęć poprawy gęstości włosów czy też zw y czajne pragnienie szybkiej zmiany fryzury. Bez względu na powód decyzji o doczepieniu kosm y ków warto wybrać metodę, która przyniesie możliwie najbardziej naturalne rezultaty.

Jednym ze sposób na osiągniecie takiego efektu jest prz edłużanie włosów na ultradźwięki . To innowacyjne rozwiązanie polega na łączeniu cienkich doczepów z podobnej wielkości pasmami naturalnych włosów. Jest to możliwe dzięki urządzeniu, które emituje fale ultradźwiękowe o wys o kich częstotliwościach. Fale te wprowadzają keratynę w drgania i zmieniają jej strukturę. Dzięki temu, w wyniku zjawiska tzw. zimnej fuzji, powstaje dyskretne, płaskie i trwałe łączenie.

Co to jest zgrzewanie ultradźwiękowe?

Zgrzewanie ultradźwiękowe jest zabiegiem, w którym dźwięki o wysokich częstotliwościach, wykorzystywane są do transportu energii. Energia ta łączy kosmyki włosów, uplastyczniając proces łączenia zgrzewanych materiałów, w tym przypadku włosów.

Samo zjawisko łączenia dwóch materiałów wygląda w ten sposób, że ultradźwiękowa energia, pociąga za sobą jednocześnie szereg kilku procesów:

  • miejscowe podgrzanie obu materiałów,
  • duży nacisk i ciśnienie,
  • ruch, czyli drganie cząsteczek obu materiałów.

Ultradźwięki, które emituje urządzenie zespalają lateks i keratynę, dzięki czemu tulejki obkurczają się, łącząc pasma naturalne ze sztucznymi.

To, co wyróżnia doczepianie włosów metodą ultradźwiękową spośród wszystkich innych technik i sposobów, to fakt, że dzięki ultradźwiękom uzyskujemy płaskie i bardzo dyskretne łączenia włosów, o wiele mniej widoczne oraz wyczuwalne w porównaniu z użyciem tradycyjnej zgrzewarki.

Warto też wyraźnie zaznaczyć, że przedłużanie włosów ultradźwiękami znacznie wydłuża ich trwałość i pod tym względem ta metoda także daje lepsze efekty.

Przedłużanie włosów na ultradźwięki - opis, cena i efekty

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową polega na łączeniu naturalnych kosmyków z doczepianymi pasmami przy pomocy specjalnego urządzenia, wyglądem przypominającego prostownicę. Urządzenie to jednak nie wydziela ciepła, a specjalne fale akustyczne o bardzo wysokich częstotliwościach, które determinują powstanie wysokiego ciśnienia i emitują drgania o takim natężeniu, które pozwala na połączenie naturalnych włosów z tymi doczepianymi. Aparat ma działanie punktowe i oddziałuje tylko na tę część włosów, która jest umieszczona między płytkami urządzenia. Emisja ultradźwięków wprawia w drgania cząsteczki keratyny zawarte we włosach, powodując zmianę ich właściwości i struktury, co w konsekwencji pozwala połączyć nasze naturalne włosy z doczepianymi pasmami.

Przy tej metodzie włosy nie są narażone na działanie szkodliwych czynników, takich jak wysoka temperatura czy substancje chemiczne zawarte w kleju, co sprawia, że nowa fryzura może zagościć na naszej głowie na stałe, nie powodując destrukcji naszych naturalnych kosmyków. Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową? Cena zabiegu waha się między 1500 zł a 2500 zł. Na jej wysokość wpływa również czas, który fryzjer musi nam poświęcić, a jest on dłuższy niż w przypadku innych metod – wynosi od 3 do 4 godzin.

Naszą tajemnicą jest bardzo szczegółowa selekcja - wszystkie włosy do przedłużenia, które można znaleźć w naszym salonie, były przed ścięciem odpowiednio pielęgnowane, by teraz mogły nadać naszym klientom ich wymarzonego wyglądu.

Czytaj dalej...

Niezależnie od tego, czy wybierzesz metodę keratynową, taśmową, na warkocze czy na mikroringi, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest wybór doświadczonego fryzjera oraz odpowiednia pielęgnacja przedłużanych włosów.

Czytaj dalej...

TULEJKI Przedłużanie metodą tulejkową to metoda, której główne założenie opiera się na łączeniu pasemek włosów naturalnych z pasemkami włosów przedłużanych przy użyciu niewielkich tulejek stworzonych z miedzi.

Czytaj dalej...

W tym artykule przedstawimy informacje na temat składek ZUS dla emerytów prowadzących działalność gospodarczą, zwolnień z opłacania składek oraz wpływu dochodu z działalności na świadczenie emerytalne.

Czytaj dalej...