Skuteczne metody usuwania owłosienia z twarzy - Poradnik i Porównanie2 / 2

Usuwanie włosków z twarzy na stałe – depilacja laserowa

Depilacja laserowa to w dzisiejszych czasach niewątpliwie najbardziej efektywna metoda usuwania niepożądanego owłosienia. Można wykorzystywać ten sposób także w przypadku twarzy. Zabieg opiera się na niszczeniu mieszków włosowych przy pomocy wiązki światła. Na rynku dostępnych jest coraz więcej laserów, na przykład diodowe czy aleksandrytowe. Najczęściej ich ciepło dociera do melaniny, barwnika zawartego w mieszku włosowym. Tu pochłania ciepło i przekazuje je do sąsiadujących tkanek. Energia światła niszczy mieszek włosowy i komórki, które mogą uczestniczyć w tworzeniu się nowych włosków. Krótko po tym fakcie obumierają. A to oznacza że usunięte już włoski nie mają prawa odrosnąć. Jest to więc w pełni trwała metoda, która właśnie z tego powodu zyskała tak dużą popularność na całym świecie.

Decydując się na tego typu zabieg musisz pamiętać o wyborze renomowanej placówki. Tylko w takich zabieg przeprowadzają kompetentni eksperci i stosowane są certyfikowane, wysokiej jakości sprzęty. To zapewni Ci bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów. W salonach Depilacja.pl pracują najlepsi specjaliści, a zabiegi wykonywane są w bardzo przyjemnej i intymnej atmosferze.

Włosy na twarzy u kobiet

Czy wiesz, że włosy występujące na twarzy właściwie każdej kobiety są zupełnie normalne? Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę, ponieważ włoski te często są po prostu bardzo jasne i cienkie, przez co dostrzegalne tylko z bliska. Nadmierne owłosienie na twarzy dotyczy zatem przede wszystkim kobiet o ciemnych włosach. Warto udać się do lekarza, jeżeli owłosienie jest naprawdę bardzo obfite. Może się bowiem okazać, że jest objawem jakiejś choroby. Można niepożądane włoski rozjaśniać, ale najczęściej nie jest to trwałe rozwiązanie. Trzeba go stale powtarzać i często nie jest na tyle efektywne, na ile byśmy chcieli. Lepiej zatem po prostu pozbyć się włosków. Jak zrobić to naprawdę skutecznie, najlepiej na długo i bezboleśnie?

CZYM JEST LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA?

Epilacja, czyli laserowe usuwanie owłosienia, to metoda, która dzięki przeprowadzeniu kilka zabiegów, sprawi, że zniknie problem podrażnionej skóry, wrastających włosków, dyskomfortu estetycznego oraz niechcianego czy nadmiernego owłosienia. Zabiegi można wykonywać na twarzy oraz na niemal każdej części ciała.

W Kaniowscy Clinic zabiegi przeprowadzamy dwoma nowoczesnymi urządzeniami laserowymi. Wybór danego sprzętu dokonywany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Depilacja laserowa polega na trwałym usunięciu owłosienia w obszarze poddanemu terapii. Energia wiązki laserowej pochłaniana jest przez ciemny barwnik zawarty w cebulce włosa (melaninę), po czym, zmieniając się w energię cieplną niszczy struktury odpowiedzialne za powstanie i wzrost włosa. Tu warto dodać, że epilacja nie będzie skuteczna w przypadku włosów siwych, czyli zupełnie pozbawionych barwnika. Aby włos został skutecznie usunięty musi, w momencie zabiegu, znajdować się w swojej aktywnej fazie wzrostu (tzw. anagen). W danej chwili na ciele w aktywnej fazie wzrostu jest ok. 20 % włosów, dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegów laserowych, aby uchwycić kolejne włosy w ich aktywnych fazach wzrostowych.

WSKAZANIA

Zabiegi depilacji laserowej wskazane są dla osób, które chcą się pozbyć niechcianego i/lub nadmiernego owłosienia (np. hirsutyzm). Powodem mogą być względy nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne, jak np. stany zapalne skóry wywołane wrastającymi włoskami lub podrażnienia skóry po goleniu lub woskowaniu.

URZĄDZENIA LASEROWE

Najnowsze technologie laserowe wykorzystywane w zabiegach epilacji tworzone są tak, aby przynosić, jak najlepsze rezultaty oraz zapewniać jak największy komfort pacjentowi, minimalizując odczucia bólowe. W naszym gabinecie zabiegi wykonujemy laserem diodowym oraz laserem emitującym dwie długości fali – aleksandrytową oraz neodymowo-yagową.

Zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Dermatolog lub kosmetolog przeprowadza wywiad, i jeśli nie ma przeciwwskazań do depilacji, ocenia typ i stan skóry oraz włosów, a następnie na podstawie wyników dobiera parametry wiązki lasera. U pacjentów zakwalifikowanych do zabiegu najpierw wykonana zostaje próba laserowa. Jeśli wypadnie pozytywnie, przeprowadzany jest właściwy zabieg. Przeważnie wykonuje go lekarz dermatolog (choć bywa, że robi to kosmetyczka pod ścisłym nadzorem dermatologa). Wybrane partie skóry naświetlane są małą wiązką światła. Niektórzy pacjenci odczuwają wówczas dyskomfort opisywany jako kłucie, mrowienie, albo swędzenie – zależy to jednak od rodzaju sprzętu, jaki ma dany gabinet, bo aparaty najnowszej generacji prawnie nie wywołują takich niedogodności. Jeśli dyskomfort jest silny, skórę można posmarować żelem znieczulającym lub chłodzącym. W zależności od powierzchni skóry poddanej naświetlaniu zabieg trwa od kilkunastu minut do nawet dwóch godzin. Naturalnym objawem po zabiegu jest obrzęk lub zaczerwienienie skóry, które trwają od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie skórę trzeba delikatnie traktować: myć żelem bez mydła, przy osuszaniu nie pocierać, a jeśli depilowane były pachy – nie stosować dezodorantów. Przez przynajmniej dwa tygodnie po zabiegu skóry nie wolno opalać ani nie stosować preparatów o działaniu złuszczającym. Pomiędzy kolejnymi zabiegami włosy można obcinać i golić, nie wolno ich natomiast wyrywać pęsetą ani usuwać za pomocą wosku.

  • Uszkodzenia naskórka (np. po peelingach chemicznych).
  • Świeża opalenizna.
  • Przyjmowanie leków fotouczulających (jak retinoidy, witamina A, sterydy, niektóre zioła, antybiotyki z grupy tetracyklin i izotretinoina, leki antydepresyjne.
  • Choroby skóry (AZS, łuszczyca, grzybice i drożdżyce).
  • Zaburzenia pigmentacji, m.in. bielactwo.
  • Cukrzyca insulinozależna.
  • Nietypowe brodawki skórne.
  • Nowotwory.
  • Skłonność do przebarwień.
  • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
  • Padaczka.
  • Bliznowce.

Światło wytworzone przez laser diodowy i aleksandrytowy pochłaniane jest przez melaninę, stąd też fotodepilacji ulegają tylko te włosy, w których zawarta jest jej odpowiednia ilość i które są na etapie wzrostu faza anagenu.

Czytaj dalej...

Oprócz stosowania jako składnik ciasta, soda oczyszczona ma liczne inne zastosowania, takie jak usuwanie tłustych zabrudzeń, odświeżanie butów i lodówek, wybielanie zębów, jak również oczyszczanie rur i odpływów.

Czytaj dalej...

W 2003 roku zespół doktora Misbaha Huzaira przetestował prototypowe urządzenie i sposób działania nowej metody terapii, a już w 2004 roku Dieter Manstein udoskonalił technikę zabiegową na tyle, że możliwe było skonstruowanie odpowiedniego urządzenia i wprowadzenie go na rynek.

Czytaj dalej...

Jest to również bardziej bezpieczna metoda, o ile jest przeprowadzana przez profesjonalistę, który stosuje odpowiedni sprzęt, jak laser LightSheer i który przestrzega wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Czytaj dalej...

Wiadomym jest jednak fakt, że na ich powstawanie mają wpływ częste otarcia i podrażnienia skóry, wsytępujące w miejscach styku fałd skórnych, zbyt wysoki poziom hormonu wzrostu, wirus brodawczaka ludzkiego i insulinooporność.

Czytaj dalej...