Usuwanie włosów soda oczyszczona - skuteczne i naturalne metody

Soda oczyszczona na włosy

Soda posiada doskonałe właściwości czyszczące, dlatego powinna być stosowana przede wszystkim przez osoby, które mocno obciążają swoje kosmyki produktami do stylizacji, jak również przebywające w zanieczyszczonym przez smog środowisku.

Soda bez trudu usunie nie tylko miejskie zanieczyszczenia i resztki kosmetyków, ale też nadmiar łoju, który czasem może zatykać ujścia mieszków włosowych, powodując niedotlenienie włosów, a w konsekwencji nadmierne wypadanie włosów. Sodę oczyszczoną do włosów warto stosować regularnie, jednak nie powinno się robić tego zbyt często - najlepiej 2 razy w miesiącu. Częstsze używanie jej mogłoby skończyć się silnym przesuszeniem włosów i skóry głowy, a w konsekwencji nawet przerzedzeniem fryzury. Mycia głowy sodą oczyszczoną nie poleca się osobom posiadającym suche, zniszczone lub kręcone włosy.

Soda oczyszczona na włosy farbowane

Soda oczyszczona pomaga wypłukać z włosów niechciany kolor. Jeśli więc nie jesteś zadowolona z efektów farbowania (zwłaszcza przyciemniania włosów), umyj włosy szamponem z dodatkiem tego białego proszku. Soda rozjaśnia włosy ze względu na swoje zasadowe pH. Pod jego wpływem otwierają się łuski włosa, przez co farba się z nich wypłukuje. Należy pamiętać, że tym sposobem nie pozbędziemy się z włosów całej farby - jednorazowe skorzystanie z tej metody pozwoli na rozjaśnienie fryzury o 1-2 tony.

Im jaśniejsze włosy, tym efekt będzie bardziej spektakularny. Jeśli po pierwszym użyciu będziemy chciały jeszcze raz poddać się temu zabiegowi, odczekajmy przynajmniej 10 dni, a najlepiej 2 tygodnie. Nie rozjaśniajmy włosów sodą oczyszczoną jeśli farbowanie zniszczyło lub wysuszyło nasze włosy -
w takim wypadku zastosowanie jej mogłoby jeszcze pogorszyć stan kosmyków. Jeżeli po koloryzacji kondycja włosów się pogorszyła, zadbajmy o ich nawilżenie i wzmocnienie poprzez stosowanie odpowiednich odżywek i masek do włosów. Warto spróbować także olejowania.

Mycie włosów sodą i octem – dla kogo?

Dla kogo jest mycie włosów sodą i octem? Dla osób, które mają dość szamponów. Nie dość, że szampony to sama chemia (i to całkiem wydajna, spokojnie umyjesz nimi naczynia albo podłogę!), to jeszcze ciężko znaleźć dobry szampon, który nie będzie agresywny dla skóry głowy. A szampony trzeba często zmieniać, kombinować i szukać takiego, który będzie dobrze oczyszczać włosy i skórę.

Co się dzieje po szamponie? Zwłaszcza takim pięknie pachnącym, perłowym, gęstym? Po umyciu szamponami często skóra jest swędząca, podrażniona, pojawia się łupież, włosy szybciej się przetłuszczają. Nawet po takich, które są zalecane do codziennego mycia! Ratunkiem może być peeling skóry głowy.

Dlatego może warto zrobić detox skóry głowy od chemii w szamponach i sięgnąć po sodę z octem?

Czy można stosować sodę oczyszczoną na skórę głowy, włosy i łupież

Soda oczyszczona i jej zastosowanie w domu i w domowych kosmetykach

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu, jest białym, bezwonnym i nietoksycznym proszkiem, który ma bardzo szerokie zastosowanie w domu. Sodę warto zawsze mieć w szafce kuchennej, gdyż sposobów jej wykorzystania jest mnóstwo.

W domu możemy wykorzystać sodę do sprzątania i czyszczenia, do udrażniania odpływów, do wywabiania plam, jak również do odstraszania owadów w domu i w ogrodzie. Dobrze znane jest alkalizujące działanie sody na układ pokarmowy, przy wzdęciach, zgadze, refluksie czy niestrawności. Niektórzy są zwolennikami codziennego picia wody z sodą w celu odkwaszenia organizmu, chociaż takie działanie sody nie zostało nigdy udowodnione naukowo. Soda oczyszczona jest niedroga i łatwo dostępna, dlatego zawsze warto ją w domu mieć.

Sodę wykorzystujemy także w celach kosmetycznych, jak:

  • oczyszczająca maseczka na twarz z sody i wody,
  • soda do wybielania zębów,
  • domowe pasty do zębów na bazie sody,
  • soda do kąpieli,
  • musujące kule kąpielowe z sody,
  • soda oczyszczona na włosy i skórę głowy,
  • soda na popękane pięty,
  • soda na pocenie się.

Maseczki, domowe pasty do zębów i szampony z sody stały się bardzo modne. Soda może nam pomóc w zapewnieniu pięknego wyglądu. Warto jednak wiedzieć, że istnieje sporo przeciwwskazań do ich stosowania. Generalnie częste stosowanie sody na skórę, włosy i zęby nie jest zalecane. Znane jest wybielające działanie sody na zęby. Jednak przy dłuższym stosowaniu efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Soda może uszkodzić szkliwo zębów, które będzie później szybciej przyjmować wszelkiego rodzaju przebarwienia. Ponadto stosowanie sody może skutkować uwrażliwieniem się zębów na ciepło i zimno.

Soda ma działanie oczyszczające i bakteriobójcze. Problemem jest jednak jej odczyn. Skóra człowieka oraz włosy mają odczyn kwaśny co pozwala na ochronę przeciw czynnikom środowiskowym i drobnoustrojom. Natomiast soda ma odczyn silnie zasadowy. Dlatego też zastosowanie maseczki z sody na twarz lub szamponu z sody będzie powodowało rozregulowanie odczynu skóry i włosów.

Światło wytworzone przez laser diodowy i aleksandrytowy pochłaniane jest przez melaninę, stąd też fotodepilacji ulegają tylko te włosy, w których zawarta jest jej odpowiednia ilość i które są na etapie wzrostu faza anagenu.

Czytaj dalej...

W 2003 roku zespół doktora Misbaha Huzaira przetestował prototypowe urządzenie i sposób działania nowej metody terapii, a już w 2004 roku Dieter Manstein udoskonalił technikę zabiegową na tyle, że możliwe było skonstruowanie odpowiedniego urządzenia i wprowadzenie go na rynek.

Czytaj dalej...

Korzyści Ultragładkie rezultaty utrzymujące się nawet do czterech tygodni Metoda jest bezproblemowa, a modelki przychodzą też z dodatkową nakładką do usuwania niepożądanych włosów z określonych obszarów, np.

Czytaj dalej...

Najnowocześniejsze lasery CO2 wyposażone są w superpuls i ultrapuls i uzyskują szczytowe gęstości energii wielokrotnie wyższe, niż lasery starej generacji, a czas ich oddziaływania na tkankę jest na tyle krótki, że nie dochodzi do uszkodzeń termicznych.

Czytaj dalej...