Usuwanie włosków z twarzy laserem - Skuteczna Metoda Pozbycia Się Niewygodnych Włosków
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA OWŁOSIENIA
Odstępy między zabiegami laserowego usuwania owłosienia zależą od obszaru ciała poddawanego epilacji. Na twarzy zabiegi wykonuje się średnio co 4-6 tygodni, na ciele po upływnie ok. 10-12 tygodni. Ten czas potrzebny jest do tego, aby kolejne partie włosów wchodzących w fazę wzrostu, czyli anagenu, były dla lasera zauważalne, możliwe do wychwycenia i efektywnego usunięcia.
KORZYŚCI DEPILACJI LASEROWEJ
Terapia laserowa w przypadku usuwania nadmiernego owłosienia to oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Fundusze przeznaczane na czasową depilację często znacznie przewyższają koszty serii zabiegów epilacji. Warto zatem wybrać skuteczną i trwałą metodę, która wyeliminuje problemy związane z niechcianym owłosieniem i uczyni skórę gładką i przyjemną w dotyku.
PRZECIWWSKAZANIA
Epilacja jest bezpieczną metodą zabiegową, jednak jak każda procedura ma swoje przeciwskazania. Główne z nich to – opalona skóra, ciąża, aktywne infekcje skórne, przerwana ciągłość naskórka, bliznowce, przyjmowanie retinoidów, leków obniżających krzepliwość krwi, leków i ziół światłouczulających. Z zabiegu wyklucza pacjenta również epilepsja, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca oraz rozrusznik serca.
Depilacja włosów na głowie – skuteczne metody
Aby wykonać depilację włosów na głowie, możemy skorzystać z tradycyjnych, domowych sposobów lub wybrać nowoczesną depilację laserową głowy.
Do najbardziej tradycyjnych metod depilacji głowy należy zastosowanie jednorazowej maszynki do golenia. Usunięcie włosów tą metodą jest łatwe, szybkie i bezbolesne. Trwałość golenia w tym przypadku nie jest oczywiście oszałamiająca, aczkolwiek czas potrzebny do jej wykonania zazwyczaj jest o wiele, wiele krótszy, niż w przypadku golenia twarzy.
Depilacja woskiem, kremem do depilacji, wyrywanie włosków pęsetą, stosowanie depilatora mechanicznego – sposoby te, popularne w zastosowaniu dla innych partii ciała, raczej nie są przyjemnymi ani bezpiecznymi metodami pozbywania się niechcianych włosków z głowy. Zrywanie wosku czy też stosowanie agresywnych kosmetyków rozpuszczających włos, może w konsekwencji przynieść więcej szkód i bólu, niż pożytku.
Jak przygotować się do zabiegu depilacji?
W okresie 4 tygodni przed zabiegiem nie należy wykonywać innych podobnych czynności jak wyrywanie włosów za pomocą wosku czy depilatora. Nie należy również się opalać oraz stosować samoopalaczy. Należy zadbać, aby obszar gdzie wykonywane będzie laserowe usuwanie włosów nie był podrażniony ani przesuszony. Na kilka dni przed zabiegiem zaleca się stosowanie kremów i balsamów nawilżających, w samym dniu zabiegu powinno się jednak zrezygnować z ich wykorzystania.
Skóra po depilacji może być podrażniona. W związku z tym nie należy używać antyperspirantów oraz perfum. Mycie powinno odbywać się z wykorzystaniem delikatnych kosmetyków, a miejsca po zabiegu należy smarować kremami łagodzącymi. Zaleca się ograniczenie korzystania z basenu i sauny. Skóra po kąpieli powinna być osuszana w sposób delikatny, bez nadmiernego pocierania, aby jej dodatkowo nie podrażnić.
Pielęgnacja rany po znamieniu
Zgodnie z zaleceniami lekarza, przez pierwsze 2 dni w ogóle nie ruszałam rany i opatrunku, natomiast później przemywałam ranę Octeniseptem (ten), a następnie nakładałam plastry, które ściągały ranę i zastępowały szwy (takie). Później plastry szybko mi odpadały (mój pieprzyk rósł w niefortunnym miejscu, które non stop się rusza) i z nich zrezygnowałam.
Kilka razy dziennie smarowałam ranę żelem aloesowym (z bardzo wysoką zawartością aloesu, dokładnie tym) i raz dziennie kremem, aby skóra wokół rany nie uległa przesuszeniu. Gdy strupek odpadł, masowałam bliznę smarując ją bardzo tłustym kremem. Tłuste kremy zawsze pomagają mi na ślady po ranach. Dodatkowo unikałam szerokiego uśmiechu i mocnego otwierania buzi podczas jedzenia (nie było to łatwe).
Teraz już wiem, że niepotrzebnie się bałam zabiegu i jedyne czego teraz żałuję, to straconych lat. Usunięcie znamienia to taka błahostka, a przyniosła mi niesamowitą ulgę. :) Jeśli znacie jakieś świetne maści na blizny - będę wdzięczna za polecenie!
Przy okazji zachęcam Was do obserwowania mnie na Instagramie:Natalia Pawłowska - autorka
Od 2011 roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu.
- Kup moje książki o pielęgnacji włosów
- Zobacz moją metamorfozę
- Mój Instagram - oglądaj moje codzienne Instastory