Depilacja przed wizytą u ginekologa - Co warto wiedzieć?

Jak przygotować się do ginekologa? Depilacja w odpowiednim momencie

Zastanawiasz się, jak się przygotować do wizyty u ginekologa? Depilacja, tak jak wspomnieliśmy, nie jest Twoim “must”, chyba że zależy Ci na jej przeprowadzeniu. Pamiętaj jednak, aby usunąć niepożądane owłosienie na przynajmniej kilka dni przed wizytą u ginekologa. Po zastosowaniu właściwie każdej z metod bardzo często dochodzi do powstania podrażnień, opuchlizny, swędzenia czy nawet bólu. W takiej sytuacji wizyta u ginekologa tylko powiększy Twój dyskomfort.

Czy depilować się do ginekologa? Już wiesz, że nie musisz tego robić. Nieważne czy jest to kolejna czy pierwsza wizyta u ginekologa. Depilacja to Twoja indywidualna sprawa. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Jeżeli jednak zależy Ci na gładkiej skórze w strefie intymnej, to wybierz bezpieczną i skuteczną metodę jaką jest depilacja laserowa. Już teraz umów się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację z kosmetologiem. Do zobaczenia w salonach Depilacja.pl

Czym depilować miejsca intymne przed wizytą u ginekologa?

Chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia z miejsc intymnych? Nie ma najmniejszego problemu – jeżeli tylko dzięki temu masz się poczuć bardziej komfortowo, czy to w codziennym życiu czy podczas wizyty u ginekologa, jak najbardziej zrób to. W tym momencie powstaje bardzo często pytanie, czy golić się do ginekologa, czy jednak o wiele lepiej wybrać inną formę depilacji.

I znowu tutaj wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Wiele kobiet decyduje się na golenie maszynką jednorazową. Naszym zdaniem nie jest to najlepszy pomysł. Ta metoda powoduje bowiem liczne podrażnienia i ryzyko skaleczenia. Sporo kobiet stosuje też tę samą maszynkę wielokrotnie, co może doprowadzić do zapalenia mieszka włosowego , gdyż łatwo wówczas o rozprzestrzenianie się bakterii. Podrażnienia w miejscach intymnych na pewno nie będą sprzyjać badaniu ginekologicznemu i poczuciu komfortu na co dzień.

W miejscach intymnych niekoniecznie sprawdzają się również środki chemiczne, na przykład kremy do depilacji. Plastry z woskiem to zaś metoda bardzo bolesna. Skóra w miejscach intymnych jest bardzo delikatna, więc tym bardziej należy poważnie zastanowić się nad tą metodą. Wszystkie wyżej opisane sposoby na usunięcie włosków z miejsc intymnych zapewniają niestety bardzo krótkotrwałe efekty. Dlatego pomyśl o czymś na stałe. Jedynym sposobem na uzyskanie takiego rezultatu jest oczywiście depilacja laserowa.

Ta innowacyjna metoda sprawdzi się również w przypadku miejsc intymnych. Nie musisz obawiać się żadnych powikłań zdrowotnych. Możesz wykonać właściwie każdy rodzaj depilacji, np. hollywoodzką czy brazylijską. Opowiedz o swoich preferencjach kosmetologowi podczas wstępnej konsultacji. W salonach depilacja.pl oferujemy tego typu spotkania za darmo. Możesz na nich rozwiać swoje wątpliwości i przede wszystkim ostatecznie stwierdzić, czy chcesz skorzystać z tej metody. Laseroterapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz oceni stan Twojej skóry.

Czy depilacja okolic intymnych jest wskazana przed wizytą u ginekologa?

Warto pamiętać o tym, że strach przed badaniem ginekologicznym nie powinien powstrzymywać nas przed wizytą w gabinecie. Do zadań lekarza należy m.in. to, aby zapewnić pacjentce jak największy komfort i dyskrecję podczas badania. Dla wielu kobiet kluczowe może okazać się znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy golenie okolic intymnych przed wizytą u ginekologa jest wymagane. Warto być świadomym tego, że depilacja miejsc intymnych przed wizytą u ginekologa nie jest konieczna. Owłosienie znajdujące się w okolicach intymnych nie jest traktowane przez lekarza jako zaniedbanie, a decyzja o ich usunięciu lub nie jest kwestią indywidualną i powinna pozostać w gestii pacjentki.

Przed podjęciem decyzji o usunięciu włosów łonowych, warto posiąść wiedzę na temat tego, jaka jest ich funkcja. Owłosienie w miejscach intymnych chroni delikatną skórę przed podrażnieniami, a także przed wnikaniem bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczych. Co więcej, włosy łonowe wydzielają feromony produkowane przez gruczoły potowe rozmieszczone u podstawy mieszków włosowych.

Warto pamiętać jednak o tym, że długie i gęste owłosienie tworzy środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii, dlatego niezwykle ważna jest odpowiednia higiena miejsc intymnych. Decyzja o depilacji włosów łonowych jest w dużej mierze uwarunkowana kwestią estetyki. Kobiety decydują się bowiem na usuwanie owłosienia z tej części ciała głównie ze względu na preferencję. Należy pamiętać o tym, że jest to indywidualna kwestia każdej kobiety i nie ma ona żadnego wpływu na przebieg wizyty u ginekologa.

Wizyta u ginekologa a depilacja

Czy depilacja przed wizytą u ginekologa jest wskazana? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet. W poniższym artykule spróbujemy rozstrzygnąć tę kwestię.

Regularne wizyty u ginekologa są kluczowe w kwestii dbania o zdrowie. Każda współczesna kobieta doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Kontrolne wizyty lekarskie u ginekologa wzbudzają jednak sporo wątpliwości w kwestii przygotowania ciała. Czy miejsca intymne należy wydepilować przed wizytą u tego rodzaju specjalisty? Takie spotkanie samo w sobie może być krępujące, zatem czy owłosienie nie spowoduje jeszcze większego dyskomfortu w gabinecie lekarskim? Warto przemyśleć ten temat indywidualnie na jakiś czas przed wizytą u ginekologa. Depilowanie strefy bikini tuż przed wejściem do gabinetu nie jest bowiem najlepszym pomysłem.

Efektem depilacji laserowej wykonywanej w serii w regularnych odstępach czasu jest gładka oraz zadbana skóra bez żadnych problemów dermatologicznych takich jak wrastające włosy, podrażnienia po goleniu czy skłonność do zapalenia mieszków włosowych, które najczęściej mają miejsce w strefach bikini, a także pod pachami.

Czytaj dalej...

Termin tuż po miesiączce jest korzystny również z innego względu - w tkance gruczołu sutkowego nie występują wtedy zgrubienia charakterystyczne dla dni poprzedzających krwawienie, dzięki czemu lekarzowi łatwiej jest zbadać piersi pacjentki.

Czytaj dalej...

Termin tuż po miesiączce jest korzystny również z innego względu - w tkance gruczołu sutkowego nie występują wtedy zgrubienia charakterystyczne dla dni poprzedzających krwawienie, dzięki czemu lekarzowi łatwiej jest zbadać piersi pacjentki.

Czytaj dalej...

Stosowanie tej samej maszynki kilkukrotnie może doprowadzić do rozprzestrzeniania się bakterii gronkowca złocistego lub paciorkowca ropnego, czego skutkiem jest zapalenie mieszka włosowego powierzchowne lub głębokie zakażenie skórne.

Czytaj dalej...