Skuteczne sposoby na uniknięcie podrażnień po depilacji twarzy

Metody depilacji pastą cukrową

Wyrobioną pastę należy rozciągnąć na fragmencie skóry, aby powstała ok. 3-4 centymetrowa warstwa. Po ułożeniu pasty należy ją od razu energicznie oderwać. Oderwaną pastę można ponownie rozgnieść w dłoniach i ułożyć na innym fragmencie skóry, jest bardzo wydajna. Jedną kulką pasty cukrowej można wydepilować całą łydkę. Zamiast zrywać pastę rękami możemy użyć do tego paska materiału - pasta przyklei się do płótna i odejdzie od skóry równomiernie.

Depilacja pastą cukrową na zimno jest bezpieczną metodą dla osób cierpiących na żylaki i pękające naczynka, reakcje alergiczne i podrażnienia.

Depilacja pastą cukrową na ciepło. Depilację należy zacząć od umieszczenia miseczki z pastą w gorącej kąpieli wodnej. W trakcie, gdy pasta będzie się rozpuszczać, przygotuj sobie cienkie paski z materiału, których będziesz potrzebować do zrywania pasty. Gdy pasta całkowicie się rozpuści upewnij się czy nie jest zbyt gorąca, a następnie nabierz jej niewielką ilość drewnianą lub plastikową szpatułką. Rozprowadź pastę na wybranym fragmencie ciała. Najlepiej smarować pastą małe powierzchnie ciała, wystarczy przeciągnąć szpatułkę z pastą na formę niewielkiego prostokąta. Następnie przyklei pasek materiału, wyprasuj go delikatnie palcami i zerwij energicznym ruchem. Pozostałe resztki pasty również możesz zdjąć paskiem materiału delikatnie go dociskając.

Pasty cukrowe dostępne w sklepach przeważnie umieszczone są w specjalnym aplikatorze w formie rolki. Taki aplikator wraz z pojemniczkiem również ogrzewa się w kąpieli wodnej, ale później łatwiej jest rozprowadzić pastę. Wystarczy przejechać rolką po wybranym fragmencie ciała, w tym czasie pasta sama uwalnia się z pojemnika i nie musisz brudzić rąk klejącą mazią.

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Etapy zabiegu

  • Konsultacja z próbą laserową kosmetolog ocenia stan skóry, przeprowadza wywiad medyczny w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Wykonuje również próbę laserową, na podstawie której sprawdza jak owłosienie i skóra pacjenta zareaguje na laser.
  • 7 dni przed zabiegiem depilacji należy odstawić wszystkie suplementy oraz kosmetyki, zawierające zioła lub witaminy A, E i C.
  • 24h przed zabiegiemdepilacji należy odstawić wszelkie leki przeciwbólowe oraz zaprzestać spożywania alkoholu.
  • W dniu zabiegu lub dzień przed miejsce poddawane zabiegowi, należy ogolić maszynką do golenia. Skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich specyfików takich jak balsamy, bronzery, olejki, kremy, dezodoranty czy antyperspiranty.
  • Podczas zabiegu kosmetolog stosuje profesjonalny laser, za pomocą którego naświetla depilowaną partię ciała. W salonach Depilacja.pl wykorzystuje się dwa typy laserów. System SHR zapewnia bezpieczeństwo zabiegów oraz brak odczuć bólowych. Pacjentki z niskim progiem bólu, mogą odczuwać delikatne mrowienie i uczucie ciepła.
  • Pielęgnacja miejsca depilacji skóra może być lekko podrażniona, dlatego zaleca się zastosowanie nawilżających i kojących specyfików, dostępnych również w naszych salonach! Lekki dyskomfort mija już po kilku godzinach, lub maksymalnie po kilku dniach od momentu zabiegu. Pacjenci muszą traktować skórę bardzo delikatnie – nie trzeć mocno ręcznikiem, nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu czy innych mocnych substancji. Zabronione jest także przez dwa tygodnie po zabiegu peelingowanie oraz opalanie.
Zobacz jak wyglądają efekty depilacji laserowej pach, po 9 zabiegach

Depilacja laserowa twarzy – usuwa włoski skutecznie i bezboleśnie

Masz wrażliwą cerę? Depilowanie laserowe twarzy jest bezbolesne i łagodne dla cienkiej skóry podatnej na podrażnienia. Właśnie taki jest malutki obszar wokół ust. W przypadku ciemnego meszku usuwanie najdrobniejszych włosków pęsetą jest uciążliwe. Szybciej usuwa je maszynka do golenia, która stymuluje mieszki włosowe do wytwarzania nowych komórek. W efekcie ciemny meszek może pojawić się na większej powierzchni skóry, a włoski mogą odrosnąć dłuższe. Najmniej przyjemną metodą depilowania twarzy jest stosowanie paseczków z woskiem. Depilacja laserowa jest dużo bardziej trwała, a efekt gładkiej skóry na twarzy bez niepokojącego meszka, jest naprawdę wart zachodu!

W ramach depilacji twarzy usuwamy włoski z jej całej powierzchni z wyjątkiem okolicy oczu i brwi. Aby usunąć zbędne włoski raz na zawsze, już dziś zarezerwuj termin depilacji. Zaproponujemy Ci cykl kilku zabiegów, dzięki którym Twoja skóra stanie się idealnie gładka.

Skóra podrażniona po depilacji

Skóra każdego z nas ma inną odporność na czynniki zewnętrzne, które mogą prowadzić do podrażnień. Łatwo to zobaczyć na przykładzie opalania. Niektórzy z nas reagują natychmiastową reakcją na słońce, ich skóra jest czerwona, odczuwają pieczenie, podczas gdy inni po takiej samej ekspozycji na słońce nie mają śladu reakcji uczuleniowej. Musimy o tym pamiętać przy wyborze właściwej dla nas metody depilacji. Ale skąd czerpać wiedzę o tym jakie zabiegi depilacyjne będą nam służyły, a które odcisną się szkodliwym wpływem na naszym komforcie, a nawet zdrowiu? Wyczerpującej informacji na ten temat udzieli nam kosmetyczka, która dobierze odpowiednią metodę depilacji, a także przeprowadzi przez zabieg dbając o naszą wygodę i komfortowe samopoczucie.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ale nie muszą wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Chodzi głównie o farmaceutyki steroidowe, homeopatyczne, tiazydowe, niektóre z leków na nadciśnienie, na serce, moczopędne, przeciwbakteryjne, przeciwdepresyjne, przeciwwymiotne, pochodne retinoidów, szczepionki przeciwko grypie, sulfonamidy.

Czytaj dalej...