"Bezskuteczność Naczyń pod Pachami - Depilacja Laserem"
Depilacja laserowa pod pachami
Depilacja laserowa stanowi świetną alternatywę dla nieefektywnych sposobów usuwania owłosienia. Tradycyjne golenie włosków z pach nie tylko wymaga codziennego powtarzania czynności. Skóra znajdująca się pod pachami jest skłonna do podrażnień i źle znosi ciągły kontakt z maszynką.
Usuwanie owłosienia laserem jest szczególnie polecane osobom ze skórą skłonną do podrażnień. Metoda eliminuje problem wrastania włosków oraz powstawania stanów zapalnych, które występują po mechanicznych metodach depilacji. Dzięki laserowej depilacji unikniesz bolesnych i nieestetycznych krost, grudek i widocznych pod skórą pach cebulek włosa.
Od ilu lat jest depilacja laserowa?
Młode osoby decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia najczęściej w momencie, kiedy włoski zaczynają im faktycznie przeszkadzać i powodują znaczący dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Warto zauważyć, że pierwsze golenie maszynką sprawi, że odrastające włoski staną się dużo ciemniejsze, a co za tym idzie – bardziej widoczne na skórze. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj wykonanie zabiegu przy użyciu lasera.
Depilacja laserowa u dzieci z pewnością nie powinna być przeprowadzana ze względu na całkowicie rozregulowaną gospodarkę hormonalną podczas dorastania. Ponadto, dziecięca skóra jest wyjątkowo delikatna, a przy tym bardziej skłonna do podrażnień i zaczerwienień.
Z tej metody likwidacji włosków mogą jednak skorzystać nieco starsze osoby. Depilacja laserowa u nastolatków może być skutecznie przeprowadzona, jednak za wcześniejszą zgodą rodziców. Czy depilacja laserowa u 13-latki jest zatem możliwa? W przypadku dziewczynek warto zaczekać do momentu, aż zaczną one regularnie miesiączkować, ponieważ burza hormonalna może doprowadzić do tego, że usunięte owłosienie znowu pojawi się na wydepilowanym miejscu.
Najpopularniejsze metody usuwania włosków przez nastolatków
Młodzi ludzie często od samego początku, gdy tylko na ich ciele pojawią się włoski, sięgają po różne metody golenia i depilacji. A tych jest całkiem sporo. Niewątpliwie do najpopularniejszych należy stosowanie jednorazowej maszynki do golenia. To tani sposób (dlatego cieszy się takim zainteresowaniem) i dość szybki w realizacji. Niestety po goleniu włoski szybko odrastają (w niektórych przypadkach nawet tego samego dnia) i często są jeszcze twardsze, ciemniejsze i bardziej gęste niż wcześniej.
A co z plastrami z woskiem? Tutaj efekt utrzymuje się dłużej, ale jest to metoda bardzo bolesna i już nieco droższa. Podobnie wygląda to w przypadku kremów do depilacji (które mogą też bardzo podrażniać skórę) czy past cukrowych. Sporo nastolatków sięga także po depilatory elektryczne. Nie u wszystkich się jednak sprawdzają, a dodatkowo są bardzo drogie.
Powyższe metody mają sporo minusów – przede wszystkim nie dają trwałych efektów. Takie zapewnia depilacja laserowa. Jest ona jednak stosunkowo droga i najczęściej wymaga kilku spotkań. Niemniej jednak zapewnia gładką skórę na stałe, co w dłuższej perspektywie czasowej pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Poza tym nie jest to bolesna metoda, nie podrażnia skóry i – co ważne w przypadku wielu pacjentów – pozwala raz na zawsze pożegnać się z dolegliwością wrastających włosków.
Depilacja laserowa – od ilu lat jest możliwa?
Jedną z najskuteczniejszych metodą radzenia sobie z niechcianym owłosieniem jest depilacja laserowa. Wiek może być jednak przeszkodą do wykonania zabiegu. Czy osoba, która chce poddać się depilacji laserowej, musi mieć ukończone 18 lat? Formalnie nie. Warto jednak, by niepełnoletni pacjent zgłosił się do gabinetu z rodzicem, ewentualnie z upoważnieniem od opiekuna. Zresztą o wszelkich formalnościach poinformuje dana placówka przed umówieniem się na konkretną wizytę.
Niezależnie od tego, czy pacjent ma ukończone 18 lat, przed rozpoczęciem serii zabiegów musi umówić się na wizytę konsultacyjną. Tak przynajmniej odbywa się to w salonach Depilacja.pl. Takie spotkanie można zarezerwować bezpłatnie na stronie internetowej depilacja.pl . Podczas wizyty kosmetolog oceni stan skóry, porozmawia z pacjentem o oczekiwanych rezultatach i zada pytania o zdrowie. Tak zwany wywiad medyczny jest niezbędny, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.
Tych ograniczeń jest całkiem sporo, niektóre są czasowe, a niektóre trwałe (już na zawsze pozbawiają pacjenta możliwości skorzystania z depilacji laserowej). Do tych pierwszych zaliczamy: ciążę, okres karmienia piersią, przyjmowanie ziół światłouczulających, rany na skórze i wiele innych. Bezwzględne przeciwwskazania to m.in. przebyte nowotwory. W razie wątpliwości kosmetolog pomoże określić, czy dana dolegliwość stanowi barierę przed dokonaniem zabiegu.

Depilacja – jak szybko rosną włosy po goleniu?
O szybkości odrostu włosa po depilacji zależy kilka czynników. Przede wszystkim, w jaki sposób zostały one usunięte. Jeżeli zdecydowałaś się na użycie tradycyjnej maszynki, musisz liczyć się z tym, że już za dzień lub dwa będziesz musiała powtórzyć cały proces. Trochę skuteczniejszy może okazać się krem do golenia, dzięki któremu efekt gładkich nóg może utrzymywać się nawet około pięciu dni. Elektryczny depilator to jedna z metod, która na dłużej usuwa zbędne włoski. Golenie jest czasochłonne, ale pozbywa się włosków nawet na cztery tygodnie. Depilacja laserowa oraz IPL sprawi, że trwale pozbędziesz się owłosienia – po serii zabiegów wystarczy raz do roku przeprowadzić zabieg podtrzymujący rezultaty.