Wyprysk potnicowy - Skuteczność masci i sposoby leczenia
Leczenie wyprysku potnicowego
W leczeniu stosuje się leki według podobnych schematów jak w innych rodzajach wyprysku, głównie glikokortykosteroidy. W przypadku zmian grzybiczych, konieczne włączenie jest leczenia przeciwgrzybiczego i eliminacja czynników wywołujących . Nadkażone pęcherze należy naciąć, osuszyć i stosować miejscową antybiotykoterapię i leczenie glikokortykosteroidami.
Można zastosować również doustne leki przeciwhistaminowe, które działają przeciwświądowo. Jeśli wyprysk potnicowy pojawia się nawrotowo, można rozważyć leczenie fototerapią PUVA.
Leki przeciwgrzybiczne można stosować miejscowo lub ogólnoustrojowo. Leki miejscowe włącza się, gdy zmiany są pojedyncze, niezależnie od lokalizacji. Wyprysk potnicowy stanowi raczej wskazanie do leczenia miejscowego. Najczęściej leczenie miejscowe jest leczeniem dość długotrwałym wymagającym dodatkowego stosowania wielu środków profilaktycznych jak m.in. odpowiednia higiena, unikanie drażniących i perfumowanych środków myjących oraz stosowanie odpowiednich pudrów przeciwgrzybiczych.
Jeśli zmiany są bardzo rozległe, wieloogniskowe, przewlekłe, oporne na leczenie, włącza się leczenie ogólnoustrojowe.
Grzybica paznokci w związku z wprowadzeniem leków ogólnoustrojowych i silnych środków przeciwgrzybicznych do miejscowego stosowania nie wymaga aktualnie usuwania płytek paznokciowych.
Wyprysk potnicowy
Witam, czy jeżeli ktoś ma wyprysk potnicowy na stopach, to objawia się to również występowaniem pęcherzy z płynem na palcach? Oprócz tego mam krostki na śródstopiu. Lekarz kazał mi smarować maścią novate ale mam wrażenie, że jeszcze bardziej mnie swędzi skóra. Dodam, że pęcherze pojawiły się dopiero po wizycie u dermatologa i teraz nie wiem, czy czekać na wizytę kontrolną miesiąc jak zalecił lekarz, czy przyspieszyć i iść już teraz. (Leczenie póki co trwa ok 5dni, a poprawy nie ma)
Dzień dobry,
wyprysk potnicowy trwa długo zwłaszcza w okresie letnim, więc proszę wykazać trochę cierpliwości. Czasami ulgę przynoszą 15 minutowe kąpiele stóp w naparach z szałwi lub roztworze rozcieńczonym wg ulotki Tanno Hermal.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Dermatolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej Zapraszam na konsultację, sprawdzimy co się dzieje. Pozdrawiam Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, Dermatolog, Dermatolog dziecięcyDzień dobry. Przy ostrym stanie zapalnym mogą występować też i pęcherzyki , ale raczej nie PĘCHERZE ( kwestia średnicy zmiany). Wyprysk potnicowy może być również połączony z obecnością grzybów chorobotwórczych ,a Novate ułatwia ich rozwój. Jeśli nadal będą się pojawiać pęcherze zapraszam .Należy przeprowadzić diagnostykę różnicową czyli szczegółowy wywiad i ew. diagnostyka. ( badanie mykologiczne , nieraz biopsja pęcherza) i wdrożyć leczenie ogólne.
Podobne pytania
- Witam Od około pół roku mam problem z brodawkami na stopie.Jest ich bardzo dużo.Utrudniają chodzenie.Są one umiejscowione na stopie( w większości na pięcie), ale ostatnio pojawiają się nawet na rękach.Początkowo myślałem, że są to odciski, były stosowane maści, jednak bez skutku.Ostatnio dowiedziałem…
- Dzień dobry. Na mojej twarzy w koncikach ust mam piekace lub swedzace plamy. Smaruje je już różnymi masciami ale to nic nie pomaga jest co raz większe. Co to koe być i jak to wyleczyć.
- Czy możliwe jest żeby przez stulejke u 3 mc niemowlaka gromadziły sie bakterie i tworzyły seostre infekcje dróg moczowych?? Mały od ponad miesiąca jest praktycznie cały cas na antybiotykach i gorączkuje nawet do 40 stopni. Wszystko jest ok tylko bardzo brzydki jest mocz i podwyższone są leukocyty. Jak…
- Witam. Mam 24 lata i od 5 lat zaczęłam zmagać się z łojotokowym zapaleniem skóry głowy. "Łuski" widoczne tylko na głowie. Niekiedy bardzo swędzą, a ja podrapię, leci krew. Próbowałam wielu sposobów.. Sterydy, środki naturalne, szampony, wcieranie, wyczesywanie łusek. Nic się nie zmieniło, od 6 miesięcy…
- Chciała bym zapytać kiedy mogła bym przyjść zbadać pieprzyki ? I jaka cena była by zbadania ich wszystkich jest ich 5. Chodzi mi o gabinet na Partyzantów
- Witam Tydzień temu byłam na wizycie u ginekologa. Okazało się, że mam torbiel w jajniku po 3 cyklach zażywania clostilbegyt. Zrobiłam dwa testy ciążowe i oba wyszły pozytywne. Czy możliwym jest aby w obu przypadkach torbiel zafałszował wyniki testu? Pozdrawiam
- Mam pytanie, czy powinnam się martwić gdy po 3 tabletce placebo nie dostalam okresu? mam ich łącznie 7 (vibin mini). W tamtym miesiącu dostalam po 2, stąd to pytanie.
- Przy załatwianiu się- pojawia się krew z odbytu (świeża, bez zakrzepów, świeża), do tego jest uczucie "kłucia" przy wypróżnianiu. Poza tym nie odczuwam żadnych bólów i wszystko jest w porządku. Czy kolanskopia jest w tym wypadku niezbędna, czy wystarczy zwykłe przepisanie leków?
- Bardzo prosze o pomoc moj syn ma 3 mc a od ponad 1 mc caly czas choruje i goraczkuje. zaczal gorączkować zaraz przy pierwszym szczepieniu do 40 stopni .bylismy w szpitalu crp mial 154 dostal antybotyk biotaksym, rzekomo mial wyleczyc cokolwiek to bylo bo na wypisie pisalo zakazenie gornych drog oddechowych…
- Witam. Od kilku lat wiem, że mam Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Do tego w zeszłym roku okazało się w badaniach, że mam za wysoki 17 oh progesteron, kortyzol, testosteron i androstendion i insuline. ACTH, AMH i inne miałam w normie. Lekarz stwierdził insulinooporność i wrodzony przerost nadnerczy.…
U nas zapłacisz kartą