Kategorie

Wysokość odszkodowania za blizny na twarzy - Jakie są zasady i kryteria?

Co jeszcze może Ci się przydać?

Polisa na życie może zapewnić bardzo różnorodną ochronę w wielu różnych zakresach. Powinieneś zastanowić się nad indywidualnym ryzykiem, jakie dotyczy Twojej osoby oraz Twojego stylu życia i w oparciu o wnioski skonstruować ochronę dopasowaną na miarę.

Ubezpieczenie na życie może chronić w sytuacji:

  • uszczerbku na zdrowiu,
  • utraty zdolności do samodzielnej egzystencji,
  • hospitalizacji,
  • operacji chirurgicznej,
  • leczenia specjalistycznego,
  • wypadku przy pracy,
  • wypadku komunikacyjnego.

Każde z powyższych zdarzeń może wzmocnić Twoją ochronę polisową. Oprócz tego warto, żebyś rozważył zakup pakietu assistance medycznego, który gwarantuje dodatkową ochronę w postaci określonych usług. Należą do nich np.:

  • transport medyczny,
  • dowóz leków do miejsca zamieszkania,
  • pomoc psychologiczna,
  • wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
  • opieka nad dziećmi w czasie Twojego pobytu w szpitalu,
  • opieka nad zwierzętami domowymi w czasie Twojego pobytu w szpitalu,
  • infolinia medyczna.

Uszczerbek, jakim jest rana wymagająca założenia szwów, może generować też inne sytuacje, jaką jest pobyt w szpitalu czy operacja. Takie zdarzenie może mocno skomplikować Twoje codzienne życie, dlatego warto wcześniej zabezpieczyć się i zapewnić sobie jak najlepszą pomoc.

Przyczyny występowania urazów kolana

Staw kolanowy to największy staw w organizmie człowieka. Łączy udo z podudziem, a dokładniej kość udową z kością piszczelową. Nie licząc stawu skokowego, jest najbardziej obciążanym stawem człowieka. W związku z tym staw kolanowy jest podatny na różnorakie urazy. Do najczęściej występujących urazów stawu kolanowego zalicza się skręcenie i naciągnięcia. Równie często spotyka się otarcia i stłuczenia kolana. Nieco rzadziej występują rany. Faktem jest, że do urazów stawu kolanowego dochodzi przede wszystkim podczas podejmowania aktywności fizycznej. W konsekwencji na urazy stawu kolanowego narażeni są przede wszystkim biegacze i osoby uprawiające sporty zimowe. Do urazu kolana dochodzi często przy nagłym zatrzymaniu oraz lądowaniu po skoku. Niemniej jednak stosunkowo często dochodzi do uszkodzeń kolana podczas zwykłych aktywności ruchowych. Faktem jest, iż do uszkodzenia stawu kolanowego może dojść nawet podczas obrotu na nodze, na przykład podczas wsiadania lub wysiadania do i z samochodu. Diagnostyka urazów kolana obejmuje przede wszystkim badania obrazowe, takie jak:

  • rezonans magnetyczny,
  • RTG,
  • tomografia komputerowa,
  • USG stawu.

W diagnostyce uwzględnia się również testy ruchowe. Leczenie urazów stawu kolanowego uzależnione jest od rodzaju kontuzji.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o odszkodowanie wypłacane za szwy

  1. Kiedy założenie szwów jest konieczne? Zbyt obszerna lub głęboka rana wymaga założenia szwów. O takim zabiegu decyduje lekarz. Szycie rany zapobiega zanieczyszczeniu rany oraz długotrwałemu krwawieniu.
  2. Jak długi jest czas gojenia? Proces gojenia się rany to kwestia indywidualna i może trwać zarówno kilkanaście dni, gdy rana jest mniejsza, ale nawet i kilka lub kilkanaście miesięcy, gdy rana jest głęboka i zajmuje sporą powierzchnię. Na czas gojenia wpływa również stan zdrowia oraz dbanie o nią. Konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza.
  3. Ile wynosi odszkodowanie za szwy? Wysokość kwoty odszkodowania za założone szwy zależna jest od rodzaju wybranej ochrony, doznanej rany oraz sumy ubezpieczenia, na jaką się zdecydowałeś w swoim ubezpieczeniu. Kwota obliczana jest na podstawie tabeli, którą znaleźć możesz w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).
  4. Czy po zdjęciu szwów potrzebna może być rehabilitacja? Jeśli doszło do poważniejszego urazu, rehabilitacja może być potrzebna. Nie każda rana szyta jednak wymaga dalszego leczenia i takie zabiegi mogą nie być konieczne.
  5. Co, jeśli do założenia szwów doszło wskutek bójki? Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, jeśli Ty byłeś inicjatorem bójki lub działałeś pod wpływem alkoholu. Jeśli jednak zostałeś zaatakowany i pobity, koniecznie zgłoś sprawę na policji. Przy ubieganiu się o odszkodowanie, gdy przyczyną była bójka, koniecznych może być więcej formalności.

Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

Odszkodowanie a zadośćuczynienie za blizny na twarzy po wypadku

Odszkodowanie to zwrot wszelkich poniesionych w związku z wypadkiem kosztów. Składają się na to koszty leczenia, dojazdów do placówek medycznych, opieka osób trzecich. Najczęściej spotykanym kosztem leczenia przy takich obrażeniach jest operacja plastyczna. Ma ona na celu zredukowanie następstw wypadku w postaci zminimalizowania widoczności blizn. O tym ile odszkodowania za blizny na twarzy przeczytasz poniżej.

Nasz klient uległ wypadkowi w pracy. Podczas załadunku wykonywanego przez innego pracownika spadła na niego tafla szkła co spowodowało obrażenia w postaci ran ciętych na twarzy. Poszkodowany w związku z lękiem przed kolejnym takim wypadkiem musiał zmienić pracę. Nowa praca była gorzej płatna. Poszkodowany mógł się starać o rentę wyrównującą obecne wynagrodzenie do poprzedniego.

Zadośćuczynienie to świadczenie mające swoje podłoże w głównej mierze w sferze psychicznej. Blizny na twarzy zwłaszcza u młodych ludzi wywołują wiele zaburzeń w sferze psychiki. Przykładem są zaburzenia depresyjne, adaptacyjne czy stresowe. W związku z tym, że blizn na twarzy po wypadku co do zasady nie da się ukryć i trzeba z nimi żyć kwoty zadośćuczynienia za tego typu obrażenia są jednymi z największych.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za blizny na twarzy po wypadku

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za blizny na twarzy po wypadku przysługuje każdemu, kto uległ wypadkowi i nie ponosi za ten wypadek odpowiedzialności. Najczęściej rany na twarzy mają postać ran szarpanych, tłuczonych lub ciętych. Przy wypadkach komunikacyjnych będziemy mieli do czynienia co do zasady z dwiema ostatnimi. Mimo powagi tych obrażeń, fakt że rzadko zdarzają się rany szarpane jest dobrą wiadomością. Są to bowiem najpoważniejsze obrażenia skutkujące dysfunkcją mięśni i nerwów twarzowych. Do ran szarpanych najczęściej dochodzi przy potrąceniach lub w wypadkach w pracy czy w rolnictwie. Kontakt skóry twarzy z wystającymi elementami przy dużej prędkości powoduje najczęściej jej rozszarpanie. Między innymi dlatego zadośćuczynienie za potrącenie jest zasadniczo bardzo wysokie.

Oczywiście pozostałe rany w związku z procesem zabliźniania mogą powodować dysfunkcję jednak zdarza się to zdecydowanie rzadziej. Jednak nawet jeśli po wypadku pozostaną tylko blizny ma to zdecydowany wpływ na dalsze życie osoby poszkodowanej. W dzisiejszych czasach widoczne na twarzy blizny mogą powodować wiele problemów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Należy zatem zrobić wszystko aby uzyskać możliwie najwyższe zadośćuczynienie i odszkodowanie za blizny na twarzy. Jeśli chcesz wiedzieć ile odszkodowania za blizny na twarzy, przeczytaj dalszą część artykułu.

Większość badań sugeruje, że ekstrakt z cebuli, zawierający heparynę i alantoinę, poprawia kolor i wygląd blizn oraz łagodzi ból i swędzenie blizn po oparzeniu, usunięciu tatuażu, urazie lub operacji.

Czytaj dalej...

Widoczność blizn zmniejszają specjalne maści na blizny, które można stosować już na świeże blizny po całkowitym zrośnięciu i wygojeniu się rany, preparaty te działają również na stare blizny, poprawiając znacząco ich wygląd.

Czytaj dalej...

Jednak warto powiedzieć sobie jasno żaden z tych produktów nie sprawi, że blizna zniknie całkowicie, choć na pewno środki z aloesem, miodem czy olejem kokosowym mogą sprawić, że rana zabliźni się szybciej i w prawidłowy sposób.

Czytaj dalej...

Proces ten jest skomplikowany i długotrwały, przy czym czas regeneracji ściśle związany jest z charakterem i głębokością uszkodzeń, efektywnością leczenia, a także indywidualnymi predyspozycjami każdego pacjenta z osobna, w dużej mierze uwarunkowanymi genetycznie.

Czytaj dalej...