Cena zabiegu mikrodermabrazji twarzy - Czy warto zainwestować w świeży blask skóry?

Często zadawane pytania

  • Jak długo trwa zabieg? Jedna sesja trwa około 30 minut.
  • Ile sesji mikrodermabrazji należy wykonać? Zwykle wykonuje się od 5 do 10 sesji, w zależności od stanu skóry oraz efektów, jakie chce się uzyskać.
  • Czy zabieg jest bolesny? To mało inwazyjny i bezbolesny zabieg, niewymagający znieczulenia.
  • Czy efekty są długotrwałe? Jeśli będziesz się stosować do zaleceń lekarza, rezultaty zabiegu utrzymają się – blizny i przebarwienia nie powrócą. Warto jednak wziąć pod uwagę, że żaden zabieg nie zapewni efektów, które utrzymają się przez całe życie. Nie da się zatrzymać procesu starzenia się skóry, dlatego istnieje możliwość, że w przyszłości zajdzie potrzeba powtórzenia zabiegu lub zastosowania innej metody, aby przedłużyć efekt.
  • Czy mikrodermabrazja pomoże w leczeniu trądziku? Niewątpliwie ta metoda jest odpowiednim wyborem, jeśli pragniesz zwalczyć blizny potrądzikowe, jednak aby zwalczyć trądzik u podstaw, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie jej z innymi zabiegami.
  • Czego unikać przed zabiegiem? W dniach poprzedzających zabieg nie zaleca się używania produktów z kwasem salicylowym lub glikolowym, retinoidów oraz produktów rozjaśniających skórę. Nie powinno się także opalać, wykonywać depilacji ani peelingów.
  • Można łączyć mikrodermabrazję z innymi zabiegami? Tak – ta technika może stanowić pierwszy etap przygotowujący skórę do zabiegów laserem lub światłem pulsacyjnym, a także może być stosowana w celu przedłużenia efektów innych zabiegów.
  • Jaka jest różnica między dermabrazją a mikrodermabrazją? To mało inwazyjna, łagodna metoda usuwania cienkiej warstwy martwego naskórka, podczas gdy dermabrazja to inwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu, podczas którego usuwa się więcej niż jedną warstwę naskórka. Dermabrazja wiąże się także z dużo dłuższym procesem rekonwalescencji.

Wybór specjalisty

Na zabieg najlepiej wybrać się do dermatologa lub wykwalifikowanego kosmetologa, który ukończył odpowiednie kursy i dysponuje certyfikatem poświadczającym jego umiejętności. Warto upewnić się, że gabinet, na który się zdecydujesz, uzyskał wszystkie wymagane pozwolenia oraz że przestrzega się tam zasad higieny.

Podczas pierwszej konsultacji specjalista będzie zadawał Ci pytania odnośnie stanu Twojego zdrowia oraz Twojej historii medycznej, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. W dalszej kolejności padną pytania o efekty, jakie chcesz uzyskać oraz o to, co nie podoba Ci się w Twojej skórze, aby przed badaniem Twojej skóry ustalić, które rozwiązania będą dla Ciebie najwłaściwsze.

Lekarz wyjaśni Ci szczegółowo wszystkie najważniejsze aspekty: na czym polega zabieg mikrodermabrazji, ile sesji będzie koniecznych, jak dbać o skórę w przerwach między sesjami, jakich efektów możesz oczekiwać i jakie nawyki pielęgnacyjne należy wykształcić, aby efekt się utrzymał. Specjalista przedstawi Ci także całkowity koszt zabiegu.

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie zabiegu, lekarz najprawdopodobniej wyznaczy Ci termin w przeciągu najbliższych kilku dni.

Mikrodermabrazja: efekty, cena, przeciwwskazania do zabiegu

Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów kosmetycznych. Złuszcza, dotlenia, wzmacnia produkcję kolagenu - czy kontrolowany mikropeeling ma same zalety? Przeczytaj więcej o tym, czym jest mikrodermabrazja, kto może z niej korzystać i ile kosztuje wykonanie zabiegu.

Spis treści

  1. Co to jest mikrodermabrazja?
  2. Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
  3. Mikrodermabrazja diamentowa
  4. Mikrodermabrazja korundowa
  5. Mikrodermabrazja tlenowa
  6. Efekty mikrodermabrazji
  7. Cena mikrodermabrazji
  8. Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
  9. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
  10. Mikrodermabrazja przed zabiegiem laserowym

Wybierać można spośród takich propozycji, jak Laser Palomar Emerge, Harmony XL pro iPixel, Harmony XL pro Clearlift, geneO , Cellu M6 Integral, Mobilift, Pollogen Legend, Surgen Maximus oraz laser frakcyjny CO2 Smart Xide2.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

Działanie kremu można też spotęgować, regularnie stosując serum do twarzy i maseczki w płachcie lub w kremie, które dzięki skoncentrowanemu działaniu składników odżywczych intensywnie pielęgnują skórę.

Czytaj dalej...