Kremy na noc dla skóry 25+
Codzienny niezbędnik? Kremy do twarzy!
Wszyscy marzymy o zdrowej cerze pozbawionej niedoskonałości. Niestety, nie ma skóry idealnej. Za to można wyróżnić kilka jej typów: normalną, suchą, tłustą, mieszaną i dojrzałą. Każdy rodzaj potrzebuje odmiennych rytuałów i odpowiednio dopasowanych kosmetyków. Jak więc wybierać kremy do pielęgnacji twarzy, żeby spełniały nasze wymagania? Czym kierować się przy zakupie najlepszego preparatu spośród dużej liczby produktów dostępnych w drogeriach?
Z pewnością nie ceną. Bywa że skóra poczuje się o wiele lepiej po tańszych kremach do twarzy o nieskomplikowanym składzie niż tych mocno innowacyjnych – promowanych przez sklepy, ale często też drogich. Warto pamiętać, że oprócz zwykłych kremów nawilżających jest również osobna kategoria przeciwsłonecznych (na wakacje najlepszy z SPF 50).
Dobry krem na noc - jakie składniki aktywne powinien zawierać?
Jakich składników dostarczać skórze w kremie na noc? To oczywiście dość indywidualna sprawa, bo w dużej mierze zależy od jej kondycji i rodzaju skóry. Ale warto skupić się na tym, że nocą nie trzeba martwić się o matowienie skóry, przejmować się błyszczącą poświatą. To dobry moment, żeby cerę odpowiednio nawilżyć i odżywić, aby obudziła się w lepszej formie.
Jeśli problemem numer jeden są przebarwienia, warto skórze serwować krem ze składnikami rozjaśniającymi i wyrównującymi pigmentację. Jeśli skóra zmaga się z trądzikiem pospolitym, wówczas przydają się preparaty z kwasem salicylowym lub migdałowym. Niezbędna jest też obserwacja skóry o poranku. Jeśli po przebudzeniu pojawia się na skórze uczucie ściągnięcia, to znak, że krem na noc jest dla niej za mało odżywczy i warto albo dołożyć dodatkowo pod niego nawilżające serum, albo zmienić krem.
Kwasy (m.in. glikolowy, salicylowy, polimlekowy) czy retinoidy warto nakładać na twarz właśnie na noc. Powód? Powodują mikrozłuszczanie naskórka, więc ze względu na ryzyko powstawania przebarwień skórnych najlepiej jest je aplikować wieczorem. Co nie zmienia faktu, że w ciągu dnia po nocy z retinolem czy kwasem saicylowym, należy skórę zabezpieczyć filtrem ochronnym z SPF 30.
Krem na noc, niezależnie od rodzaju cery powinien być bogaty w składniki takie jak: ceramidy (INCI: Ceramide) - im więcej ceramidów w kremie tym lepiej, ponieważ skóra zawiera kilka ich rodzajów. Ważny jest także kwas hialuronowy o różnych wielkościach cząsteczek (INCI: Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate), a także składniki NMF, czyli nawilżającego czynnika, który naturalnie występuje w skórze (są to m.in. mocznik (INCI: Urea) oraz sól sodowa kwasu piroglutaminowego (INCI: Sodium PCA) lub kompleks nawilżających cukrów lub alkoholi cukrowych (INCI: Xylitol, Glucose). Aby zniwelować działanie wolnych rodników oraz przyspieszyć skórę do regeneracji, warto poszukiwać w kremie retinolu w różnych formach lub jego roślinnej alternatywy – bakuchiolu (INCI: Bakuchiol), a także silnych antyoksydantów – np. witamin E, C oraz flawonoidów np. resweratrolu (INCI: Resveratrol)
Krem nawilżający do twarzy – także do cery tłustej
Skóra tłusta charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum, rozszerzonymi porami, błyszczeniem i dużą podatnością na zanieczyszczenia. Warto zainwestować w dobry preparat przeciwtrądzikowy (np. Bielenda, Ziaja Manuka) z: ekstraktami roślinnymi, kwasami AHA, garbnikami, witaminami lub solami glinu. Kremy nawilżające do przetłuszczającej się twarzy muszą mieć lekką konsystencję i nie powinny pozostawiać lepkiego filmu.
Cera mieszana to z kolei połączenie tłustej strefy T i miejsc suchych, np. policzków oraz okolicy oczu i ust. To typ dość uciążliwy w pielęgnacji – kosmetyki należy nanosić po bokach buzi w większej ilości niż na środku. Można także używać dwóch różnych formuł: matującej do obszarów świecących się i kremu nawilżającego do twarzy tam, gdzie skóra jest sucha.
DLA KOGO?
Noc to czas, kiedy nasza skóra przechodzi przez najintensywniejszy proces regeneracji i odnowy. To właśnie wtedy składniki aktywne zawarte w kremie na noc mogą najefektywniej działać, wykorzystując naturalne rytmu biologiczne organizmu. Dzięki specjalnie dobranej formule, krem peptydowy do twarzy na noc staje się niezbędnym elementem wieczornej pielęgnacji, oferując skórze wsparcie, którego potrzebuje po całym dniu ekspozycji na stresory zewnętrzne i wewnętrzne.
Wykorzystanie w kremie na noc biomimetycznego peptydu Argireline, bakuchiolu, oraz wegańskich ceramidów, ma na celu nie tylko natychmiastowe nawilżenie i odżywienie skóry, ale również długoterminowe działanie anti-aging. Argireline znane jako “peptyd biomimetyczny” zapewnia efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych, podczas gdy bakuchiol jako naturalny odpowiednik retinolu, oferuje skórze wszystkie korzyści przeciwstarzeniowe bez podrażnień. Wegańskie ceramidy, z kolei, odbudowują barierę hydrolipidową skóry, zwiększając jej odporność na negatywne czynniki.
Dodatkowo, zastosowanie w kremie na noc prebiotyków sprzyja odbudowie naturalnego mikrobiomu skóry, który jest kluczowy dla utrzymania jej zdrowia i młodzieńczego wyglądu. Zdrowa skóra to nie tylko kwestia estetyki, ale również ochrony przed różnorodnymi problemami skórnymi, które mogą pojawić się w wyniku osłabienia jej naturalnej bariery ochronnej.
Inwestując w dobry krem na noc, dokonujesz wyboru, który ma realny wpływ na kondycję Twojej skóry. Nie tylko zapewnia ona intensywną nocną regenerację, ale także przygotowuje skórę do wyzwań kolejnego dnia. To, co robimy dla naszej skóry w nocy, ma bezpośrednie przełożenie na jej wygląd i samopoczucie w ciągu dnia. Dlatego też, wybierając krem na noc, warto zwrócić uwagę na składniki, które nie tylko nawilżą i odżywią, ale również zapewnią skuteczną regenerację i ochronę przed przyspieszonym procesem starzenia.