Depilacja woskiem cukrowym - Naturalna i skuteczna metoda usuwania włosków

Depilacja cukrowa w domu

Depilacja cukrowa w domu to nic trudnego, o ile przestrzegamy kilku prostych zasad. Za pierwszym razem zabieg może wam zająć trochę więcej czasu, ale z każdym kolejnym powinno iść sprawniej i szybciej. Mamy dwie możliwości usuwania włosków:

  • Depilacja na zimno - ta metoda depilacji jest świetną alternatywą dla osób z kruchymi naczynkami, które nie mogą stosować gorącego wosku. Oderwij kawałek pasty i podgrzej ją suszarką albo umieść porcję w kąpieli wodnej, a gdy trochę zmięknie, zacznij ją ugniatać i rozciągać. Gdy masa zmieni kolor na jasnobeżowy i będzie wystarczająco plastyczna, rozprowadź ją na skórze pod włos. Dociskaj pastę tak, aby pokryła skórę cienką warstwą. Zerwij szybkim ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.
  • Depilacja na ciepło - podgrzej pastę, a gdy stanie się płynna, rozprowadź drewnianym patyczkiem cienką warstwą na skórze. Przyłóż fizelinowy lub bawełniany pasek i zerwij szybkim, sprawnym ruchem w kierunku wzrostu włosków. Uwaga! Kontroluj temperaturę pasty - jeśli będzie zbyt gorąca podrażnisz albo poparzysz skórę!

Zobacz także: Depilacja czy golenie pach – która metoda jest lepsza?

Jak przygotować się do depilacji cukrowej?

Włoski na depilowanym obszarze powinny mieć minimum 0,5 cm, ale zabieg będzie bardziej efektywny, jeśli włoski będą mierzyć około 1 cm. Niezbędne jest także złuszczenie naskórka. Dokładny peeling ciała pomoże uniknąć nieestetycznie wrastających włosków.

Depilacja pastą cukrową bez pasków

Depilację pastą cukrową możemy wykonać na dwa sposoby: z paskami jak do wosku lub bez. Pierwsza opcja będzie lepsza dla tych z was, które dopiero zaczynają swoją przygodę z domową depilacją pastą cukrową. Opcja bezpaskowa powiedzie się wtedy, jeśli pasta wyszła dostatecznie gęsta lub gdy korzystamy z gotowej pasty cukrowej.

  1. Na oczyszczoną skórę aplikujemy odrobinę talku. Następnie ciepłą pastę (nie gorącą, pasta ma być elastyczna, ale nie może nas parzyć) aplikujemy w kierunku wzrostu włosów. Pomocne w precyzyjnej aplikacji mogą okazać się specjalne drewniane patyczki. Zanim pasta zastygnie, przykładamy do niej pasek do wosku (możemy użyć także kawałek bawełnianego materiału), a następnie zrywamy go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.
  2. Jeśli mamy pewność, że pasta cukrowa jest odpowiednio gęsta, możemy utworzyć z niej niewielką kulkę, którą zwinnym ruchem rozprowadzimy na skórze, którą chcemy wydepilować. Warstwa pasty powinna być dość gruba, aby zrywanie było prostsze. Po kilku chwilach, gdy pasta ostygnie, zrywamy ją zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków.

Depilacja pastą cukrową – zalety

Depilacja pastą cukrową jest zaliczana do najbardziej bezpiecznych i delikatnych metod usuwania owłosienia . Dzięki prostemu i naturalnemu składowi mogą ją stosować:

  • alergicy,
  • osoby z wrażliwą skórą,
  • kobiety w ciąży,
  • pacjenci z łuszczycą i egzemą,
  • nastolatki (w gabinetach za zgodą rodziców od 15. roku życia),
  • osoby z atopowym zapaleniem skóry.

Możesz w ten sposób usunąć nawet krótkie i najcieńsze włoski, nie powodując przy tym zapalenia mieszków włosowych czy wrastania włosków. Do wykonania tego typu depilacji wystarczą składniki dostępne w domu – a zatem jest to metoda prosta i tania [3,6].

Depilacja pastą cukrową często jest porównywana do depilacji woskiem, jednak jest od niej mniej bolesna, ekologiczna i nie powoduje reakcji alergicznych.

Polecana jest zwłaszcza na mniejsze obszary ciała np. bikini, pachy, wąsik [4]. W związku z licznymi zaletami depilacji pastą cukrową zabieg można bezpiecznie wykonywać w najdelikatniejszych miejscach ciała [5].

Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?

Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Możesz wykonać peeling cukrowy, peeling z soli, peeling enzymatyczny - ważne, by peeling wykonywać w formie masażu, kolistymi ruchami wcierać preparat. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się pasty cukrowej. Podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Na noc użyj maski nawilżającej. Tuż przed depilacją odtłuść skórę talkiem lub pudrem. Ten prosty zabieg spowoduje, że pasta będzie się lepiej przyklejać do skóry.

Po depilacji powstaną podrażnienia. Aby szybko się ich pozbyć należy przetrzeć skórę sokiem z cytryny, delikatnym tonikiem (bez zawartości alkoholu) lub wodą różaną. Depilowane miejsca możesz smarować delikatną oliwką po depilacji, która złagodzi ból i ukoi zaczerwienioną skórę, a dodatkowo doda jej blasku. Pamiętaj o regularnym peelingu. Tylko regularne ścieranie naskórka pomoże zapobiec wrastaniu włosów po depilacji.

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Poza kilkugodzinnym podrażnieniem skóry, które nie powinno stanowić powodu do niepokoju, w wyniku depilacji laserowej mogą wystąpić odbarwienia lub przebarwienia skóry oraz poparzenia przy zbyt dużej mocy lasera.

Czytaj dalej...