Blizny i przebarwienia na twarzy - Jak sobie z nimi radzić?
Przebarwienia na twarzy i ciele – podsumowanie
Niezależnie od tego, czy problemem są przebarwienia hormonalne na twarzy, czy plamy starcze powstałe na ciele wraz z wiekiem – walka z tego rodzaju niedoskonałościami jest możliwa i skuteczna. Na początku należy jednak znaleźć źródło występujących zmian. Możliwe, że w ten sposób ograniczone zostanie dalsze występowanie nowych przebarwień.
Powodem nieestetycznych plam na ciele bywają na przykład zmiany hormonalne, przyjmowane leki, uszkodzenia mechaniczne skóry, niewłaściwie stosowane kosmetyki czy niektóre choroby, ale niezwykle często spotykanym problemem jest brak właściwej ochrony przeciwsłonecznej i częsta ekspozycja na słońce.
- Arct J., Pytkowska K., Kosmetyki do pielęgnacji skóry suchej, Cosmetology Today, Warszawa 2009.
- Czerwonka W., „Przebarwienia skóry. Etiologia i leczenie za pomocą lasera”, Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej, Kosmetologia Estetyczna, 2/2015/ vol. 4, Rzeszów 2015.
- Materiały prasowe marki
Usuwanie blizn po trądzikowych - Nowoczesne Metody
Usuwanie blizn potrądzikowych jest ważnym zagadnieniem dla wielu osób poszukujących skutecznych metod pielęgnacji skóry. Chociaż nowoczesne technologie takie jak laserowe usuwanie blizn i metody medycyny estetycznej, na przykład peelingi chemiczne, są skuteczne, często wymagają one serii zabiegów i mogą być kosztowne. A procesy regeneracyjne często trwają długo i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Alternatywą usuwania blizn na twarzy jest stosowanie żelu na blizny Contractubex, który pomaga w leczeniu blizny na ciele, i jest dostępnym i łatwym w użyciu rozwiązaniem. Ten żel skutecznie wspomaga proces gojenia, stymulując regenerację skóry i redukując widoczność blizn. Contractubex, zawierając heparynę, wyciąg z cebuli i alantoinę, jest odpowiedni do codziennej pielęgnacji blizn po trądzikowych, oferując delikatne, ale efektywne działanie. Maść ta skutecznie pomaga usunąć blizny.
W przypadku blizn na twarzy mobilizacja i pielęgnacja powinna przebiegać z użyciem specjalistycznych preparatów na blizny. Ich skład został opracowany tak, aby wykorzystać cenne właściwości kluczowych dla regeneracji skóry składników aktywnych. Stosuj żel na blizny na twarzy regularnie, zgodnie z ulotką dołączoną do produktu lub według wytycznych lekarza. Który preparat na blizny jest najlepszy? Kieruj się składem. Aby mieć pewność działania produktu, wybierz lek aby zniwelować niechciane blizny. Przy wyborze preparatu na blizny, szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że delikatna skóra twarzy wymaga specjalnej uwagi i odpowiednio dobranych składników Oprócz wybierania odpowiednich preparatów, ważne jest też skupienie się na kompleksowym leczenie blizn na twarzy, co może znacząco poprawić wygląd i zdrowie skóry.
Przykładem leku, dostępnego bez recepty, jest żel na blizny Contractubex. W jego składzie znajdziesz aż trzy substancje czynne: heparynę, wyciąg z cebuli oraz alantoinę.
Skóra twarzy Od czego robią się blizny?
Blizna to efekt ostatniego etapu gojenia się rany. Ubytek w skórze właściwej jest zastępowany przez włóknistą tkankę łączną. Blizny na twarzy mogą być pamiątką po nieszczęśliwym wypadku, urazie, przebytej operacji lub chorobie. Bywa i tak, że powstają w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji.
Blizny po trądzikowe
Jednym z rodzajów blizn na twarzy są blizny po trądzikowe. Choroba skóry, związana ze stanem zapalnym gruczołów łojowych, dotyka nie tylko nastolatków, ale i dorosłych. Jeśli jej przebieg wiąże się z powstawaniem ropnych wyprysków, wyciskaniem zmian lub nieprawidłową pielęgnacją skóry, ryzyko powstania blizn po trądziku znacząco wzrasta.
Blizny na twarzy po trądziku to najczęściej blizny zanikowe. Przybierają postać niewielkich wgłębień na skórze, będących efektem zbyt małej ilości włókien tkanki łącznej. U niektórych osób blizny potrądzikowe są wypukłe (tzw. blizny przerostowe). Trzeci rodzaj blizn po trądzikowych to przebarwienia skóry. Niewielkie plamy w odcieniach różu lub brązu pojawiają się w miejscach, w których rozwijał się stan zapalny.
Warto podkreślić, że blizny na twarzy po trądziku mogą być zarówno świeże, jak i stare. Do gabinetów lekarskich zgłaszają się osoby dorosłe, których twarz pokrywają charakterystyczne blizny. Są one efektem braku lub błędnego leczenia trądziku w okresie nastoletnim.
Blizny na twarzy po ospie wietrznej
W przypadku ospy wietrznej schemat powstawania blizny na twarzy jest podobny. Ta choroba zakaźna wiąże się z powstawaniem na skórze pęcherzyków z płynem surowicy. Gdy te pękają i na ich miejscu tworzą się strupki, chory skarży się na uczucie swędzenia. Drapanie zmian może być przyczyną rozwoju stanu zapalnego w ich obrębie i tym samym - tworzenia się blizn. Mowa o bliznach zanikowych, czyli wspomnianych już wcześniej niewielkich zagłębieniach na skórze.
Powypadkowe i pooperacyjne blizny na twarzy
Blizny na twarzy to bardzo często efekt nieszczęśliwego wypadku. Przerwanie ciągłości skóry może być wynikiem upadku, a nawet i przypadkowego dotknięcia twarzy ręką, w której trzymasz nóż do krojenia chleba. Jeśli ranka jest mała, zagoi się szybko i będzie niewidoczna. Gdy doszło do poważniejszego urazu, w miejscu rany może pojawić się blizna.