Brązowe blizny na nogach - Przyczyny, leczenie i sposoby zapobiegania
Domowe sposoby na przebarwienia
Domowe sposoby na przebarwienia skutecznie działają na niewielkie plamy. Warto używać kosmetyków zabezpieczających cerę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, zawierających wysokie naturalne filtry ochronne.
Domowe sposoby na przebarwienia na twarzy to także zabiegi kwasowe, czyli z użyciem kosmetyków, zawierających w swym składzie kwasy AHA (na przykład glikolowy lub mlekowy), złuszczające naskórek i rozjaśniające przebarwienia.
Co na przebarwienia oprócz kwasów i kosmetyków ochronnych? Warto zwalczać przebarwienia, stosując sporządzone samodzielnie maseczki na bazie owoców i warzyw. Do takich mieszanek na twarz należy maseczka z ogórka, która rozjaśnia cerę i dodatkowo ją nawilża. Wystarczy zetrzeć ogórek na tarce, dodać kilka kropel cytryny i tak przygotowaną papkę nałożyć na 15 minut na twarzy.
Drugim przykładem jest maseczka z sody oczyszczonej. Przygotowanie takiej maseczki polega na zmieszaniu wody mineralnej z sodą oczyszczona. Po nałożeniu papki na twarz trzymać ją przez 15 minut, po czym zmyć i osuszyć twarz.
Warto wykorzystać także ocet jabłkowy na przebarwienia. Taki ocet zawiera kwasy owocowe, które złuszczają naskórek i likwidują plamy na skórze. Można go stosować po uprzednim zmieszaniu z wodą bezpośrednio na skórę w charakterze toniku.
Jak usunąć blizny? Profesjonalne i domowe sposoby na blizny
Jak pozbyć się blizn? Nie jest to wcale łatwe zadanie, szczególnie jeśli ślady po ranie na skórze mają już kilka lat. Wyróżnia się jednak sposoby, dzięki którym blizny można usunąć, a przynajmniej spłycić i rozjaśnić je na tyle, że staną się mniej widoczne. Co zrobić, żeby blizny zniknęły? Jak pozbyć się blizn domowymi sposobami, a na które metody usuwania blizn szkoda czasu i pieniędzy?
Spis treści
- Co zrobić, żeby blizny zniknęły?
- Jak usunąć blizny? Naturalne sposoby na blizny
- Czym smarować bliznę? Krem i maść na blizny
- Rozjaśnianie blizn peelingiem
- Jak pozbyć się starych blizn?
- Jak usunąć blizny? Zabiegi w gabinetach kosmetycznych
Usuwanie blizn to temat stary jak świat. Nieestetyczne ślady po ranach zawsze stanowiły problem: wiązały się z kompleksami dotyczącymi wyglądu i zmniejszały komfort życia. Dlatego też zawsze szukano różnych sposobów na usuwanie blizn.
Do dziś znanych jest wiele starych i sprawdzonych domowych sposobów na blizny, które jeśli nie usuwają szpecących śladów całkowicie, to przynajmniej je zmniejszają, rozjaśniają czy wygładzają. Jakie są domowe i niedomowe sposoby na usuwanie blizn?
Zdrowo Odpytani: Dr Pacek: „Pacjentka nagle dostała trądziku”. Przyczyna? Bardzo prozaicznaRozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
Przebarwienia na skórze dziecka
Przyczyny powstawania przebarwień na skórze dziecka są bardzo różnorodne. Skóra dzieci jest dość słaba, o wiele cieńsza od skóry dorosłego człowieka. Tym samym jest bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych.
Najczęściej takie plamy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale zawsze wymagają konsultacji z lekarzem. Od urodzenia skóra malucha narażona jest na szkodliwe działania wielu czynników, takich jak nieodpowiednie środki pielęgnacyjne, proszek do prania, niewłaściwa dieta czy nadmierna ekspozycja na słońce. Plamy na skórze niemowlaka powstają dość szybko, gdyż ich skóra jest delikatna, cienka i miękka.
Oto przykładowe zmiany skórne u dzieci:
- odparzenia w postaci czerwonych i piekących plamek. Najczęściej pojawiają się w okolicach krocza i pośladków na skutek zaniedbań pielęgnacyjnych (często niezawinionych). Takie zmiany można łatwo zredukować poprzez częstsze zmienianie pieluch i wietrzenie zaognionych miejsc,
- plamy mongolskie, które pojawiają się w dolnej części pleców i na pośladkach. Ich barwa przyjmuje odcień sinoniebieski lub bladoniebieski. Powstają w wyniku nagromadzenia się melanocytów (komórek barwnikowych). Z reguły nie są niebezpieczne dla dziecka i znikają do 5 roku życia,
- łojotokowe zapalenie skóry, występujące na skórze głowy dziecka w postaci rumieniowatego wykwitu. Taka zmiana może rozprzestrzeniać się na całe ciało. Wymaga konsultacji lekarza,
- zmiany naczyniowe płaskie o czerwonym zabarwieniu. Ich główną przyczyną są wrodzone wady naczyń krwionośnych, które należy niezwłocznie skonsultować ze specjalistą,
- plamy łososiowe, czyli niegroźne zmiany na karku, czole lub powiekach o bladoróżowym zabarwieniu, które samoistnie znikają w pierwszym roku życia dziecka,
- perły Epsteina, czyli zbiór białych plamek w jamie ustnej lub na napletku prącia u chłopców. Takie zmiany nie wymagają z reguły konsultacji medycznej, złuszczają się w pierwszych tygodniach życia dziecka,
- albinizm, czyli bielactwo. To rodzaj zaburzeń pracy melaniny w skórze dziecka, którego ciało po urodzeniu jest bladoróżowe, a potem blade. W tych przypadkach konieczna jest wizyta u dermatologa.