Jak skutecznie pozbyć się pryszczy - Najlepsze sposoby i porady

Domowe sposoby na pryszcze

4. Soda oczyszczona

Na trądzik bardzo dobre działanie wykazuje również… pasta z sody oczyszczonej! Soda działa ściągająco i oczyszczająco, a więc walka z pryszczami przy jej użyciu będzie niezwykle skuteczna. Zastanawiasz się, jak zapobiegać pryszczom z jej pomocą? Dowiedz się, jak pozbyć się trądziku dzięki sodzie oczyszczonej w… kilku krokach!

  1. Zmieszaj z wodą 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie wymieszaj całość.
  2. Nałóż powstałą pastę na twarz. Zostaw na ok. 10 minut. Spłucz miksturę letnią wodą.

5. Maseczka z Aspiryny

Maseczka przygotowana ze słynnej Aspiryny to szybkie sposoby na skuteczne usuwanie trądziku. W Aspirynie znajduje się bowiem kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbakteryjnie – usuwając zanieczyszczenia i… złuszczając martwy naskórek! Mało tego, lekarstwo działa także przeciwzapalnie, a więc minimalizuje ryzyko pojawienia się nowych zmian. Wystarczy, że:

  1. Zalejesz maksymalnie 2 tabletki wodą destylowaną, a następnie rozgnieciesz je na papkę.
  2. Zmieszasz miksturę z łyżeczką jogurtu naturalnego.
  3. Nałożysz na twarz powstałą pastę i przytrzymasz ją przez ok. kwadrans. Następnie zmyjesz całość letnią wodą.

Stosuj maseczkę przynajmniej 3 razy w tygodniu, by wyleczyć buzię z trądziku.

6. Czosnek dobry na wszystko!

Czosnek jest świetny nie tylko w przypadku leczenia przeziębienia. Używanie go to również skuteczne, domowe sposoby na pryszcze! Czosnek zawiera bowiem siarkę i cynk, jakie wykazują działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Warto będzie wykorzystać jego magiczne wręcz właściwości.

Zobacz również

Leczenie pryszczy pośladkowych

Jeśli masz pryszcze na pośladkach, nie martw się. Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby usunąć trądzik na pośladkach, bez względu na przyczynę.

Nadtlenek benzoilu

Mimo że nie wszystkie pryszcze na pośladkach są technicznie trądzikowe, nadal można je leczyć dostępnymi bez recepty produktami do leczenia trądziku. Najlepszym rozwiązaniem jest mydło do mycia ciała lub mydło w kostce zawierające nadtlenek benzoilu. Możesz go dostać w dowolnej drogerii lub dużym sklepie bez recepty, nie będziesz potrzebować recepty.

Nadtlenek benzoilu działa najlepiej w przypadku stanów zapalnych, takich jak zapalenie mieszków włosowych. Aby go użyć, delikatnie myj wszystkie dotknięte obszary za każdym razem, gdy bierzesz prysznic i spłukujesz.

Złuszczające kremy do skóry

Zapobieganie blokowaniu mieszków włosowych pomoże Twojej skórze zachować gładkość. Aby to zrobić, kluczowe jest regularne złuszczanie. Kremy złuszczające pomagają przyspieszyć wymianę komórek, jednocześnie utrzymując nawilżenie skóry i są szczególnie pomocne w przypadku rogowacenia mieszkowego.

Poszukaj kremów dostępnych bez recepty, które zawierają kwas glikolowy, kwas mlekowy lub kwas salicylowy. W cięższych przypadkach można stosować kremy na receptę zawierające tretinoinę (syntetyczną formę witaminy A).

Antybiotyki miejscowe lub doustne

Jeśli twoje wypryski są bardzo czerwone, opuchnięte i bolesne – a leczenie domowe nie pomaga – powinieneś odwiedzić swojego lekarza.

Jeśli masz ciężką infekcję, możesz potrzebować miejscowych lub doustnych antybiotyków.

Nakłuwanie i opróżnianie

Często można wyleczyć czyraki dzięki dobremu leczeniu domowemu. Ciepłe okłady mogą pomóc im dojść do głowy i drenażu. To ustawia je na drodze do uzdrowienia i pomaga w bólu.

Ale jeśli twój czyrak nie zaczyna się poprawiać po kilku dniach przy tym konserwatywnym podejściu, skontaktuj się z lekarzem. Mogą nakłuć czyrak (wykonać małe nacięcie, aby odprowadzić infekcję) lub zalecić inną opcję leczenia. Nigdy nie próbuj samodzielnie nakłuwać wrzenia.

Przygotuj naturalną maseczkę oczyszczającą

Naturalne sposoby też działają cuda na pryszcze. Ta maseczka może oczyścić i ściągnąć skórę, a także wysuszyć wypryski.

Należy w tym celu zastosować zioła o właściwościach ściągających, które mają też działanie antybakteryjne. Aby otrzymać bazę maski, zmieszaj:

  • 1 łyżeczkę miodu - ma on działanie antybakteryjne i przyspiesza gojenie się podrażnień.
  • 1 łyżeczkę białka - zadziała jak zagęszczacz.
  • 1 łyżeczkę soku z cytryny - nieco rozjaśni skórę i dodatkowo ładnie ją napnie.
  • ½ łyżeczki olejku o właściwościach antybakteryjnych i antyzapalnych - na przykład olejek z mięty pieprzowej, olejek z lawendy, nagietka czy tymianku.

Gdy zmiksujesz wszystkie składniki, zanurz koniuszki palców w miksturze i rozsmaruj ją na całej twarzy.

Pozostaw maseczkę na 15 minut, następnie spłucz ją ciepłą wodą i osusz twarz miękkim ręczniczkiem.

Możesz w ten sposób potraktować całą twarz albo nałożyć maskę punktowo - żeby wysuszyć pryszcze.

Na pojedyncze wypryski nakładaj maseczkę patyczkiem kosmetycznym.

Po zmyciu maseczki nawilż twarz kremem, który nie zatyka porów.

To zależy od metod jeśli odwiedzamy co miesiąc kosmetyczkę, kupujemy całą serię kosmetyków, wybieramy się do lekarza dermatologa, kupujemy leki to koszt miesięcznej kuracji może wynieść nawet 300 złotych.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Mimo że szczoteczka wraz z pastą do zębów jest fundamentalną częścią odpowiedniej higieny jamy ustnej, to niestety nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków, takich jak przestrzenie międzyzębowe.

Czytaj dalej...

Tak przygotowanym akcesorium nabierz odrobinę mocno kryjącego korektora ze słoiczka lub sztyftu sprawdź krem Catrice Camouflage , a potem, delikatnie dociskając gąbkę do skóry, rozprowadź kosmetyk wzdłuż dolnych powiek, wokół skrzydełek nosa i na policzkach jeśli są zaczerwienione.

Czytaj dalej...

Brevoxyl jednak bardziej mi przypasował i używam go już od kilku lat jak tylko pojawią mi się jakieś krostki, pryszcze czy zaskórniki nie stosuję go codziennie, tylko wtedy kiedy coś mi się trafi na twarzy polecam gorąco.

Czytaj dalej...