Jak pozbyć się przebarwień na plecach - Skuteczne metody i porady

Zabieg na przebarwienia po trądziku

Chcąc na stałe pozbyć się przebarwień, a nie tylko je rozjaśnić, warto wdrożyć zabiegi na przebarwienia potrądzikowe.

Jak usunąć plamy po trądziku? Sprawdzą się tu nie tylko wskazane wcześniej profesjonalne peelingi złuszczające i wykorzystujące kwasy, ale przede wszystkim laser.

Okazuje się, że to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania niedoskonałości. Zwykle efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale aby doprowadzić do całkowitej likwidacji przebarwień potrądzikowych potrzebnych jest ich kilka. Liczba jest ustalana ze specjalistą.

Laserowe usuwanie przebarwień po trądziku opiera się na tym, promień urządzenia spala martwe komórki, tworząc przy tym miejsce dla nowych. Skóra staje się gładsza i jednolita. Dodatkowo zabieg prowadzi do usunięcia zmian ropnych znajdujących się jeszcze pod skórą i w ten sposób eliminuje powstawanie nowych wykwitów.

Jeżeli szukasz sposobu na to, jak szybko pozbyć się przebarwień po trądziku, laseroterapia jest dobrym rozwiązaniem. Niestety, taka metoda na zmiany potrądzikowe generuje dość duże koszty, a w przypadku dużych przebarwień, jeden zabieg nie przynosi na tyle zadowalających rezultatów, by na nim poprzestać.

Co mówią objawy?

Plamy na dłoniach zwykle nie pojawiają się bez innych symptomów. Jeżeli są to objawy zaburzeń w organizmie, to z pewnością dolega nam coś jeszcze. Piegi pojawiające się na rękach nie występują bez piegów na twarzy czy na plecach. Czym różnią się poszczególne plamy i plamki na dłoniach?

  • Piegi – osoby z jasną cerą mają skłonność do łapania plamek po wystawieniu ciała na słońce. Niektórzy nie lubią piegów i wybielają je na różne sposoby, ale brązowe plamki odsłoneczne są zupełnie niegroźne.
  • Przebarwienia starcze – plamami starczymi nazywamy przebarwienia wynikające z m.in. wieku. Jednak mogą się pojawić po wystawieniu skóry na słońce również u osób młodych. Tak jak piegi są umiejscowione na zewnętrznej części dłoni, dekolcie i twarzy. Zwykle są ciemniejsze od piegów, dlatego nazywamy je plamami wątrobowymi (od koloru wątroby). Nie są wynikiem zaburzeń pracy tego organu.
  • Przebarwienia pozapalne – po stanach zapalnych, również na rękach, mogą powstać przebarwienia, które po pewnym czasie znikają. Po zapaleniu skóry częściej mamy do czynienia z plamami czerwonymi lub różowymi niż z brązowymi.
  • Reakcja na substancje fototoksyczne (leki hormonalne, sulfonamidy, retinoidy, niektóre antybiotyki) – zażywanie pewnych leków może być jedną z przyczyn większej wrażliwości skóry na słońce. Może się pojawić reakcja alergiczna w postaci czerwonych plamek na dłoniach, zaczerwienienia, świądu, a nawet pęcherzyków.
  • Zaburzenia hormonalne (częste np. w czasie ciąży) – do różnych objawów zaburzeń hormonalnych w ciąży trzeba doliczyć czerwone plamy na dłoniach.
  • Objawy choroby nerek lub wątroby – niestety czerwonymi przebarwieniami na dłoniach objawia się też np. marskość wątroby. Jeżeli nie jesteś kobietą w ciąży, a mimo to masz taki objaw, to najlepiej pójść się przebadać.
  • Choroby genetyczne – jedną z przyczyn przebarwień skóry na rękach może być np. bielactwo. Zwykle towarzyszą mu charakterystyczne odbarwienia na twarzy i asymetryczne białe plamy na ciele. Czerwone plamy, rogowaciejący i łuszczący się naskórek mogą się też pojawić jako następstwo atopowego zapalenia skóry i łuszczycy.
  • Niektóre nowotwory – w zależności od tego jaki nowotwór i jakie stadium, będzie wyglądać różnie. Zmiany nowotworowe skóry jednak rzadko pojawiają się na dłoniach, a najczęściej na twarzy i w okolicach błony śluzowej.

Plamy na plecach objawem łupieżu pstrego

Plamy na plecach spowodowane łupieżem pstrym to stan, którego powinniśmy obawiać się najbardziej i jak najszybciej zacząć stosować dermokosmetyki dostępne w aptekach. Jest to bardzo ważne, ponieważ choroba rozwija się szybko i postępuje przenosząc się na inne partie ciała. Dlatego jeśli zauważymy niepokojące czerwone, lub brunatne plamy, natychmiast poradźmy się farmaceuty lub lekarza.

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW


Jeśli plamy na plecach spowodowane będą łupieżem pstry, niezwłocznie należy zacząć stosować odpowiednie dermokosmetyki, przeznaczone dla osób zmagających się z tą chorobą, ale też niezwłocznie zgłosić się do dermatologa. Jest to bardzo ważne, ponieważ choroba rozwija się szybko i postępuje przenosząc się na inne partie ciała. Stosowanie odpowiednich kosmetyków pomoże nie tylko zwalczyć uporczywy świąd, ale pomoże w regeneracji naskórka i szybszym pozbyciu się nieestetycznych zmian.

Bibliografia

1. Macura A.B., Pawlik B., Leczenie grzybic. Zarys mikologii lekarskiej, 1998
2. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
3. Mayser P.A. and Preuss J., Pityriasis versicolor, 2012

Szanowna Pani Beato, przebarwienia potrądzikowe, czyli przebarwienia pozapalne, pojawiają się na skórze mimo stosowania kremu z filtrem, ponieważ ich geneza jest inna niż w przypadku przebarwień posłonecznych.

Czytaj dalej...

O tym, jakie podłoże mogą mieć przebarwienia, jak z nimi walczyć i na co zwrócić uwagę wybierając krem na przebarwienia, opowiadają nam ekspertki z dr Agnieszka Bańka-Wrona dermatolog i lekarz medycyny estetycznej oraz Aleksandra Migda dyrektorka ds.

Czytaj dalej...

Krem o lekkiej konsystencji od marki Dermomedica to odpowiedź na potrzeby każdego typu cery, w tym szczególnie skóry tłustej, zmagającej się zarówno ze zmianami trądzikowymi, jak i przebarwieniami pozapalnymi.

Czytaj dalej...

Przy wyborze preparatu na blizny, szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że delikatna skóra twarzy wymaga specjalnej uwagi i odpowiednio dobranych składników Oprócz wybierania odpowiednich preparatów, ważne jest też skupienie się na kompleksowym leczenie blizn na twarzy, co może znacząco poprawić wygląd i zdrowie skóry.

Czytaj dalej...