Usuwanie włosów laserowo - Cena, Skuteczność i Wszystko, co Musisz Wiedzieć

Zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Dermatolog lub kosmetolog przeprowadza wywiad, i jeśli nie ma przeciwwskazań do depilacji, ocenia typ i stan skóry oraz włosów, a następnie na podstawie wyników dobiera parametry wiązki lasera. U pacjentów zakwalifikowanych do zabiegu najpierw wykonana zostaje próba laserowa. Jeśli wypadnie pozytywnie, przeprowadzany jest właściwy zabieg. Przeważnie wykonuje go lekarz dermatolog (choć bywa, że robi to kosmetyczka pod ścisłym nadzorem dermatologa). Wybrane partie skóry naświetlane są małą wiązką światła. Niektórzy pacjenci odczuwają wówczas dyskomfort opisywany jako kłucie, mrowienie, albo swędzenie – zależy to jednak od rodzaju sprzętu, jaki ma dany gabinet, bo aparaty najnowszej generacji prawnie nie wywołują takich niedogodności. Jeśli dyskomfort jest silny, skórę można posmarować żelem znieczulającym lub chłodzącym. W zależności od powierzchni skóry poddanej naświetlaniu zabieg trwa od kilkunastu minut do nawet dwóch godzin. Naturalnym objawem po zabiegu jest obrzęk lub zaczerwienienie skóry, które trwają od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie skórę trzeba delikatnie traktować: myć żelem bez mydła, przy osuszaniu nie pocierać, a jeśli depilowane były pachy – nie stosować dezodorantów. Przez przynajmniej dwa tygodnie po zabiegu skóry nie wolno opalać ani nie stosować preparatów o działaniu złuszczającym. Pomiędzy kolejnymi zabiegami włosy można obcinać i golić, nie wolno ich natomiast wyrywać pęsetą ani usuwać za pomocą wosku.

  • Uszkodzenia naskórka (np. po peelingach chemicznych).
  • Świeża opalenizna.
  • Przyjmowanie leków fotouczulających (jak retinoidy, witamina A, sterydy, niektóre zioła, antybiotyki z grupy tetracyklin i izotretinoina, leki antydepresyjne.
  • Choroby skóry (AZS, łuszczyca, grzybice i drożdżyce).
  • Zaburzenia pigmentacji, m.in. bielactwo.
  • Cukrzyca insulinozależna.
  • Nietypowe brodawki skórne.
  • Nowotwory.
  • Skłonność do przebarwień.
  • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
  • Padaczka.
  • Bliznowce.

DEPILACJA LASEROWA - jak wygląda zabieg? Ile kosztuje trwałe usunięcie owłosienia?

Depilacja laserowa pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków, ale wymaga cierpliwości i sporych pieniędzy. Regularne powtarzanie zabiegów laserowego usuwania owłosienia gwarantuje pozbycie się włosów prawie w 100%. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Spis treści

  1. Na czym polega laserowa depilacja skóry?
  2. Jak wygląda depilacja laserem diodowym?
  3. Przebieg laserowego usuwania owłosienia
  4. Przeciwwskazania i powikłania po zabiegu depilacji laserowej
  5. Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
  6. Jakie efekty daje depilacja laserem?
  7. Dlaczego epilacja jest skuteczniejsza od tradycyjnej depilacji?
  8. W serii taniej - koszt depilacji laserowej

Zabiegi laserowego usuwania owłosienia mają kilkudziesięcioletnią historię, bo zaczęto je wykonywać już na początku lat 60. XX wieku. Nie zyskały fanek – ówczesne lasery miały zbyt długą falę, przez co nie usuwały włosa, lecz uszkadzały pigment i skórę. Stosowane obecnie lasery są dużo bardziej precyzyjne i za ich pomocą można skutecznie wydepilować skórę.

Laserowa depilacja głowy – przeciwwskazania

Należy jednak pamiętać, że nie każdy może zostać zakwalifikowany do zabiegu depilacji laserowej głowy. Przeciwwskazaniami są m.in.

  • świeża opalenizna, zmiany skórne lub stany chorobowe na skórze,
  • osoby cierpiące na choroby skóry takie jak łupież, bielactwo, rybia łuska lub łuszczyca również nie powinny korzystać z zabiegów laserowego usuwania włosów z głowy,
  • depilacja woskiem, depilatorem lub pęsetą (zaprzestać 1 miesiąc przed planowanym zabiegiem),
  • leki światło-uczulające, antybiotyki,
  • peeling (przestać używać na 1 tydzień przed planowanym zabiegiem),
  • opryszczka w miejscach planowanej depilacji laserowej,
  • choroby nowotworowe, padaczka.

Osoby o bardzo jasnych i delikatnych włosach do niedawna nie mogły poddać się depilacji laserowej, gdyż laser nie był w stanie efektywnie wychwycić takiego owłosienia, przez co sam zabieg charakteryzował się dosyć niską skutecznością.

W ostatnim czasie pojawiły się na rynku innowacyjne urządzenia, które zrewolucjonizowały świat depilacji laserowej. Przykładem takiego urządzenia umożliwiającego wykonywanie zabiegów na różnych fototypach skóry jest innowacyjny autorski laser stosowany w gabinetach Depilacja.pl. Sprzęt z taką samą precyzją usuwa owłosienie zarówno z bardzo jasnej, jak i ciemniejszej karnacji.

Korzyści Ultragładkie rezultaty utrzymujące się nawet do czterech tygodni Metoda jest bezproblemowa, a modelki przychodzą też z dodatkową nakładką do usuwania niepożądanych włosów z określonych obszarów, np.

Czytaj dalej...

Wiadomym jest jednak fakt, że na ich powstawanie mają wpływ częste otarcia i podrażnienia skóry, wsytępujące w miejscach styku fałd skórnych, zbyt wysoki poziom hormonu wzrostu, wirus brodawczaka ludzkiego i insulinooporność.

Czytaj dalej...

nie eksponuj zmian na słońce w tym przez szybę , a jeśli nie możesz ich zakryć, stosuj kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi 30 lub plaster oraz bezwzględnie unikaj opalania nawet do miesiąca po zabiegu.

Czytaj dalej...

Niektórzy pacjenci odczuwają wówczas dyskomfort opisywany jako kłucie, mrowienie, albo swędzenie zależy to jednak od rodzaju sprzętu, jaki ma dany gabinet, bo aparaty najnowszej generacji prawnie nie wywołują takich niedogodności.

Czytaj dalej...