Co pomaga na wzrost włosów - Naturalne sposoby i skuteczne środki

TOP 10 sposobów jak przyspieszyć porost włosów

Kwestia tego co przyspiesza porost włosów jest podnoszona przez wiele osób, które chciałyby w końcu zagęścić swoją fryzurę. Możliwości jest całkiem sporo zwłaszcza, że domowe sposoby na porost włosów obejmują zarówno zastosowanie naturalnych produktów często znajdujących się w naszych kuchniach, jak i gotowych preparatów, które można stosować samodzielnie. W naszym artykule zebraliśmy najskuteczniejsze metody, dzięki którym szybki wzrost włosów stanie się faktem. Przedstawiamy więc 10 najlepszych naszych zdaniem sposobów, które warto wypróbować.

Olejowanie to jedna z metod pielęgnacji włosów, która staje się coraz popularniejsza. Niezwykle ważne w tym przypadku jest właściwe dobranie oleju do rodzaju włosów, których kondycję ma poprawić. Liczy się przede wszystkim ich porowatość, ale także inaczej będzie wyglądało olejowanie włosów kręconych i prostych. W zależności od naszych potrzeb, oleje można nakładać zarówno na same końcówki włosów, jak i na skórę głowy. Najważniejsze efekty, jakie może przynieść nam olejowanie to:

  • poprawa kondycji i głębokie odżywienie włosów,
  • regeneracja włosów zniszczonych,
  • zwiększenie gęstości włosów,
  • przyśpieszenie porostu włosów,
  • lepsze nawilżenie i poprawa sprężystości włosów,
  • bardziej miękkie i błyszczące włosy,
  • wzmocnienie włosów i lepsza ochrona przed uszkodzeniami,
  • łatwiejsze rozczesywanie włosów,
  • przeciwdziałanie łupieżowi i przetłuszczaniu się skóry głowy.
Pozostaje jednak pytanie czym i jak olejować włosy?

Jak widać, olejowanie może okazać się niezwykle dobroczynnym zabiegiem dla naszych włosów i skóry głowy. Zabieg ten można wykonywać na sucho i na mokro, w zależności od naszych własnych preferencji. Wybierając ten drugi sposób, na samym początku należy dokładnie zmoczyć włosy, bez użycia żadnych kosmetyków. Kolejnym krokiem w obu przypadkach jest rozczesanie włosów i nałożenie na nie wybranego przez nas oleju lub mieszanki różnych olejków. Sami decydujemy czy nałożymy taką miksturę na same końcówki włosów czy może również na skórę głowy. Zależy to przede wszystkim od kondycji włosów oraz od efektów jakie chcemy osiągnąć.

Sposoby na porost włosów: maseczki, odżywki i wcierki

Środek na porost włosów można kupić w aptece, ale można też wykonać go samodzielnie w domu. W aptekach, drogeriach i sklepach z profesjonalnymi kosmetykami fryzjerskimi dostępne są m.in. regenerujące i odżywcze szampony, odżywki i maseczki, ich skuteczność opiera się przeważnie na ograniczeniu łamliwości włosów i stymulacji wzrostu nowych włosów. Szampon na szybszy porost włosów może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od zasady jego działania. Podobne kwoty należy uiścić za odżywki i maseczki. Produkty do wykonania maseczki albo wcierki na porost włosów w domu kosztują najwyżej kilkanaście złotych i również można skorzystać z nich wielokrotnie. Wcierki na porost włosów mogą być wykonane z olejków z dodatkiem ziół. Wystarczy połączyć olejek lawendowy z olejkiem z dzikiej róży, olejkiem jojoba i tymiankowym, a następnie mieszankę nanieść na skórę głowy i dobrze, ale delikatnie wmasować. Po 10 minutach włosy spłukuje się i myje delikatnym szamponem. Masaż głowy na porost włosów dodatkowo działa stymulująco, dlatego warto na niego poświęcić kilka minut przy wcieraniu i później przy myciu włosów. Nafta kosmetyczna na porost włosów może być stosowana nie na skórę głowy, ale na same włosy. Należy wetrzeć niewielką ilość nafty we włosy i spłukać po około 15 minutach, a następnie umyć włosy delikatnym szamponem.

Inne domowe sposoby na porost włosów to:

  • zioła – płukanka z pokrzywy, szałwii, cebuli i skrzyp polny odżywiają włosy i zmniejszają ich wypadanie, a także stymulują ich wzrost, podobnie działają rozmaryn, szałwia, kminek, hibiskus i czosnek,
  • siemię lniane jako maseczka na porost włosów – 1 łyżkę ziaren lnu należy gotować przez kwadrans w 1 szklance wody, ostudzić, przecedzić, a następnie powstały kisiel nanieść na włosy, maskę zmywa się po około pół godziny,
  • olej lniany, oliwa z oliwek, olej kokosowy – wybrany olej wciera się we włosy i spłukuje po 15 lub 20 minutach, następnie należy umyć głowę,
  • piwo – 1 szklankę jasnego piwa w temperaturze pokojowej należy połączyć z 1 szklanką przegotowanej, ostudzonej wody i tak przyrządzoną miksturą wypłukać umyte włosy,
  • ocet jabłkowy – płukankę z octu robi się z ¼ szklanki octu i ¾ szklanki wody.

6. Wcieraj wcierki na porost włosów

Aby jeszcze lepiej zadbać o skórę głowy, możesz sięgnąć po wcierki i mgiełki, które dostarczą jej dodatkowych substancji odżywczych, wzmocnią cebulki włosów i pobudzą je do wzrostu. Wcierki mają płynną konsystencję, a ich aplikację warto kończyć kilkuminutowym masażem skóry głowy.

Jak nałożyć wcierkę na skórę głowy? Choć może wydawać się to trudne, aplikację ułatwi atomizer albo zakupiona w aptece strzykawka bez igły. Jeśli nie masz bardzo gęstych włosów, skutecznie nałożysz wcierkę na skalp tylko za pomocą dłoni.

Jaką wcierkę do włosów wybrać? Jedną z najpopularniejszych wcierek jest klasyczna wcierka Banfi oraz jej pokrzywowa lub łopianowa siostra. Składy wcierek Banfi są oparte na alkoholu, dzięki czemu skuteczniej działają zawarte w nich substancje odżywcze.

Jeśli jednak masz wrażliwą skórę głowy, w roli wcierki sprawdzą się również lżejsze, bezalkoholowe produkty: na przykład wzmacniająca mgiełka Khadi z ekstraktami z indyjskich ziół i nawilżającym aloesem albo normalizujący tonik-wcierka Vianek, który dodatkowo przedłuża świeżość fryzury pomiędzy myciami.

Przy stosowaniu wcierki ważna jest regularność. Można ją stosować nawet codziennie, jeśli wcieranie nie obciąża włosów, albo przed każdym myciem włosów.


Jak zahamować proces wypadania włosów?

Walka z wypadaniem włosów przyniesie efekt tylko jeśli zadziałamy od wewnątrz i od zewnątrz. Najważniejsza będzie dieta bogata w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), prawidłowe nawodnienie organizmu, owoce i warzywa pełne cennych makro i mikroelementów czy też produkty bogate w witaminy z grupy B takie jak: zielone warzywa, orzechy, jaja, mięso, wątróbka i ryby. Istotny jest również odpowiedni rytm dobowy, który pozwoli na prawidłową regenerację organizmu.

Walka z wypadaniem od zewnątrz to odpowiednia pielęgnacja czyli przede wszystkim:

  • regularne stosowanie peelingu skóry głowy,
  • szampondobrany do potrzeb skóry głowy,
  • serum lub wcierkao wysoko skoncentrowanych składnikach aktywnych.

Na pięć dni przed zabiegiem należy dopilnować, aby nie doszło do podrażnienia skóry w miejscu, które chcemy poddać mikrodermabrazji powinno się odstawić wszelkiego rodzaju peelingi, kremy do depilacji, a także nie używać szorstkich gąbek czy szczotek do oczyszczania twarzy.

Czytaj dalej...

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

Jeśli na Twojej twarzy widać ponad 20 wyprysków ze stanem zapalnym albo wykwity pokrywają większą część twarzy, oznacza to, że masz trądzik zapalny a może nawet piorunujący , który wymaga leczenia dermatologicznego.

Czytaj dalej...

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem , należy zmieszać oba składniki ilość zależy od własnych preferencji do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę.

Czytaj dalej...