"Przyczyny wyprysków na twarzy - Odkrywamy, co je wywołuje!"
NAJCIEKAWSZE WPISY
- Masaż twarzy Kobido – japoński lifting twarzy (bez skalpela)
- Kamień gua sha – efekty stosowania masażu w 8 krokach
- Co to jest laminowanie włosów? Uzyskaj taflę włosów
- Olejowanie włosów – wszystko o olejowej pielęgnacji
- Kaszka na twarzy: jak się jej pozbyć? (SKUTECZNE SPOSOBY)
- Retinol – jak stosować? 10 pytań i odpowiedzi – nasz poradnik
- Jak szczotkować ciało na sucho? Pobudź swoją skórę do życia
- Metoda OMO – 3 etapy mycia włosów. Czy warto?
- Usuwanie wągrów w domu – jak to zrobić? 4 skuteczne kosmetyki
- Najlepsze szczotki do włosów – zobacz nasze top 5!
Cześć! To my, dziewczyny z drogerii horex.pl 🙂 Specjalnie dla Ciebie testujemy, sprawdzamy, opisujemy i weryfikujemy wszystko, co związane z…
Zadbaj o odpowiednią pielęgnację
OCZYSZCZAJ TWARZ
Choć mycie twarzy nie zastąpi samego leczenia, oczyszczanie skóry dwa razy dziennie jest niezbędne. Sprzyja to wysuszaniu istniejących wyprysków i zapobiega powstawaniu nowych.
Przy myciu, nie trzyj i nie pocieraj twarzy zbyt mocno, żeby jej nie urazić.
Codzienna higiena i pielęgnacja cery trądzikowej to podstawa, a szczególnie po aktywności fizycznej.
Zaleca się też myć twarz po intensywnym wysiłku lub kiedy jest bardzo spocona.
Pot pozostawiony na skórze spowoduje gromadzenie się łoju na twarzy, a w rezultacie wysyp wyprysków.
Oleje W PIELĘGNACJI Cery TRĄDZIKOWEJ
Choć może się to wydać nielogiczne, preparaty zawierające oleje pomagają zwalczać pryszcze i je wysuszają.
Olejki twarzy lub preparaty z ich dodatkiem stosuje się, kiedy skóra wydziela za dużo sebum. Rozpuszczają one sebum i umożliwiają dokładne oczyszczenie porów.
Używaj toników ściągajacych
Toniki ściągające pomagają napiąć tkanki na twarzy, wysuszyć skórę i zmniejszyć stany zapalne.
Jest wiele ziół, herbat i innych płynów, które mają działanie ściągające, kiedy przetrzesz nimi skórę.
Właściwości ściągające ma na przykład napar z czarnej i zielonej herbaty, a także rumianek, szałwia i nierozcieńczony sok z cytryny.
Z pomocą przyjdą Ci także olejki z drzewa herbacianego, jałowca, róży i pestek winogron. Uważaj na olej kokosowy - może zapychać pory.
Ważne jest jednak, aby nie przesadzać z tą metodą. Wymienione środki działają naprawdę wysuszająco dlatego stosuj je od czasu do czasu.
Dlatego, jeśli z nimi przesadzisz, Twoja skóra stanie się sucha i zacznie produkować więcej sebum. To przyczyni się do pojawienia większej ilości wyprysków.
Domowe sposoby na pryszcze na plecach
Ze względu na trudną lokalizację, pryszczy na plecach trudniej jest się pozbyć niż tych na twarzy. Jednak stosując się do kilku podstawowych zasad można zmniejszyć ryzyko rozsiewania i powstawania kolejnych zmian.
Najważniejszą sprawą jest zachowanie właściwej higieny. Codzienne mycie ciała usunie nadmiar sebum i zrogowaciały naskórek. Pacjenci borykający się z pryszczami na plecach powinni także stosować kosmetyki, przeznaczone specjalnie do skóry problematycznej. Warto także do swojej pielęgnacji dołączyć kosmetyki nawilżające i łagodzące, które poprawią stan podrażnionej skóry. Należy także unikać stosowania preparatów natłuszczających skórę oraz zawierających w swoim składzie alkohol, który niepotrzebnie wysuszy skórę. Amatorzy ziołowych terapii mogą także wypróbować kąpieli z dodatkiem naparu z bratka, szałwii czy rumianku. Aby poprawić stan skóry i zmniejszyć ryzyko powstawania nowych wyprysków należy nosić lekkie, przewiewne ubrania, wykonane z naturalnych tkanin, które zapewnią odpowiedni przewiew i warunki do gojenia.
Twoim problemem są nieestetyczne zmiany skórne, z którymi nie potrafisz sobie poradzić? Omów swój problem z dermatologiem. Już teraz umów się na wizytę przez LekarzeBezKolejki.pl.