Jak pozbyć się czerwieni z pryszczy? Skuteczne sposoby na redukcję zaczerwienień skóry

Domowe sposoby na pryszcze: pasta z miodu i cynamonu, pasta z pomidorów

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem, należy zmieszać oba składniki (ilość zależy od własnych preferencji) do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę. Otrzymaną maseczkę należy nakładać punktowo na pryszcze, najlepiej po wieczornej toalecie i zostawić ją na całą noc. Cynamon oraz miód wykazują silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu mogą zatrzymać rozwój ropnych wykwitów. Dodatkowo odżywiają skórę twarzy, a w ciągu nocy skóra w całości wchłonie domową pastę. Rozmiar pryszcza zmniejsza się już po pierwszej kuracji, jednak warto powtórzyć zabieg kilkukrotnie w ciągu następujących po sobie nocy, co dodatkowo nasili korzystne działanie pasty.

Podobne rezultaty może przynieść pasta pomidorowa. Kluczową rolę w walce z pryszczami odgrywa zawarty w tych warzywach likopen. To silny antyoksydant, chroniący przed atakiem wolnych rodników i działający pozytywnie na kondycję skóry. Likopen zapobiega przedwczesnym procesom starzenia i osłabia negatywny wpływ promieniowania ultrafioletowego (UV) na skórę, zwiększając naturalną ochronę przeciwsłoneczną skóry, chroniąc przed poparzeniami słonecznymi. Dodatkowo wspomaga zachowanie właściwej jędrności skóry i przywraca prawidłową gęstość. Likopen jest pomocny w walce z pryszczami. Aby wykonać przeciwpryszczową pastę, wystarczy rozgnieść pomidor widelcem, a następnie nałożyć powstałą papkę na ropne wykwity i pozostawić na 15–20 minut, po czym zmyć wodą. Pastę można stosować nawet kilka razy dziennie. Pryszcze powinny szybko się wysuszyć i zniknąć z powierzchni ciała!

Maseczka i napój z drożdży na pryszcze

Jednym z domowych sposobów na pryszcze jest kuracja drożdżami, które można pić w formie roztworu wodnego, a także nakładać na twarz w postaci maseczki. Jeśli osoba zmagająca się pryszczami zdecyduje się na pierwszą opcję, w drożdże warto zaopatrzyć się w aptece lub wybrać wyciąg z drożdży piwowarskich. Drożdże należy zalać zimną, przegotowaną wodą i osłodzić je. Mieszaninę należy schładzać przez parę godzin w lodówce, a następnie pić ok. 1 szklankę na dobę. Kurację w formie pitnej należy prowadzić maksymalnie przez 10 dni.

Aby wykonać drożdżową maseczkę, należy zaopatrzyć się w drożdże piekarnicze, rozgnieść je z niewielką ilością ciepłej wody i odstawić na ok. 10 minut. Później nałożyć na zmiany skórne i trzymać przez ok. 30 minut, po czym dokładnie zmyć drożdże ciepłą wodą. Zaleca się stosowanie maseczki co 2 dni, przez ok. 4–5 tygodni. Przed rozpoczęciem obu form kuracji warto się upewnić, czy osoba cierpiąca na pryszcze nie ma uczulenia na drożdże. Nie powinni jej stosować chorzy na cukrzycę, zapalenia stawów oraz niewydolność nerek.

Dlaczego kurki są gorzkie?

Miłośnicy grzybobrania i eksperci w tym temacie podpowiadają, że smak kurek zależy m.in. od rodzaju podłoża, z którego je zbieramy. Okazuje się bowiem, że częściej gorzkie kurki rosną w lasach iglastych. Ponadto, kiedy panuje susza, a my znaleźliśmy kilka okazów, one też mogą okazać się niesmaczne. Zebrane kurki należy dokładnie oczyścić - zabrudzenia, które na nich zostawimy, też wpływają na smak. Można robić to za pomocą małego pędzelka, choć to dość czasochłonne zadanie. Część osób poleca też moczenie kurek w wodzie z solą lub obsypanie ich mąką, a następnie umycie pod bieżącą wodą. Nie jest to jedyne zasady, a częściej jednak dochodzą złe przyzwyczajenia związane z obróbką grzybów.

Tak przygotowane kurki polecamy poddać wstępnej obróbce. Do wyboru mamy 3 sposoby, z których najdłuższy zajmie nam jedynie 15 dodatkowych minut w kuchni.

Po tych zabiegach możemy wykorzystać nasze pyszności do konkretnych potraw. Dania z kurkami zachwycają smakiem niezależnie od formy i okazji do podania. Ważne, aby kurek nie przechowywać zbyt długo - zarówno w postaci świeżej, jak i mrożonej. Świeże kurki przechowujemy po zerwaniu maksymalnie 10 godzin, a mrożone - do 8 miesięcy. Sprawdź też: jak mrozić kurki na zapas.

Żeby przygotować naturalny, intensywnie nawilżający krem do twarzy, potrzebne będą następujące składniki 125 ml wody lub hydrolatu, 1 2 łyżeczki gliceryny, 90 g oleju ze słodkich migdałów, 1 łyżka oleju kokosowego, 2 łyżki masła shea, 1 łyżka oleju z awokado, 12 15 g wosku pszczelego.

Czytaj dalej...

Naukowcy, szukając tej najbardziej trwałej i stabilnej często producenci kosmetyków zamykają ją w ciemnych opakowaniach, żeby nie ulegała utlenianiu, albo dodają w postaci proszku czy kapsułek, które miesza się z bazą tuż przed nałożeniem na skórę.

Czytaj dalej...

Przed przystąpieniem do sporządzania kosmetyków z aloesu warto wiedzieć jakie właściwości posiada ta roślina głęboko wnika w skórę, usuwa martwe naskórki dzięki zawartości enzymów, działa regenerująco na skórę, przyśpiesza wytwarzanie kolagenu.

Czytaj dalej...

oceń długość włosków minimalna długość włosa to 0,5cm przy użyciu standardowego wosku paskowego, natomiast przy użyciu naszego autorskiego wosku Magic Wax minimalna długość włosa to 1 cm wybierz wosk.

Czytaj dalej...