Szybkie gojenie ran po cięciu - Skuteczne sposoby!

Rany na twarzy po wyciskaniu – ODKAŻANIE TO PODSTAWA!

  • Jeśli już totalnie rozdłubałeś pryszcza, zdezynfekuj pole bitwy! Do tego możesz użyć zwykłego spirytusu (drastyczne), psiknąć Octeniseptem lub przetrzeć skórę wacikiem nasączonym odkażającym tonikiem. Ideałem byłoby również każdorazowe mycie rąk przed sesją skubania, ale sam wiesz, jak to jest … Zwłaszcza na nudnym wykładzie, przy pracy nad projektem lub przy nauce do egzaminu.
  • Niegojące się rany po pryszczach potrafią zepsuć humor na dłuuugie miesiące. O ile u nastolatków proces gojenia się ran po pryszczach przebiega znacznie szybciej, to u osób koło 30stki (a nawet już po 25 r.ż.) skóra nie regeneruje się już tak szybko. Dobrze sprawdzi się tu maść z antybiotykiem (np. Tribiotic), maść cynkowa, maść z witaminą A. Część osób poleca również Sudocream oraz strasznie śmierdzący olej tamanu.

Rana cięta palca

Palce u rąk – z racji tego, że to one mają bezpośredni kontakt z nożem czy innym ostrym narzędziem – są znacznie bardziej narażone na zranienie niż inne części ciała. Powierzchowne rany cięte palca są raczej niegroźne. Niebezpiecznie robi się jednak, gdy dojdzie do przerwania nerwu.

Rana cięta dłoni, w tym rana cięta palca, może skutecznie wykluczyć z możliwość wykonywania codziennych czynności.

Gdy przypadkowo np. podczas krojenia warzyw zrobisz sobie ranę opuszka palca, zadbaj o jak najszybszą dezynfekcję z wykorzystaniem preparatu biobójczego albo wody czy soli fizjologicznej.

Pamiętaj o tym, by nie oczyszczać zbyt intensywnie rany ciętej na palcu, bo może to być źródłem jeszcze głębszego uszkodzenia tkanek.

W przypadku głębokiego skaleczenie palca pozwól na chwilowe krwawienie z tego miejsca. Krew dodatkowo je zdezynfekuje. Następnie zbliż dwa brzegi rany i nałóż plaster wraz z opatrunkiem.

Musisz liczyć się z tym, że głębokie rozcięcie palca może pozostawić blizny, dlatego troszcz się o swoje rany.

Pierwsza pomoc przy ranie ciętej

Wiesz już, że omawiany typ rany z reguły powoduje obfite krwawienie. Najważniejszą funkcją pierwszej pomocy w przypadku rany ciętej jest zatamowanie krwotoku oraz niedopuszczenie do zakażenia.

To, jak zatamować krwawienie zależy od głębokości, miejsca i rozległości rany. Nieco inaczej postępuje się podczas udzielania pierwszej pomocy w przypadku rany ciętej palca, a inaczej, w przypadku rany ciętej brzucha.

Rana palca z reguły nie będzie zagrażać bezpośrednio zdrowiu i życiu poszkodowanego. Z kolei zranienie brzucha może spowodować obfity krwotok, a dodatkowo uszkodzenie narządów wewnętrznych, co jest bardzo niebezpieczne. Dlatego pierwsza pomoc na skaleczenia i otarcia musi być dostosowana do konkretnej sytuacji.

Jeżeli rana cięta, np. przedramienia wiąże się z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, pierwsza pomoc musi te polegać na zatamowaniu krwotoku.

dodatki kosmetyczne i pielęgnacyjne w tym celu można wykorzystać kwas hialuronowy lub olejki eteryczne wszystko, co tylko podpowie nam nasze powonienie, oczywiście biorąc pod uwagę alergię i nadwrażliwość na niektóre substancje,.

Czytaj dalej...

Naukowcy, szukając tej najbardziej trwałej i stabilnej często producenci kosmetyków zamykają ją w ciemnych opakowaniach, żeby nie ulegała utlenianiu, albo dodają w postaci proszku czy kapsułek, które miesza się z bazą tuż przed nałożeniem na skórę.

Czytaj dalej...

Żeby przygotować naturalny, intensywnie nawilżający krem do twarzy, potrzebne będą następujące składniki 125 ml wody lub hydrolatu, 1 2 łyżeczki gliceryny, 90 g oleju ze słodkich migdałów, 1 łyżka oleju kokosowego, 2 łyżki masła shea, 1 łyżka oleju z awokado, 12 15 g wosku pszczelego.

Czytaj dalej...

Trendy, kierunki rozwoju, strategie i metody działania najpopularniejszymi zabiegami przeprowadzanymi w salonach kosmetycznych są pielęgnacja twarzy zwłaszcza oczyszczanie , masaże, regulacja i henna brwi oraz depilacja woskiem.

Czytaj dalej...