Kategorie

Cytryna na pryszcze - efekty i korzyści dla skóry

5 najlepszych kosmetyków duńskiej marki - sprawdź nasze wybory z Beauté Pacifique

Fani i fanki cytryny na przebarwienia przekonują, że jej stosowanie widocznie rozjaśnia i rozświetla twarz – jeśli przebarwienia nie są bardzo głębokie, jak najbardziej można spodziewać się takiego efektu. Sok z cytryny może być też pomocny w zmniejszeniu przebarwień potrądzikowych i pozapalnych – oprócz rozjaśniania, cytryna ma też właściwości antybakteryjne i seboregulujące, co może uspokoić trądzik.

Domowe kosmetyki z soku z cytryny są niezwykle proste i tanie w przygotowaniu. Większość z nich zakłada połączenie ze sobą składników, które mamy w kuchni. Przed ich zastosowaniem, należy bezwzględnie wykonać próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry!

1. Tonik cytrynowy na trądzik i przebarwienia

- 3 łyżki soku z cytryny

Świeżo wyciśnięty sok z cytryny połączyć z przegotowaną i ostudzoną wodą. Pozostawić na kilka minut w temperaturze pokojowej. Przecierać problematyczne miejsca wacikiem nasączonym miksturą.

2. Odżywcza maseczka z miodu, cytryny i jogurtu

- łyżka naturalnego miodu

- łyżka soku z cytryny

- łyżeczka jogurtu naturalnego

Wszystkie składniki połączyć i wymieszać na gładką masę. Można nałożyć miksturę na bawełnianą płachtę, aby zapobiec spływaniu z twarzy. Maskę nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na około 15 minut. Zmyć letnią wodą. To świetny sposób na dodatkowe nawilżenie skóry, a także wzmocnienie jej bariery hydrolipidowej.

3. Maseczka z cytryną i drożdżami na wągry

- łyżka soku z cytryny

- dwie łyżki wody przegotowanej

Wszystkie składniki połączyć i wymieszać na gładką masę. Nałożyć mieszankę na 15 minut na oczyszczoną skórę twarzy (przed warto zrobić kąpiel parową skóry, aby otworzyć pory), następnie zmyć letnią wodą.

4. Ujędrniająca maseczka z cytryny i jajka

Cytryna pomaga spłycać zmarszczki?

Kosmetyki z tym składnikiem to hit na jesień – warto wprowadzić je do codziennej pielęgnacji. Rozjaśniają przebarwienia, spłycają zmarszczki i dodają skórze blasku

Stosowanie witaminy C może więc pośrednio zapobiegać powstawaniu zmarszczek, jednak po kuracji sokiem z cytryny nie należy spodziewać się spektakularnych efektów. Cytryna działa ściągająco, więc bezpośrednio po aplikacji możemy zauważyć poprawę napięcia cery, jednak zdecydowanie lepszą profilaktyką przedwczesnego starzenia się skóry jest jej dogłębne nawilżanie i ochrona przed promieniowaniem słonecznym, które jest nawet w 80% odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek.

Sok z cytryny na twarz - efekty i przeciwwskazania

Jeżeli na twojej twarzy znajdują się przebarwienia bądź zmiany, które cię niepokoją, w pierwszej kolejności zawsze powinnaś udać się do specjalisty i rozwiać ewentualne wątpliwości. Sok z cytryny stosowany przy pielęgnacji twarzy może też nie być najlepszym pomysłem, jeśli zaraz po zabiegu planujesz udać się na słońce. Bądź także szczególnie ostrożna, jeśli masz bardzo wrażliwą i suchą skórę.

Maseczka z cytryny na przebarwienia w połączeniu z kilkoma innymi, łatwo dostępnymi składnikami, będzie jednym z najlepszych (i najtańszych) naturalnych, domowych sposobów na to, aby twoja skóra miała wspaniałą kondycję, o której zawsze marzyłaś.

Poznaj kilka prostych wskazówek pielęgnacyjnych z udziałem soku z cytryny i najskuteczniejsze przepisy, które pomogą ci zawalczyć o wyśniony wygląd.

Zanim jednak po raz pierwszy aplikujesz poniższe mikstury na twarz, koniecznie przeprowadź próbę (np. na nadgarstku lub za uchem), aby sprawdzić, czy nie pojawi się reakcja alergiczna i możesz ich używać.

1. Maseczka z jogurtu i cytryny - nawilża, redukuje przebarwienia i rozjaśnia.

  • sok z cytryny,
  • jogurt naturalny,
  • 3 łyżki płatków owsianych.

Przygotowanie:
Połącz ze sobą wszystkie składniki - tak, aby peeling-maska była możliwie jak najbardziej zwarta. Aplikuj ją na twarz i szyję, omijając okolice oczu, kolistymi ruchami rób sobie delikatny masaż, a następnie (po ok. 20 minutach) zmyj chłodną wodą. Ostrożnie przy zmywaniu, jeśli masz wypryski - chcemy się ich pozbyć, a nie je podrażnić! Kontynuuj swój pielęgnacyjny rytuał, nakładając na twarz ulubiony krem.

2. Maseczka z miodu i cytryny - odżywcza, idealna dla cery trądzikowej i z przebarwieniami.

  • 2 łyżki miodu,
  • sok z cytryny,
  • 3 łyżki jogurtu naturalnego,
  • pół łyżeczki cynamonu.

Papaja na pryszcze – jak z niej skorzystać ?

  • Z właściwości antytrądzikowych znana jest też papaja. Zaletą tego owocu jest wysoka zawartość witaminy A, niezwykle cennego dla skóry antyoksydantu, oraz liczne enzymy wygładzające i kojące skórę.
  • Na pryszcza wystarczy położyć kawałek świeżej papai, innym sposobem jest wymieszanie rozdrobnionego owocu z miodem i smarowanie taką pastą całej twarzy.

Po stronie warzyw sprzymierzeńcem naszej cery jest ogórek, bogaty w potas i witaminy. Okłady z ogórka łagodzą skórę i usuwają stany zapalne – to nie przypadek, że wyciąg z ogórka jest częstym składnikiem kosmetyków do cery wrażliwej.

Zamiast jednak stosować przetworzone produkty, lepiej sięgnijmy po świeże warzywo i przygotujmy z niego maseczkę na trądzik. Ogórka kroimy na plasterki i układamy je na twarzy, zostawiając na około kwadrans. Można też pokrojonego ogórka moczyć przez godzinę w czystej wodzie i uzyskany wywar wypić albo użyć jako płynu do mycia twarzy.

Dlatego właśnie depilacja w tych okolicach powinna być przeprowadzona z odpowiednią delikatnością, z pewnością elementem utrudniającym usuwanie owłosienia w tych rejonach jest ich ograniczona dostępność oraz kwestia ukształtowania tych okolic ciała.

Czytaj dalej...

Jeśli jednak nie chcemy samodzielnie robić pasty cukrowej do depilacji, możemy kupić ją w drogeriach internetowych - za opakowanie, które wystarczy na co najmniej kilka aplikacji zapłacimy około 15 zł.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz zadbać o zęby, przywrócić im blask i nie martwić się o ewentualne działania niepożądane, zrezygnuj z wybielania zębów sodą i cytryną , a także solą i węglem, a zamiast tego zdecyduj się na zabieg w gabinecie stomatologii estetycznej.

Czytaj dalej...

Zmiany skórne w postaci czyraków wynikają najczęściej z obniżonej odporności, a ich powstawaniu sprzyjają również choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, atopowe zapalenie skóry, niewydolność nerek lub wątroby, nowotwory, otyłość czy alkoholizm.

Czytaj dalej...