Czerwona broda u kobiety - Tajemnice i Piękno Niezwykłości
Włosy na brodzie? Nie wyrywaj, tylko idź do lekarza
Dla wielu kobiet włosy na twarzy i brodzie mogą być powodem do frustracji i dyskomfortu estetycznego. Najłatwiej jest chwycić za pęsetę, ale jak podkreślają specjaliści - ich wyrwanie pomoże tylko doraźnie, niebawem włos odrasta grubszy i silniejszy. Dlatego by pozbyć się owłosienia na twarzy, należy najpierw iść do lekarza i zdiagnozować przyczynę ich wyrastania. Czasem wyleczenie zaburzeń wystarczy, by niechciane włosy zniknęły bezpowrotnie.
Gdy jednak okaże się, że jesteś całkowicie zdrowia, a włosy wyrastają "bo tak twoja uroda" - zgłoś się do kosmetyczki, dermatologa lub specjalisty medycyny estetycznej. Istnieje wiele bezpiecznych metod usuwania nadmiernego owłosienia, wśród nich depilacja woskiem, depilacja laserowa czy elektroliza. Wybór odpowiedniej metody usuwania włosów zależy od indywidualnych preferencji oraz skuteczności w danym przypadku.
CZYTAJ TAKŻE:
Napadowy rumień twarzy i szyi - z jakimi schorzenia bywa mylony?
Napadowy rumień często bywa brany za pierwszy objaw:
- trądziku różowatego - u osób z tym schorzeniem w pierwszej fazie choroby faktycznie pojawiają zaczerwienia, jednak z czasem w ich obrębie tworzą się krosty i grudki.
- tocznia - zaliczany jest chorób tkanki łącznej. Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów schorzenie jest zaczerwienienie twarzy - przede wszystkim policzków i nosa - które kształtem przypomina motyla. W postaci przypadku tocznia ograniczonego zmiany ograniczają się do skóry, u pacjentów z postacią układową zaatakowane mogą zostać niemal wszystkie narządy. Najczęściej jednak chorzy mają problemy ze stawami.
- nadciśnienia tętniczego - rumień, który pojawił się po wysiłku lub wypiciu alkoholu - zwłaszcza u osób starszych - może świadczyć o nadciśnieniu tętniczym. Aby je wykluczyć lub potwierdzić warto zacząć regularnie mierzyć ciśnienie krwi. Trzeba sobie zdawać sprawę, że wcześnie wykryte nadciśnienie daje się wyleczyć, ale pozostawione samo sobie może doprowadzić do udaru lub zawału serca.
- nadczynności tarczycy - jeśli "rumieńcom" towarzyszą uderzenia gorąca warto zrobić badania krwi z oznaczeniem hormonów kontrolujących pracę gruczołu.
- alergią lub pokrzywką - jeśli zmiany na skórze są wywołane alergenem po przyjęciu leków przeciwhistaminowych powinny ustąpić. W przypadku pokrzywki pojawieniu się takich zmian towarzyszy też uporczywy świąd.
Z takim schorzeniem zmaga się bohaterka programu Co mi dolega?, który można oglądać na antenie Discovery life. Czy lekarze prawidłowo zdiagnozowali kobietę? Dowiecie się tego z filmu:
Ben Bailey
Ben jest jednym z najlepszych ekspertów od randek, jakich kiedykolwiek spotkałem i jednym z niewielu, którzy złamali algorytm randek online. Każdego tygodnia Ben publikuje nowe artykuły na ROAST, pomagając ponad 20 milionom ludzi uzyskać więcej matchy, randek i znaleźć tego jedynego!