Czerwone bruzdy nosowo wargowe - Przyczyny, Objawy i Sposoby Leczenia

Wskazania pozabiegowe

Po każdym zabiegu polegającym na wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca i wysokich temperatur, chociażby w saunie i solarium, gdyż wystawianie się na nie może spowodować zanikanie, rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego. Odradza się również, przynajmniej przez pewien czas, stosowania makijażu.

Do przeciwwskazań wykonania zabiegu wypełnienia bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym należą:
⚬ stany zapalne, infekcje w miejscu podania preparatu,
⚬ schorzenia autoimmunologiczne,
⚬ ciąża i okres karmienia piersią,
⚬ alergie, uczulenia, reakcje nadwrażliwości,
⚬ wiek poniżej 18 roku życia,
⚬ niektóre leki,
⚬ skłonność do bliznowacenia,
⚬ stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
⚬ choroby autoimmunologiczne i nowotworowe.

Przyczyny powstawania bruzd

Już po 25 roku życia organizm co roku traci 1% kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Z wiekiem zanika też produkcja własna kwasu hialuronowego, który wiąże wodę i utrzymuje skórę w odpowiednim nawilżeniu. Utrata podskórnej tkanki tłuszczowej postępująca wraz z wiekiem jest przyczyną zmian owalu twarzy i opadania skóry.

Wiotczenie skóry jest nieuniknione, chociaż można je spowolnić za pomocą odpowiednio dobranych kremów czy zabiegów. Bruzdy i zmarszczki pojawiają się szybciej u osób ze skórą suchą, szczególnie jeśli nie dbają one o regularne nawilżanie. Częste zmiany wagi, w szczególności szybkie chudnięcie, również mogą powodować pojawianie się bruzd, np. bruzd marionetkowych.

Kategorie bruzd nosowo – wargowych:

mimiczne

grawitacyjne

tłuszczowe

mięśniowe.

Warto sobie powiedzieć, że to, czy w ogóle i jak wcześnie będziesz miała je Ty, zależy w dużej mierze od wrodzonej budowy kostno – mięśniowej Twojej buzi. Można zrobić wiele i o tym za chwilę, jednak nie zmienimy diametralnie topografii Twojej twarzy.

Dla wszystkich typów twarzy zalecana jest pięknie wyprostowana postawa i pozytywny wyraz twarzy, który utrwali się w rysach.

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA bruzd nosowo-wargowych

Bruzdy mięśniowe

Bruzdy mięśniowe powoduje hipertonus, czyli nadmierne napięcie mięśni – przede wszystkim dźwigaczy kątów warg. Zdarza się, że niewłaściwie wykonana joga twarzy (ćwiczenia z przypadkowych video) mogą je pogłębić.

Jak walczyć z bruzdami mięśniowymi?

W przypadku bruzd mięśniowych będziemy stosować masaże rozluźniające:

  • Pomasuj jeżykami do akupresury obszar bruzd i wyżej, po obu stronach nosa, 20-50 razy w obu kierunkach.
  • Złóż 4 palce dłoni razem i na odrobinę olejku lub kremu silnie masuj krawędzią palców wskazujących linie po obu stronach nosa, kierując się w dół i zakręcając pod kości policzkowe. Powtórz 20 razy.

Pamiętaj, że bruzdki są naturalnym elementem twarzy, a obsesja na ich temat to dość nowa moda wykreowana przez przemysł kosmetyczny…

Dlatego śmiało uśmiechaj się do sobie i innych wokół!

W przypadku utrzymywania się zaczerwienienia, krostek, gorącej skóry, popękanych naczynek na twarzy przez długi czas należy udać się do lekarza, który sprawdzi, czy wszystko z naszym stanem zdrowia w porządku.

Czytaj dalej...

Prawidłowe techniki golenia, przygotowanie skóry i pielęgnacja po goleniu mogą pomóc w zapobieganiu obu tym problemom związanym z goleniem, zapewniając bardziej komfortowe i gładkie doświadczenie podczas golenia.

Czytaj dalej...

Nieestetycznych łusek na twarzy najszybciej pozbędziesz się stosując delikatny peeling pamiętaj jednak, by w przypadku suchej, cienkiej i delikatnej skóry, nie pocierać nim za mocno naskórka i nie wykonywać go zbyt często.

Czytaj dalej...

Natomiast jeśli łuszczące się i często swędzące plamy występują wraz z zaczerwienieniem skóry, może to oznaczać objawy chorób, na przykład wyprysk alergiczny, atopowe zapalenie skóry lub łojotokowe zapalenie skóry.

Czytaj dalej...