Czerwone bruzdy nosowo wargowe - Przyczyny, Objawy i Sposoby Leczenia
POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA bruzd nosowo-wargowych
Bruzdy grawitacyjne – jak z nimi walczyć?
Na bruzdy grawitacyjne stosujemy zmasowane działanie.
- Nie obędzie się bez ćwiczeń, w szczególności mięśni policzków.
Tutaj chwilę się zatrzymajmy: zdaję sobie sprawę, że masaże są dla nas często bardziej atrakcyjne niż ćwiczenia. Jednak wzmocnienie mięśni policzków będzie tutaj najważniejsze.
Na początek mam dla Ciebie świetne, proste ćwiczenia – opisane poniżej.
- Musimy popracować nad elastycznością i jakością wiotczejącej skóry, wprowadzając pitny kolagen w wysokich dawkach.
- Zastosujemy dość intensywne masaże manualne oraz przede wszystkim jeżykami i rollerem galwanicznym.
- Wprowadzimy regularną pielęgnację stężonymi peptydami Adifill dla uzupełnienia ubytków tkanki tłuszczowej.
Ćwiczenie na bruzdy nosowo-wargowe
- Stań przed lustrem
- Zawiń mocno górną wargę do środka, na zęby
- Naciśnij górną wargą jeszcze mocniej na dziąsło i zęby – zauważ, jak zaokrągliły się Twoje policzki powtórz to 15 razy
- Dolna warga automatycznie również się nieco zawinie do wewnątrz, ale staraj się jej nie napinać. Ja lubię dodatkowo przyrzekać palcami linie od kącików ust w dół, bo szukamy tylko napięcia policzków, nie brody
- Powtarzaj cierpliwie rano i wieczorem.
- Zrób zdjęcie na początku i po dwóch tygodniach (jeśli tylko chcesz, zapraszam, żebyś mi je przesłała).
Bruzdy tłuszczowe są o tyle kłopotliwe, że tkanki tłuszczowej, która opadła, już nie uniesiemy.
Jak walczyć z bruzdami tłuszczowymi?
- Codzienny energiczny masaż bruzd jeżykami do akupresury wraz z suplementacją kolagenowym Eliksirem poprawią wygląd twarzy, ponieważ lepiej napną i zagęszczą skórę.
- Gabinetowe zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej są dość inwazyjne i nie jest łatwo wykonać je precyzyjnie. Nie jestem ich zwolenniczką, jednak w przypadku tego typu bruzd bywa wykonywany zabieg lipolizy.
Moja rada jest taka: jeśli masz na buzi trochę więcej tkanki tłuszczowej, a bruzdki są jeszcze niewielkie albo jeszcze ich brak, zacznij ćwiczyć jogę twarzy zawczasu. Wtedy efekty będą satysfakcjonujące!
Jakie wybrać zabiegi na bruzdy nosowo wargowe?
Co na bruzdy nosowo wargowe będzie skuteczne? W zależności od stopnia zaawansowania bruzd nosowo wargowych, zabiegi ustala się indywidualnie. W przypadku bardzo głębokich bruzd najlepszym zabiegiem redukującym tą niedoskonałość jest wypełnienie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym.
Wypełnianie bruzd-nosowo wargowych kwasem hialuronowym to zabieg polegający na wstrzyknięciu miejscowo usieciowanego kwasu hialuronowego. W efekcie bezpośrednio po zabiegu bruzda nosowo wargowa zostaje wypełniona i wygładzona, staje się niewidoczna. Oprócz funkcji wypełniających, kwas hialuronowy prowadzi również do odmłodzenia wyglądu twarzy, wspomaga zachowanie gładkiej i jędrnej struktury skóry.
Innym zabiegiem skutecznie działającym na bruzdy nosowo wargowe są nici PDO . Jest to metoda polegająca na wprowadzeniu krótkich nici pod skórę mających na celu pobudzić skórę do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększając przy tym napięcie i elastyczność skóry oraz prowadzące do wypłycenia zmarszczek i blizn.
W celu wypłycenia bruzd nosowo wargowych zalecane są również zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej . To zabieg polegający na opracowywaniu niedoskonałości skóry za pomocą głowicy z mikroigiełkami generującą falę radiową. W wyniku zabiegu dochodzi do podgrzewania tkanek, skracania włokien kolagenowych i w efekcie zwiększania ich elastyczności. Dodatkowo w trakcie zabiegu dochodzi do wytwarzania kontrolowanego stanu zapalnego mającego na celu przebudowywanie struktury skóry, pobudzania fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz wypłycania zmarszczek i bruzd.
Termolifting i mezoterapia na bruzdy nosowo-wargowe
Gdy zmarszczki zaczynają się zarysowywać, ale nie są jeszcze znacznie pogłębione – to dobry moment, aby wykonać serię zabiegów stymulujących skórę do wytwarzania kolagenu. W ten sposób niejako naturalnie zwiększy się jej gęstość i sprężystość, co spowoduje zmniejszenie widoczności już istniejących bruzd, jak również zahamuje ich dalszy rozwój.
„Należy pamiętać, że im wcześniej zaczniemy zabiegi poprawiające jakość i kondycję naszej skóry, tym mniej będziemy się martwić o potencjalne zmarszczki i bruzdy pojawiające się na naszej twarzy. Do świetnych zabiegów prewencyjnych należy m.in. termolifting czy mezoterapia” – doradza dr Beata Dethloff. „Pierwsza wykorzystuje światło podczerwone w celu podniesienia temperatury w skórze. W ten sposób włókna kolagenowe kurczą się, czego skutkiem jest bardziej napięta i gładka skóra. Dodatkowo dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenowych w ciągu kolejnych 6-8 tygodni. Mezoterapia podobnie, poprzez nakłucia i podanie preparatu, stymuluje skórę do przebudowy, w tym do powstania nowego kolagenu. To również przekłada się na spłycenie bruzd nosowo-wargowych”.