Czy Mikrodermabrazja Jest Skuteczna w Leczeniu Blizn?

Spis treści:

  • Czym jest mikrodermabrazja?
  • Mikrodermabrazja – przebieg i opis zabiegu
  • Jak działa zabieg mikrodermabrazji?
  • Efekty mikrodermabrazji
  • Kto może zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji?
  • Mikrodermabrazja – wskazania do zabiegu kosmetycznego
  • Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
  • Czym wyróżnia się mikrodermabrazja korundowa?
  • Pozostałe rodzaje mikrodermabrazji
  • Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Kosmetologia i zabiegi medycyny estetycznej wciąż są doskonalone, oferując wiele metod poprawy urody – zarówno tych naturalnych, jak i bardziej restrykcyjnych. Mikrodermabrazja zyskała ogromne uznanie, ponieważ jej działanie opiera się na przyśpieszaniu i stymulacji naturalnych procesów zachodzących w obrębie skóry. Jednocześnie efekty mikrodermabrazji bywają porównywalne do ingerencji chirurgicznej, a to dodatkowo pogłębia fenomen tego prostego zabiegu.

Urządzenie do mikrodermabrazji działa na wielu trybach pod względem intensywności i rodzaju stosowanych głowic. Dzięki temu poszczególne rodzaje mikrodermabrazji można dostosować do każdego typu skóry. Najbardziej popularny zabieg tego typu to mikrodermabrazja diamentowa, ale coraz większe uznanie zyskuje także mikrodermabrazja korundowa, tlenowa i wodna.

Jak działa zabieg mikrodermabrazji?

Złuszczanie naskórka w trakcie mikrodermabrazji przypomina peeling mechaniczny, jednak dodatkowo stosuje się działanie ciśnienia, które zasysa martwe komórki naskórka. Dzięki intensywnemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka możliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej skóry.

Usuwając martwy naskórek, odsłaniamy jego głębsze warstwy, dzięki czemu skóra dodatkowo się dotlenia i odżywia. Mikrodermabrazja jest więc również chętnie wybieranym zabiegiem przygotowującym do innych procedur kosmetycznych. Po mikrodermabrazji składniki aktywne obecne w kosmetykach odżywczych, znacznie lepiej się wchłaniają, a tym samym skuteczniej działają na skórę. To idealny moment, aby zastosować sera, kremy i boostery odżywcze.

Ponadto wykonywanie mikrodermabrazji stymuluje produkcję włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu po serii zabiegów skóra stopniowo zyskuje bardziej zwartą, elastyczną strukturę. Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Jak długo utrzymują się efekty mikrodermabrazji i jak długo trzeba na nie czekać?

Specjalista na podstawie wywiadu z klientką i dokładnej obserwacji cery określa, jak wiele zabiegów potrzebnych jest do uzyskania satysfakcjonującego efektu. W większości przypadków zalecane jest wykonanie serii 4 zabiegów (w przypadku skóry tłustej i łojotokowej może być ich więcej) przeprowadzanych w odstępie miesięcznym. Pierwsze efekty, jakimi jest rozjaśniona i odżywiona skóra, widoczne są już po pierwszej mikrodermabrazji. Spłycenie zmarszczek i usunięcie blizn widoczne jest pod koniec serii. Jeśli chodzi o blizny i przebarwienia, efekt jest trwały (jeśli oczywiście nie powstaną nowe). Skóra wymagająca normalizacji wydzielania sebum najczęściej potrzebuje powtarzania serii zabiegów raz do roku, aby zachować zadowalający wygląd. Specjaliści zalecają wykonywanie mikrodermabrazji w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Należy jednak uważać również na bardzo niskie temperatury.

Bezwzględnych przeciwwskazań do zabiegu mikrodermabrazji nie jest wiele, jednak zawsze należy poinformować kosmetologa o ewentualnych zażywanych lekach, szczególnie przeciwzakrzepowych. Mikrodermabrazja nie może być przeprowadzana w obrębie ostrych zmian zapalnych, niedawno przebytych zabiegów chirurgicznych, przy łuszczycy i w trakcie zakażeń wirusowych lub bakteryjnych (w tym opryszczki). Nie jest polecana osobom chorującym na nowotwory oraz stosującym izotretynoinę (lek stosowany przy niektórych odmianach trądziku).

Łojotokowe zapalenie skóry i nieropne odmiany trądziku nie są przeciwwskazaniami do mikrodermabrazji!

W okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się wykonywania mikrodermabrazji, chociaż niektóre salony kosmetyczne dopuszczają taką możliwość ze względu na brak jednoznacznych przeciwwskazań.

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

działanie termiczne cieplne - pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...