Czy Mikrodermabrazja Jest Skuteczna w Leczeniu Blizn?

Kto może zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji opiera się o naturalne, wysoce bezpieczne sposoby poprawy urody. Mikrodermabrazja jest jednak metodą o intensywnym działaniu, dlatego nie każdy jej typ może być stosowany przy wszystkich typach cery.

Głowica urządzenia do mikrodermabrazji została wyposażona w cząsteczki przeznaczone do mocnego złuszczania, a jej działanie polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka. Skóra bardzo wrażliwa, zwłaszcza naczynkowa lub atopowa, może reagować niekorzystnie przy tak intensywnym postępowaniu. Cera ze skłonnością do nadmiernego rozszerzania i pękania naczynek może po mikrodermabrazji ulegać nadmiernemu podrażnieniu. Przy takim rodzaju skóry częściej tworzą się też sińce oraz zaczerwieniania.

Pamiętaj jednak, że istnieją różne rodzaje mikrodermabrazji, dzięki czemu możliwe jest wybranie metody dostosowanej do własnych potrzeb. Przy skórze bardzo delikatnej należy postępować łagodnie, ale nadal można przeprowadzić zabieg oczyszczający. Uznawana za jedną z najbezpieczniejszych metod mechanicznego złuszczania warstw naskórka jest mikrodermabrazja diamentowa, a także nieco łagodniejsza mikrodermabrazja tlenowa i wodna. Zwykle takie zabiegi mogą być wykonywane także u kobiet w ciąży. Jeśli jednak chcesz zadbać o swoją skórę, nie wybierając zabiegu mikrodermabrazji, warto pamiętać o klasycznych peelingach do twarzy. Do wyboru masz peeling enzymatyczny przeznaczony nawet dla najbardziej wrażliwych skór, np. SWEDERM® MULTI-ACID ENZYMATIC PEELING IN POWDER lub peeling ziarnisty o intensywnym działaniu złuszczającym — SWEDERM® FACE SCRUB VITAMIN E + A.

Spis treści:

  • Czym jest mikrodermabrazja?
  • Mikrodermabrazja – przebieg i opis zabiegu
  • Jak działa zabieg mikrodermabrazji?
  • Efekty mikrodermabrazji
  • Kto może zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji?
  • Mikrodermabrazja – wskazania do zabiegu kosmetycznego
  • Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
  • Czym wyróżnia się mikrodermabrazja korundowa?
  • Pozostałe rodzaje mikrodermabrazji
  • Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Kosmetologia i zabiegi medycyny estetycznej wciąż są doskonalone, oferując wiele metod poprawy urody – zarówno tych naturalnych, jak i bardziej restrykcyjnych. Mikrodermabrazja zyskała ogromne uznanie, ponieważ jej działanie opiera się na przyśpieszaniu i stymulacji naturalnych procesów zachodzących w obrębie skóry. Jednocześnie efekty mikrodermabrazji bywają porównywalne do ingerencji chirurgicznej, a to dodatkowo pogłębia fenomen tego prostego zabiegu.

Urządzenie do mikrodermabrazji działa na wielu trybach pod względem intensywności i rodzaju stosowanych głowic. Dzięki temu poszczególne rodzaje mikrodermabrazji można dostosować do każdego typu skóry. Najbardziej popularny zabieg tego typu to mikrodermabrazja diamentowa, ale coraz większe uznanie zyskuje także mikrodermabrazja korundowa, tlenowa i wodna.

Efekty mikrodermabrazji – wzmacnia wchłanialność składników aktywnych

Do efektów mikrodermabrazji możemy zaliczyć przede wszystkim stopniowe i bezpieczne usuwanie warstw rogowej skóry, bez pojawienia się blizn i podrażnień, co może towarzyszyć w oczyszczaniu manualnym.

Zabieg ten pomoże pozbyć się drobnych zmarszczek, poprawia elastyczność skóry oraz pomaga spłycić niewielkie blizny, pozbywając się również przy tym nieestetycznych przebarwień. Skóra po zabiegu staje się promienna i rozświetlona, a jej regeneracja zostaje pobudzona.

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg do złuszczania martwego naskórka

Cera ma mniejszą skłonność do łojotoku, zaskórniki i prosaki zostają zredukowane, a pory stają się mniej widoczne. Należy pamiętać, że po zabiegu, skóra jest dogłębnie oczyszczona, dzięki czemu jest w stanie przyswoić więcej preparatów odżywczych, aplikowanych na skórę, co może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia cery.

Ponieważ mikrodermabrazję stosuje się nie tylko na twarz, ale również na pozostałe części ciała, może pomóc zmniejszyć widoczność cellulitu i rozstępów oraz znacząco ujędrnić skórę.

Zabieg może również mieć zbawienny wpływ dla osób zmagających się z rogowaceniem okołomieszkowym, ponieważ delikatne i regularne złuszczanie utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Pierwsze efekty mikrodermabrazji można zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale efekty zauważa się po całej serii zabiegów.

Mikrodermabrazja – co to za zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg sprowadzający się do złuszczania martwych, rogowaciejących komórek naskórka. Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, czyli naskórek podlega okresowemu złuszczaniu. Obumierające komórki skóry przemieszczają się w kierunku naskórka i zastępowane są przez nowe komórki. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a także jej nienagannego wyglądu ogromne znaczenie ma regularne złuszczanie naskórka, co zapobiega jego nadmiernemu rogowaceniu oraz naruszeniu ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry. Mikrodermabrazja służy mechanicznemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka, z jednoczesnym zasysaniem złuszczonych komórek. Dzięki połączeniu ścierania komórek oraz zasysania ich z wykorzystaniem podciśnienia, możliwe jest uzyskanie efektu złuszczenia skóry oraz wykonania próżniowego masażu. Głębokość złuszczania naskórka podczas zabiegu mikrodermabrazji jest kontrolowana, dzięki czemu można ograniczyć zasięg zabiegu wyłącznie do powierzchniowych warstw skóry. Przekłada się to na znikomą inwazyjność zabiegu i brak konieczności gojenia się skóry.

Efekty mikrodermabrazji to przede wszystkim rewitalizacja skóry, przywrócenie jej kolorytu i blasku. Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie – pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki. Pobudzone zostają procesy regeneracji skóry, spowolnione jest jej starzenie się. Mikrodermabrazja na trądzik pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, zredukowanie zaskórników i zminimalizowanie rozwoju zmian trądzikowych. Mikrodermabrazja na blizny pomaga wyrównać powierzchnię skóry oraz stymuluje przebudowę skóry, dzięki czemu możliwe jest spłycenie blizn i wyrównanie ich kolorytu.

Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:

  • nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
  • pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny na ciele, w tym rozstępy,
  • poszerzone pory,
  • utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
  • zaskórniki,
  • trądzik grudkowo-krostkowy.

Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.

Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...