Czy jesienią wypadają włosy? Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonowym wypadaniu włosów

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Aby zminimalizować niekorzystne skutki sezonowego wypadania włosów, warto wdrożyć odpowiednie działanie.

Przede wszystkim warto wykonać podstawowe badania, aby sprawdzić, czy na pewno mamy do czynienia z sezonowym wypadaniem włosów. Jeżeli wykonane badania znajdują się w zakresach norm funkcjonalnych, nie ma powodu do obaw. Aby wzmocnić organizm od wewnątrz, do diety należy włączyć przede wszystkim więcej warzyw i owoców, a także kasz i produktów pełnoziarnistych. Kluczowa jest również obecność wysokiej jakości ryb w diecie. Nie należy zapominać o suplementacji kwasów omega-3. Niezbędna, nie tylko ze względu na włosy, ale dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu jest witamina D3.

Jesienią jej poziom w organizmie się zmniejsza, ponieważ ilość nasłonecznienia jest zdecydowanie mniejsza niż latem. Witamina D3 może być syntetyzowana w organizmie wyłącznie przy obecności promieniowania UV.

Przed wprowadzeniem suplementacji i określeniem odpowiedniej dawki warto zbadać poziom tej witaminy w organizmie, wykonując badanie z krwi. Kluczowe jest wypijanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Powinno to być 30 ml na kilogram masy ciała. Warto włączyć do codziennej diety kiszonki, mleczne produkty fermentowane i probiotyki. Dzięki temu wzmocnimy jelita i składniki odżywcze z pożywienia będą lepiej wchłaniane.

Czas jesieni to czas zmiennej pogody, chłodnych poranków i wieczorów, wiatru, a czasem nawet śniegu i mrozu. Jesienią przebywając na zewnątrz, warto nosić czapkę, aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych warunków atmosferycznych. Ważne, aby czapka wykonana była z naturalnych materiałów, np. wełny.

Jak powstrzymać wypadanie włosów? Pięć kroków

Do jesiennego wypadania włosów należy podejść w kilku etapach:

  • zmień dietę - uzupełnij ją o nienasycone kwasy tłuszczowe (oliwa z oliwek, same oliwki, pestki słonecznika, pestki dyni - również cenne źródło cynku), co drugi dzień zjadaj sporą ilość białka rybiego w różnej postaci, witaminy i owoce. Nie bój się mrożonek - mają dużo wartości odżywczych.
  • Skróć włosy o dobre pięć centymetrów (dla panów dobrym rozwiązaniem byłoby obcięcie włosów na zapałkę, a w niektórych przypadkach na zero).
  • Zmniejsz użycie suszarki do niezbędnego minimum (tylko, jeśli używasz gorącego nawiewu. Chłodne i letnie powietrze nie niszczy włosów i możesz je suszyć w ten sposób codziennie) podobnie postępuj z urządzeniami prostująco-zakręcającymi.
  • Nawilżaj włosy. Przed umyciem włosów (np. przygotowując kolację) nałóż na nie nawilżającą maskę lub ulubiony olejek - trzymaj na włosach ok. godziny. Po umyciu nałóż na długość włosów jedynie lekką odżywkę.
  • Dbaj o skórę głowy. Regularnie wykonuj delikatne peelingi skóry głowy, myj ją delikatnie bardzo łagodnymi preparatami i dbaj o jej nawilżenie. Jeśli masz problemy z przetłuszczaniem się skóry głowy, wtedy nie wykonuj masaży, nie spłukuj głowy gorącą wodą i nie zażywaj gorących kąpieli. Rozgrzana skóra poci się i tłuści.

Jesień tuż, tuż…

Jesień to szczególna pora roku. Przyzwyczajone do słońca, nagle musimy się bez niego obyć. Do tego dochodzą pierwsze ochłodzenia, które nie sprzyjają delikatnej pielęgnacji, na którą postawiłyśmy latem. Wiele kobiet w okresie jesiennym zauważa zwiększoną ilość włosów na szczotce po rozczesywaniu bądź na ubraniach. Wiemy, że to może drażnić i niepokoić!

Zauważyłaś, że jesienią wypada Ci o wiele więcej włosów niż przez pozostały czas w roku? Po pierwsze: nie panikuj! To naturalny proces, więc nie masz się czego bać. Włosy wymieniają się ze starych na nowe. Wszystko przez wzmożoną ilość testosteronu, który produkuje twój organizm. Latem wydziela więcej estrogenów, stąd ta zmiana na Twojej głowie!

Niektórzy zmagają się z nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy – i to też może nieść za sobą konsekwencję w postaci wypadających włosów w okresie jesiennym. Wysokie temperatury sprzyjają poceniu się. Produkowany łój powoduje obluzowywanie się cebulek naszych włosów – a to z kolei prowadzi do ich nadmiernego wypadania.

Inną przyczyną wypadania włosów jesienią może być ich nieodpowiednia pielęgnacja w miesiącach letnich. Czasu nie cofniesz, ale możesz wyciągnąć wnioski na przyszłość! Gdy świeci słońce nie zapominaj o ochronie UV i nakryciu głowy! Dzięki temu nie tylko sprawisz, że włosy nie będą nadmiernie wypadały jesienią, ale i nie staną się przesuszone, matowe i osłabione.

Włosy a grypa? Czy wypadanie włosów jesienią ma coś wspólnego z przebytymi chorobami?

Jesień to czas, gdy często pociągamy nosem. Infekcje, grypy i przeziębienia – włosy nie pozostają wobec nich obojętne. Obniżona kondycja Twoich kosmyków i sezonowe wypadanie włosów może być skutkiem przebytej choroby. Uwaga – włosy często wypadają po jakimś czasie od przebytej infekcji. To mogą być nawet dwa miesiące!

Ile wypadających jesienią włosów to dużo? Trudno znaleźć precyzyjną odpowiedź na to pytanie. Najważniejsze, co musisz wiedzieć to to, że normą jest wypadanie włosów w ilości od pięćdziesięciu do stu dziennie. To akceptowalna liczba, ale… Nikt przecież nie będzie zbierał po sobie każdego włoska! Dlatego warto po prostu obserwować. Jeżeli zauważamy, że z dnia na dzień gubionych włosów znacznie przybywa – warto zweryfikować przyczynę takiego stanu rzeczy.

Jesienią może nam wypadać nawet sto pięćdziesiąt włosów każdego dnia. Jeśli ten proces potrwa do trzech miesięcy, nie musimy się niepokoić. Takie sezonowe łysienie jest całkowicie naturalne.


Popularne są umaszczenie aguti naprzemiennie ciemne i jasne pasy koloru , dutch grzywka i przednia połowa korpusu biała, kolorowa głowa , roan na całym ciele mieszają się ciemniejsze i białe włosy , dalmatyńczyk ciemne plamy, reszta biała i himalaya czerwone oczy, ciało białe, a nos, uszy i stopy brązowe lub czarne.

Czytaj dalej...

Jeśli to Ty jesteś ich właścicielką, świadczyć mogą o Twoim mocnym charakterze, jesteś silną osobą, która posiada zdolności przywódcze i jesteś odpowiednią osobą do zarządzania ludźmi, warto więc poszukać pracy na takim stanowisku, ponieważ długie włosy we śnie wróżą również bogactwo i znaczną poprawę w sferze finansowej.

Czytaj dalej...

Ból naczynia, w które podawane są leki, najczęściej spowodowany jest jego stanem zapalnym niekoniecznie spowodowanym przez lek może być to drażnienie mechaniczne samym cewnikiem lub zakażenie bakteryjne.

Czytaj dalej...

Jeśli z medycznego punktu widzenia wszystko u Ciebie w porządku, a Twoje nawyki żywieniowe są zdrowe, przyczynę wypadania włosów garściami pomoże Ci odnaleźć trycholog, czyli ekspert od problemów ze skórą głowy.

Czytaj dalej...