Czy farbowanie włosów powoduje wypadanie?
Koloryzacja a hormonalne wypadanie włosów
Osoby, u których zdiagnozowano problemy hormonalne powodujące wypadanie włosów, powinny zachować szczególną ostrożność podczas farbowania. Brak równowagi hormonalnej może osłabiać mieszki włosowe i zwiększać ich podatność na uszkodzenia. W takiej sytuacji warto zdecydować się na delikatne farby do włosów i skonsultować się ze specjalistą.
Dlatego, szczególnie w takiej sytuacji, najlepiej kupując farbę wybierać odcienie jak najbardziej zbliżone do naturalnego koloru włosów. Może to pomóc stworzyć iluzję gęstych pukli i zmniejszyć widoczność skóry głowy. Zwróć uwagę na produkty oznaczone jako „bez amoniaku” lub „odżywcze”, ponieważ są mniej szkodliwe.
Dr n. med. Piotr Turkowski, trycholog i specjalista w transplantacji włosów, radzi:
„Dla osób z problemami hormonalnymi wybieranie farb bez amoniaku i dbanie o odpowiednią pielęgnację włosów jest kluczowe, aby zminimalizować ryzyko wypadania.”
Czy trzeba myć włosy przed farbowaniem? Odpowiedź eksperta
Czy myć włosy przed farbowaniem? Czy można nakładać farbę na tłuste, brudne pasma? Jak je odpowiednio przygotować, czego unikać i czy można stosować przed koloryzacją suchy szampon? Oto najważniejsze zasady pielęgnacji włosów, dzięki którym, osiągniesz wymarzony kolor i utrzymasz go na kilka miesięcy.
fot. Adobe Stock, liliyabatyrova
Niezależnie od tego, czy umówiłaś się do stylisty, czy planujesz koloryzację w domu, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień skóry głowy i uszkodzenia włosów, a także, aby osiągnąć piękny, bogaty odcień, który będzie utrzymywał się kilka miesięcy, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie pasm przed farbowaniem. Znaczenie ma nie tylko ich kondycja (powinny być zregenerowane i nawilżone), ale również to, co robisz przed zabiegiem. Czy trzeba myć włosy przed farbowaniem?
Spis treści:
Czego unikać przed farbowaniem włosów?
Przed koloryzacją nie stosuj produktów do stylizacji — lakieru, żelu, gumy, pudru i suchego szamponu. Mogą one zaburzyć wchłanianie się farby do włosów. Należy aplikować ją wyłącznie na suche, czyste włosy.
To, kiedy należy umyć włosy po koloryzacji, zależne jest wyłącznie od potrzeb skóry. Jeżeli włosy, za sprawą nadmiernej produkcji sebum, mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się, nie ma żadnych przeciwwskazań, by umyć je już kolejnego dnia po wizycie u stylisty. Dbajmy jednak o to, by wybierać fryzjera pracującego na kosmetykach do koloryzacji w salonie zapewniające długotrwałe efekty koloryzacji. Karolina Chodzeńska — fryzjerka salonu Zwierzenia Grzebienia w Warszawie, trenerka marki Davines