Kiedy rosną włosy dziecku w łonie matki?

Jak naturalnie wzmocnić włosy dziecka?

Wielu rodziców martwi się, że włosy ich dzieci są delikatne, łamliwe, niewystarczająco gęste. Czy można coś zrobić, by to zmienić? Doświadczone mamy, stosujące naturalne metody pielęgnacyjne radzą:

  • wykorzystać do domowej pielęgnacji sok z aloesu, który jest naturalną, a jednocześnie silnie działającą odżywką. Wystarczy nanieść sok z aloesu na włosy przy pomocy atomizera, by dodać im miękkości i blasku,
  • olej kokosowy– działa jak naturalna odżywka do włosów, wystarczy kilka kropel roztartych w dłoni i naniesionych na włosy dziecka od nasady aż po końce,
  • świetne właściwości ma ocet jabłkowy – wystarczy połączyć 25 ml octu jabłkowego z 100 ml wody, by uzyskać świetną odżywkę do włosów, która zostawiona na 15 minut przed myciem włosów świetnie nawilży i zmiękczy włosy,
  • nałożyć na włosy dziecka maseczkę z oliwy z oliwek i miodu (połączyć 1/4 szklanki miodu i 1/4 szklanki oliwy z oliwek), pozostawić na włosach około 15 minut, następnie dokładnie umyć, spłukać ciepłą i chłodną wodą, by zamknąć łuski włosów,
  • włosy dziecka można odżywić również bananem, będącym źródłem witaminy A i potasu. Należy połączyć jeden dojrzały banan, 2-3 łyżki oliwy z oliwek, 1/4 szklanki jogurtu naturalnego i 1 łyżkę miodu, nakładając w formie maseczki na włosy dziecka na co najmniej 30 minut, a następnie spłukać.
  • unikać używania suszarek – a najlepiej nie suszyć włosów suszarką w ogóle, by nie uszkadzać delikatnej struktury włosów.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Dlaczego moje dziecko nie rośnie?

Mówi się, że dzieci rosną jak na drożdżach. Większość rodziców z zaskoczeniem odkrywa, jak szybko maluch wyrasta z ubranek i jak często potrzebuje nowych. Czasami jednak zdziwienie budzi odwrotna sytuacja, kiedy dziecko przestaje rosnąć lub rośni bardzo powoli i jest wyraźnie mniejsze od rówieśników. Wtedy rodzi się uzasadnione pytanie – dlaczego moje dziecko nie rośnie?

Nie można zrównywać sytuacji, kiedy dziecko systematycznie rośnie, ale bardzo powoli z tą, kiedy dziecko zatrzymało się na siatce centylowej i od dłuższego czasu nie urosło nawet centymetra.

O ile bowiem powolne rośnięcie może być cechą osobniczą, o tyle zatrzymanie wzrostu zawsze powinno zmusić rodzica i lekarza do poszukiwanie przyczyny. Jeśli dziecko od urodzenia rośnie powoli, ale można obserwować zmiany wysokości na przestrzeni miesięcy, zazwyczaj uznaje się, że sytuacja nie wymaga pilnej interwencji, ale obserwacji. Jednak jeśli maluch od dłuższego czasu (kilku miesięcy) nie zmienia swojego wzrostu, odmawia jedzenia, częściej choruje, wymaga to diagnostyki. Zwłaszcza jeśli rodzice są wysocy i w dzieciństwie rośli, bez większych problemów.

Jak dbać o włosy dziecka? Pielęgnacja + metody na wzmocnienie włosów

Grubość, gęstość i struktura włosów dziecka uzależnione są od genetyki. Innymi słowy, to czy dziecko będzie miało delikatną blond fryzurę czy też gęste, bujne ciemne włosy zależne jest od tego, jak wygląda fryzura jego rodziców, czasami także dziadków. Dziedziczymy nie tylko wygląd włosów, ale również tendencję do wszelkich chorób skóry głowy i włosów – na przykład łojotokowego zapalenia skóry, łysienia.

Czy to zatem znaczy, że wszelkie działania mające poprawić wygląd włosów u dziecka są pozbawione sensu? Czy prawdą jest, że nie mamy kompletnie wpływu na gęstość i tempo wzrostu włosów u dzieci?

Na szczęście nie musimy czuć się bezradni. Istnieje szereg czynników, które możemy kontrolować, a które determinują wygląd włosów. Kondycja włosów odzwierciedla ogólny stan zdrowia, dlatego na podstawie wyglądu fryzury możemy sporo powiedzieć o dobrobycie dziecka, o tym, jak się odżywia, czy pije wystarczająco dużo wody, w jaki sposób pielęgnowane są jego włosy.

Co zatem robić, by fryzura maluszka wyglądały dobrze? Jak dbać o włosy dziecka? Jakich błędów unikać?

Jak dbać o włosy dziecka? Dieta dla mocnych, lśniących i zdrowych włosów

Jeśli jadłospis kilkulatka obfituje w wysokoprzetworzoną żywność, sporo w nim słodyczy, włosy dziecka mogą być słabe, matowe i łamliwe. Zmiany w codziennym menu mogą pozwolić poprawić kondycję fryzury.

Oto informację, jak dbać o włosy dziecka, podając odpowiednie produkty spożywcze:

  • pomarańczowe i żółte warzywa dostarczają witaminę A, która jest niezbędna dla zachowania zdrowej skóry głowy,
  • owoce cytrusowe i ciemnozielone warzywa są źródłem witaminy C, która chroni włosy przed zniszczeniem,
  • zielone warzywa dostarczają witaminę E, która jest niezbędna dla zachowania mocnych włosów,
  • lucerna i buraki to źródło krzemionki budującej kondycję fryzury od podstaw.
  • jajka – ważne źródło cysteiny i l-aminokwasu, niezbędnych dla włosów, zapewniają również mineralny wzrost włosów, dzięki zawartości manganu i biotyny,
  • pełne, ciemne ziarna, mąka, makaron, pieczywo – dostarczają witamin z grupy B i biotyny, decydującej o tempie wzrostu włosów,
  • chude mięso, ryby drób – są ważnym źródłem białka, niezbędnego budulca włosów, inozytola chroniącego cebulki i witamin z grupy B, które są niezbędne do produkcji hormonów stojących na straży wzrostu włosów,
  • ryby – niezbędne źródło kwasów omega 3, które stymulują zdrowy wzrost włosów.

Wtedy pozostaje jeszcze nałożenie profesjonalnych odżywek wspomagających wzrost rzęs, a po utrwaleniu preparatu Black Coating, który dodatkowo podkreśla efekt podkręcenia i delikatnie przyciemnia włoski.

Czytaj dalej...

Od niedawna na rynku dostępne są też produkty specjalistyczne do pielęgnacji i zmiękczania włosów łonowych amerykańskiej marki Fur You , zawierają one naturalne olejki z jojoby , pestek winogron , drzewa herbacianego i nasion szałwii.

Czytaj dalej...

Z porady lekarza należy skorzystać, gdy u dziecka pojawia się temperatura, katar trwa dłużej niż 10 dni, zmieni się jego konsystencja na gęstą, a kolor na żółty lub zielony lub dziecko pociera rączką uszko.

Czytaj dalej...

Na tydzień przed badaniem wykonuje się badania krwi, takie jak morfologia, poziom glukozy we krwi, układ krzepnięcia i na obecność przeciwciał przeciwko wirusom powodującym wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz C.

Czytaj dalej...