Czy włosy wypadłe z cebulkami odrastają? Dowiedz się więcej

Wypadanie włosów z cebulkami – wszystko, co musisz wiedzieć

Utrata włosów jest naturalnym zjawiskiem, występującym u każdego człowieka. Jest ono związane z cyklem wzrostu włosów, które w pewnym momencie muszą zwyczajnie wypaść, by zrobić miejsce nowym kosmykom. O problemie z wypadaniem włosów można mówić w momencie, gdy przeciętnie traci się ich powyżej 100 dziennie. Ponadto, włosy stają się matowe, ich struktura ulega wyraźnemu pogorszeniu, a u nasady nie widać nowych kosmyków. Czynniki te mogą świadczyć nie tylko o słabej strukturze włosa, ale też o pogorszeniu się ogólnej kondycji cebulek. W jaki sposób radzić sobie z tym zjawiskiem?

Włos – z czego się składa?

Włos należy do tak zwanych przydatków skóry, tuż obok gruczołów łojowych, potowych i paznokci. Jest zrogowaciałym wytworem naskórka, który zbudowany jest ze spoistego białka fibrylarnego, czyli keratyny. Składa się z zewnętrznej części zwanej łodygą i części ukrytej w skórze, czyli korzenia włosa, który tkwi w mieszku włosowym i zakończony jest cebulką.

Włosy są wrażliwe na procesy, które zachodzą w organizmie. Ich kondycja może być wyraźnym sygnałem choroby lub też osłabienia. Przyczyn wypadania włosów wraz z cebulkami jest naprawdę dużo i ciężko szczegółowo wymienić je wszystkie. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych

  • predyspozycje genetyczne – tendencja do utraty włosów może być wrodzona. U niektórych kosmyki są cienkie i mają słabe włókna, przez co szybko się łamią i wypadają wraz z cebulkami,
  • choroba – istnieje kilka schorzeń, które mogą przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów wraz z cebulkami, są to między innymi zaburzenia czynności tarczycy, zespół policystycznych jajników, anemia,
  • stres – może stanowić jedną z głównych przyczyn osłabienia struktury włosów, ponieważ powoduje znaczne osłabienie organizmu,
  • urodzenie dziecka – świeżo upieczone mamy bardzo często obserwują u siebie wzmożoną utratę kosmyków co jest związane ze zmianami hormonalnymi,
  • wiek – włosy przerzedzają się bardzo często wraz ze starzeniem się organizmu.
  • inwazyjne zabiegi na włosy – do nadmiernego wypadania włosów mogą doprowadzić również inwazyjne zabiegi, na przykład zbyt intensywne farbowanie, rozjaśnianie, trwała, używanie prostownicy, lokówki,
  • zmiany hormonalne – należy regularnie badać hormony, ponieważ podwyższone parametry niektórych z nich, mogą doprowadzić do nadmiernej utraty włosów i przyczynić się do łysienia,
  • schorzenia zapalne – zakażenie skóry głowy, np. łupież, grzybica.

Wypadanie włosów z cebulkami – czy możliwe jest ich odrośnięcie?

Jeżeli problem wypadania włosów z cebulkami dotyczy właśnie Ciebie, z pewnością zastanawiasz się, czy to proces nieodwracalny. Wszystko zależy od przyczyn takiego stanu. Na przykład łysienie bliznowaciejące będące konsekwencją niektórych postaci grzybicy powoduje nieodwracalny zmiany. W miejscu utraconych cebulek włosowych pojawiają się wtedy blizny, które uniemożliwiają wyrastanie nowych włókien. Jednak w większości przypadków wypadające włosy wraz z cebulkami mogą odrosnąć – dzieje się tak między innymi w przypadku ich mechanicznego wyrwania. Czas, w jakim pojawiają się nowe włosy zależy głównie od tego, w jakim momencie cyklu rozwojowego zostały wyrwane. Czy można zrobić coś, aby wzmocnić cebulki włosowe i przyśpieszyć odrastanie włosów? Okazuje się, że tak!

Wypadanie włosów z cebulkami nie musi być powodem do zmartwień. Jeżeli odpowiednio o nie zadbasz, szybko odrosną i znowu będziesz cieszyć się piękną fryzurą. Od czego więc zacząć? Przede wszystkim postaraj się unikać zabiegów upiększających, które powodują przesuszanie włosów i otwieranie ich łusek, takich jak trwała ondulacja czy prostowanie. Podstawą właściwej pielęgnacji jest dobranie odpowiedniego szamponu. Niestety większość produktów dostępnych na sklepowych półkach przynosi więcej szkód niż pożytku – drogeryjne kosmetyki są pełne parabenów oraz agresywnych detergentów, przez co osłabiają strukturę włosów. Co prawda, często zawierają one wiele składników aktywnych, jednak ich cząsteczki są na tyle duże, że cenne substancje zatrzymują się na barierze naskórka i nie wnikają do głębszych warstw, czyli tam, gdzie znajdują się cebulki włosowe odpowiedzialne za wzrost i kondycje włosów. Jak temu zaradzić? Przełomem w świecie kosmetyków do pielęgnacji włosów są produktu Hair Cure. Dowiedz się o nich nieco więcej!

Po jakim czasie odrastają włosy po depilacji depilatorem?

Zastanawiasz się, czy depilatory są skuteczne? Otóż… jak najbardziej – z ich pomocą w dosłownie kilka minut pozbędziesz się nieestetycznych włosków. Sprawdź, co ile odrastają włosy po depilacji i postaw na sprzęt, dzięki któremu powitasz gładką skórę na kilka tygodni!

Depilacja to sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Można ją przeprowadzić samodzielnie w domu, np. z pomocą depilatorów, Po jakim czasie odrastają włoski po takiej domowej depilacji depilatorem, a po jakim czasie po wizycie u profesjonalistki i wykorzystaniu metod salonowych?


Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Na tempo rośnięcia owłosienia wpływają zarówno częstotliwość wykonywanego zabiegu, jak i Twoje indywidualne predyspozycje. Najczęśniej - im częściej będziesz depilować się w domowym zaciszu lub u kosmetyczki, tym szybciej zauważysz zadowalające efekty. Po jakim czasie? Już po pierwszym użyciu depilatora Twoje włoski zaczną odrastać wolniej, a po kilku tygodniach regularnego stosowania urządzenia staną się osłabione i praktycznie niewidoczne.

Jeżeli marzysz o gładkiej skórze i chcesz zapobiec wrastaniu włosków po depilacji, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji ciała – peeling i nawilżanie to podstawa!

Większość dzieci, jeśli rodzi się z włosami które powstają w życiu płodowym około 12 tygodnia ciąży , gubi je w pierwszym roku życia, by zazwyczaj do czwartego miesiąca życia włoski wytarły się im zupełnie.

Czytaj dalej...

Należą do nich między innymi olej z pestek malin, olej z pestek winogron, olej migdałowy, olej z orzechów laskowych, olej z krokosza, olej z wiesiołka, olej z czarnuszki, olej z kiełków pszenicy, olej konopny, olej lniany, olej słonecznikowy, olej z nasion czarnej porzeczki, olej jeżynowy, olej tamanu, olej jojoba i olej rokitnikowy.

Czytaj dalej...

Wracając jeszcze go grzybów, które odpowiadają za tę chorobę i faktu, że te same grzyby powodują grzybicę u ludzi, wielce prawdopodobne jest przeniesienie grzybów dermatofitów na człowieka o odwrotnie.

Czytaj dalej...

Idealnie proste włosy to marzenie wielu kobiet - wyglądają elegancko i efektownie, ale też schludnie w przeciwieństwie do krnąbrnych fal i loków, które kręcą się często w sposób nieprzewidywalny i w najmniej odpowiednim momencie wymykają się spod kontroli.

Czytaj dalej...