Czym jest golenie jaj?

Wybierz odpowiednie narzędzia

Nie tylko technika, ale i narzędzia używane podczas golenia są szalenie ważne. Do najpopularniejszych z nich należą zwykle maszynki, co niestety nie jest najlepszą opcją dla naszych jaj. Jeśli chcesz, żeby golenie jaj przebiegło bezboleśnie i perfekcyjnie, lepiej użyć trymera, zaprojektowanego specjalnie z myślą o goleniu miejsc intymnych, lub maszynki jednorazowej, najlepiej z jednym ostrzem. Jeśli chcesz uniknąć podrażnień i wrośniętych włosów, zainwestuj w porządny trymer. Taki trymer pozwoli Ci uzyskać perfekcyjną gładkość i w przeciwieństwie do maszynki, nie podrażni Twoich jaj.

Narzędzie upiększające wybrane? Dobrze, to teraz odpręż się podczas kąpieli i namocz porządnie swoje skarby. Taki prosty trick pozwoli na odpowiednie nawilżenie, zrelaksowanie skóry i otworzenie mieszków włosowych, przez co golenie będzie łatwiejsze.

Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych - swędzenie i krostki

Do powstawania podrażnień najczęściej przyczynia się niewłaściwe wykonywanie zabiegu, czyli np.:

  • golenie na sucho,
  • golenie pod włos,
  • brak odpowiedniej pielęgnacji na co dzień,
  • brak zastosowania kosmetyków łagodzących i zmiękczających,
  • zbyt częste powtarzanie usuwania owłosienia.

Zdarza się jednak, że nawet przy zachowaniu wszelkich zasad ostrożności pojawiają się efekty niepożądane, szczególnie u osób o wyjątkowo wrażliwej i nieodpornej skórze. Jak najczęściej wyglądają podrażnienia po goleniu miejsc intymnych?

Objawy występujące zazwyczaj to:

  • zaczerwienienie - skóra mechanicznie podrażniona maszynką robi się często zaogniona,
  • swędzenie i pieczenie - miejsca ogolone często swędzą, szczypią i bolą, a drapanie ich może jeszcze pogłębić problem,
  • wysypka / krostki - pojawiają się one w punktach, z których wyrastają włoski, mają postać czerwonych krost, a niekiedy drobnych guzków, gdy towarzyszy im obrzęk.

Czy golić miejsca intymne i w jakim wieku zacząć?

Okres przedwakacyjny to moment, w którym wiele osób w sposób szczególny podchodzi do tematu pielęgnacji ciała, które w upalne dni trzeba będzie trochę odsłonić… Jednym z zabiegów jest golenie miejsc intymnych, mające zapewnić komfort, np. podczas plażowania.

Czy jednak zawsze ten komfort udaje się osiągnąć? Niestety - usuwanie owłosienia tam, gdzie skóra jest niezwykle delikatna, nastręcza pewnych trudności.

Nasuwa się więc pytanie, czy golić miejsca intymne? Czy jest to zdrowa praktyka? Wiele osób uważa golenie okolic intymnych za higieniczne, ponieważ wydaje im się, że owłosienie sprzyja intensywniejszemu poceniu i gromadzeniu zanieczyszczeń.

Specjaliści jednak są innego zdania, a z ich porad wynika, że całkowite golenie tych miejsc zwiększa ryzyko infekcji, ponieważ włosy łonowe stanowią naturalną barierę dla chorobotwórczych drobnoustrojów i innych szkodliwych czynników zewnętrznych. Można jednak osiągnąć w tym względzie kompromis, o czym za chwilę.

W jakim wieku zacząć golić miejsca intymne? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od tempa, w jakim zachodzą procesy dojrzewania, obfitości owłosienia, a także indywidualnych potrzeb.

Nie da się więc stwierdzić, od ilu lat można golić miejsca intymne. Niektórzy w ogóle tego nie robią, nawet w dorosłym życiu, z drugiej strony zdarza się, że pierwsze golenie wykonują już nastolatki, które wcześnie dojrzały, a nadmierne owłosienie wywołuje u nich dyskomfort.

Kiedy nastolatek lub dorosły chce zacząć golić miejsca intymne, najważniejsze, by wiedział, jak to zrobić, by uniknąć podrażnień i innych niepożądanych efektów. Golenie tych stref wymaga pewnej wiedzy, ponieważ skóra je pokrywająca jest wyjątkowo delikatna.


Najcz ęś ciej wybieran ą metod ą s ą rz ę sy 2 1 lub 3 1, chocia ż niekt ó re klientki si ę gaj ą odwa ż nie po wi ę ksze obj ę to ś ci lub zostaj ą przy klasycznym 1 1 wyjaśnia Dorota Woźniak z salonu piękności Dorota Woźniak Beauty.

Czytaj dalej...

Odpowiednia technika w przypadku golenia miejsc intymnych jest niezwykle ważna, ponieważ pozwoli to uniknąć przykrych sytuacji, którym często towarzyszy ból, pieczenie, ogólne uczucie dyskomfortu oraz inne dolegliwości.

Czytaj dalej...

10 sulfacetamid sodowy z 5 siarką oraz nadtlenek benzoilu, który przyspiesza eliminację zmian grudkowo-krostkowych i może być zalecany u pacjentów z postacią guzowatą oraz odmianą ziarniniakową trądziku różowatego.

Czytaj dalej...

Pryszcze jest to potoczne określenie na zmiany o charakterze zapalnym, ropne krosty są objawem trądziku pospolitego, ale zdarza się, że wyskakują nawet na skórze, która na co dzień nie sprawia problemów, najczęściej mieszanej.

Czytaj dalej...