Jak Bezpiecznie Rozjaśnić Włosy - Porady i Metody

Preparaty stosowane przy rozjaśnianiu

Jeden z głównych składników stanowi rozjaśniacz, który można spotkać w wielu formach. Najpopularniejsze to pudry, proszki, kremy, żele, dekoloryzatory. Jednak żaden rozjaśniacz nie zadziała bez odpowiedniego aktywatora. Aktywatorem nazywany jest oksydant. Emulsje utleniające występują od 1,5 do 12%. Podczas zabiegu stosowane są często także wzmacniacze rozjaśniania, preparaty do korekty koloru, a także szampon i odżywka do włosów rozjaśnianych.

Chcąc przystąpić do rozjaśniania włosów, należy przygotować niezbędne narzędzia fryzjerskie, przybory i akcesoria. Należą do nich:

  • grzebień (do rozczesywania włosów),
  • plastikowy szpikulec (do podziałów i / lub pasemek na folię),
  • miseczka,
  • pędzelki,
  • waga fryzjerska (lub kuchenna z dokładnością do 1g),
  • opcjonalnie klamry, folia czy minutnik.

Podczas rozjaśniania niezbędne są także środki ochrony osobistej takie jak: jednorazowe rękawiczki (lateksowe, winylowe lub foliowe), ręczniki, papierowe serwetki czy peleryna foliowa. Warto zainwestować także w olejek / krem ochronny, który pozwoli odpowiednio zabezpieczyć skórę głowy.

Jak rozjaśnić włosy w domu? Najważniejsze wskazówki

Rozjaśnianie włosów w domu z pewnością stanowi nie lada wyzwanie, a jednocześnie jest doskonałą alternatywą dla profesjonalnych zabiegów fryzjerskich. Przede wszystkim jest to duża oszczędność pieniędzy, a także czasu, ponieważ zdarza się, że na wizytę w wybranym salonie fryzjerskim musimy czekać kilka długich tygodni. Żeby jednak efekt końcowy był zgodny z naszymi oczekiwaniami, należy odpowiednio przygotować się do całego procesu. Poniższe wskazówki sprawdzą się nie tylko w przypadku typowego rozjaśniania, ale też wówczas, kiedy planujemy jakąkolwiek koloryzację przeprowadzaną w domowych warunkach.

Farbowanie włosów może być zarówno świetnym sposobem na odświeżenie swojego wyglądu, jak i na przeprowadzenie diametralnej metamorfozy. Przy pomocy rozjaśniania naturalne blondynki mogą uzyskać nieco inny, bardziej pożądany odcień, z kolei brunetki i szatynki osiągnąć spektakularny efekt, który może całkowicie odmienić wygląd.

Dlatego też przed przystąpieniem do procesu koloryzacji warto się upewnić, że nasz wymarzony kolor jest rzeczywiście strzałem w dziesiątkę. L'Oréal Paris udostępnia na swojej stronie narzędzie Virtual Try On, które umożliwia szybkie i proste sprawdzenie, czy dany wariant faktycznie zapewni nam efekt, jakiego oczekujemy. Wystarczy wybrać interesujący nas produkt, a później przesłać zdjęcie lub skorzystać z obrazu przekazywanego na żywo. Narzędzie pokaże nam, jak wyglądalibyśmy w nowym kolorze.. Tym samym wybór najlepszej farby czy też podjęcie decyzji o rozjaśnieniu będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Płukanki ziołowe delikatnie rozjaśniające

W uzyskaniu naturalnych, jasnych refleksów pomagają również inne zioła. Należą do nich lipa, nagietek, jaśmin i malwa. Nadają włosom cieplejsze tony! Ta metoda rozjaśnia kolor stopniowo, gdy stosuje się ją po każdym umyciu. Dla wzmocnienia efektu po wykonaniu płukanki warto wystawić włosy na słońce!

W arsenale każdej fanki blondu, która wystrzega się chemicznych składów, powinien znaleźć się tez ocet. Wybierz wariant winny lub jabłkowy, który znajdziesz w każdym sklepie spożywczym. Ta metoda ma znacznie więcej zalet niż niska cena i dostępność. Ocet w pielęgnacji włosów pokochają te z was, które zmagają się z puszeniem kosmyków i brakiem blasku. Te tanie specyfiki domykają łuski włosów, dzięki czemu zachowuje w nich składniki odżywcze z kosmetyków. Jak go stosować? Wymieszaj kilka łyżeczek w szklance wody i użyj jak płukanki.

Rozjaśnianie włosów - w domu czy u fryzjera?

Rozjaśnianie włosów u fryzjera bez wątpienia jest najlepszym wyborem, ale jest to dość kosztowny zabieg. Decydując się na rozjaśnienie włosów średniej długości musimy się przygotować na wydatek rzędu około 400 zł. Rozjaśnianie włosów u sprawdzonego fryzjera daje jednak niemal stuprocentową pewność, że kondycja włosów nie pogorszy się znacznie. Jak wyjaśnia nasz ekspert, duże znaczenie ma pH podczas zabiegu rozjaśniania.

RADA EKSPERTA

Podczas rozjaśniania w salonie stosuję kosmetyki, które minimalizują ryzyko uwrażliwienia włókna włosa, aby zapobiec uszkodzeniu struktury mostków dwusiarczkowych. Istotnym elementem procesu, z którym wiąże się utlenianie, jest użycie preparatu o kwasowym pH, by zneutralizować zasadowe środowisko, co pozwoli domknąć łuskę włosa. Zawsze do pielęgnacji wybieram kosmetyki o właściwościach przeciwutleniających

- radzi Radosław Galiński, fryzjer, właściciel krakowskiego salonu Galiński Hair Stylist .

Rozjaśnianie włosów w domowych warunkach – porady

Rozjaśnianie włosów to bardzo popularny zabieg, na który decydują się kobiety niemal w każdym wieku. Zdarza się, że nawet naturalne brunetki, które mogą pochwalić się niemal czarnymi kosmykami, z czasem zaczynają marzyć o pięknym, jasnym blondzie. Niestety warto zdawać sobie sprawę, że rozjaśnianie to silna ingerencja w strukturę włosa i jeśli nie zastosujemy się do kilku zasad, możemy poważnie uszkodzić sobie włosy i trudno będzie przywrócić je do dawnej kondycji. O czym zatem pamiętać, kiedy planujemy rozjaśnianie lub koloryzację, i to w domowych warunkach?


Najcz ęś ciej wybieran ą metod ą s ą rz ę sy 2 1 lub 3 1, chocia ż niekt ó re klientki si ę gaj ą odwa ż nie po wi ę ksze obj ę to ś ci lub zostaj ą przy klasycznym 1 1 wyjaśnia Dorota Woźniak z salonu piękności Dorota Woźniak Beauty.

Czytaj dalej...

Kolejną ważną kwestią są ostrza maszynki jednorazowej należy używać tylko raz, zwłaszcza w okolicach bikini lub genitaliów, ponieważ z każdym kolejnym zabiegiem trzeba ją mocniej dociskać do skóry, aby uzyskać lepszy efekt.

Czytaj dalej...

gdy przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych w trybie z art.

Czytaj dalej...

Stosowanie jednak bez wiedzy nieodpowiednich kremów, żelów czy maści, miejscowo na pojawiający się i nawracający trądzik różowaty , może mieć opłakany skutek i doprowadzić jedynie do zaostrzenia zapalenia.

Czytaj dalej...