Depilacja laserowa - mit czy rzeczywistość? Analiza skuteczności i ograniczeń

Konsultacja przed zabiegiem depilacji laserowej

Korzystając z renomowanego gabinetu takiego jak depilacja.pl spodziewaj się wstępnej konsultacji przed serią zabiegów. We wspomnianych już salonach takie spotkanie można zarezerwować zupełnie za darmo i wcale nie zobowiązuje ono finalnie do skorzystania z oferty. Podczas takiej konsultacji specjalista oceni stan Twojej skóry oraz przeprowadzi próbę laserową, by ostatecznie stwierdzić jak Twój organizm i skóra zareagują na laser. Zada również pytania dotyczące Twojego zdrowia. Wypełnisz również tak zwany wywiad medyczny, który posłuży nam do ostatecznej kwalifikacji do zabiegu. Istnieje bowiem lista przeciwwskazań przed zabiegiem depilacji laserowej.

Depilacja laserowa latem – jakich zasad trzeba przestrzegać i o czym należy pamiętać

Podstawową zasadą, o której wspomniałyśmy już wcześniej już, jest to, aby powstrzymać się od opalania. – Należy pamiętać, aby nie eksponować okolic poddanych depilacji laserowej na słońce, utrzymywać okres 4 tygodni przed i po zabiegu bez opalania – przypomina Lidia Kwiatkowska z kliniki Elite. Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby używać kremów z wysokim filtrem (minimum SPF50), które ochronią naszą skórę poddawaną zabiegowi przed szkodliwym działaniem słońca, przebarwieniami i poparzeniami słonecznymi.

Depilacja laserem jest zdecydowanie odczuwalna, ale poziom bólu to bardzo indywidualna kwestia, która zależy nie tylko od progu bólu każdej osoby, ale także dobranych parametrów lasera oraz depilowanych miejsc. Najbardziej wrażliwe na depilację laserową obszary to np. okolice bikini, przód łydek, okolice kostek – generalnie te miejsca, gdzie skóra jest bardzo cienka. Nie ma różnicy, czy zabieg jest wykonywany zimą czy latem. Na szczęście w każdej chwili możecie poprosić kosmetologa o chwilę przerwy. Uczucie depilacji laserowej przypomina wbijanie igiełek w skórę – na szczęście jeden „strzał” laserem trwa kilka sekund, dlatego jest to do wytrzymania. Tuż po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia, co jest zupełnie naturalne. Zaczerwienienia znikają po kilku dniach.

Jakich witamin nie brać przed laserem?

Przed zabiegiem należy zrezygnować z doustnego spożywania witaminy A. To właśnie jej właściwości sprawiają, że dochodzi do złuszczania się naskórka – co w procesie depilacji laserowej jest niewskazane. Przez to skóra jest jeszcze bardziej wrażliwa na promieniowanie laserem. Wśród innych zakazanych elementów znajduje się witamina E czy krzem.

Osoby, jakie na co dzień spożywają duże dawki witaminy D, w pierwszej kolejności powinny porozmawiać z lekarzem, który podejmie indywidualną decyzję. Czy należy zrezygnować z suplementacji witaminą C? Są opinie, że nie powinno się, ale są też osoby, które na bieżąco ją zażywają i po wykonanym zabiegu nie widzą u siebie niepokojących objawów. Jednak specjaliści radzą jej odstawienie na dwa do 14 dni przed zabiegiem. Tak, aby nie ryzykować własnego bezpieczeństwa i niepożądanych reakcji alergicznych.

Co jeśli przygotowanie do depilacji laserowej nie idzie po Twojej myśli? Niespodziewany ból

Przygotowanie do depilacji laserowej wymaga odpowiedniego przygotowania zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Niestety czasami nie wszystko idzie po naszej myśli, a niespodziewany ból może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

W takiej sytuacji często zadajemy sobie pytanie, czy możemy sięgnąć po środki przeciwbólowe, aby złagodzić nasze dolegliwości i umożliwić nam przeprowadzenie depilacji laserowej. Jednym z popularnych wyborów jest paracetamol, skuteczny środek przeciwbólowy dostępny bez recepty.

Paracetamol jest powszechnie stosowany do łagodzenia różnych rodzajów bólu, w tym bólu głowy. Działa poprzez blokowanie produkcji pewnych substancji chemicznych w organizmie, które są związane z odczuwaniem bólu. Dzięki temu może przynieść ulgę w przypadku niespodziewanych dolegliwości, które mogą nas zaskoczyć przed lub w trakcie depilacji laserowej.

Ważne jest jednak, aby zachować ostrożność i przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania paracetamolu. Przed zastosowaniem jakichkolwiek leków przeciwbólowych zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, szczególnie jeśli mamy jakieś istniejące schorzenia lub przyjmujemy inne leki.

W dalszej części artykułu omówimy, jak bezpiecznie stosować paracetamol przed depilacją laserową i jakie inne kroki możemy podjąć w celu złagodzenia niespodziewanego bólu. Pamiętaj jednak, że jeśli dolegliwość jest poważna lub utrzymuje się przez dłuższy czas, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą medycznym, aby otrzymać odpowiednią diagnozę i leczenie.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Nowoczesny laser diodowy Primelase od światowego lidera sprzętów medycznych nie tylko efektywnie usuwa owłosienie z nóg, rąk, okolic intymnych czy pleców, niezależnie od rodzaju włosa blond, ciemne , lecz także dzięki funkcji chłodzenia Crystal Freeze zapewnia ochronę skórze oraz sprawia, że zabieg jest komfortowy i mniej bolesny.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Jest to zatem metoda niezwykle skuteczna w walce z niechcianym owłosieniem, a koszt depilatora IPL jest równy kilku zabiegom w gabinecie kosmetycznym, z tym, że kiedy już taki depilator zostanie zakupiony, można oszczędzić bardzo wiele na powtórnych zabiegach w profesjonalnych gabinetach.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...