Kategorie

Depilacja laserowa a kwasy - Połączenie Skuteczności i Delikatności

Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Depilacja laserowa jest jedynym znanym obecnie sposobem na trwałe zmniejszenie lub wyeliminowanie wzrostu włosków na wybranych obszarach skóry. W naszym artykule podpowiemy, jak się przygotować do depilacji laserowej. Zapoznaj się z instrukcją krok po kroku i przekonaj się, że to wcale nie takie trudne jak może się wydawać!

Szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia? Z pewnością idealna okaże się depilacja laserowa. Usuwanie niepożądanych włosów z twarzy, szyi, pach, klatki piersiowej, pleców, okolicy narządów płciowych, ramion, nóg, stóp, a także dłoni, zyskuje coraz większą grupę zwolenników wśród osób dbających o swój wygląd.

Przygotowanie do tego zabiegu wcale nie jest skomplikowane, choć trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Poznaj 5 kroków, które warto wykonać przed wizytą w salonie, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia niechcianych skutków ubocznych oraz przyczynić się do zoptymalizowania czasu i efektów zabiegu.

Depilacja laserowa a kwasy AHA i BHA

Na co dzień korzystamy z różnego rodzaju kosmetyków i środków pielęgnacyjnych. W części z nich znajdują się specjalne kwasy tworzone chemicznie lub biotechnologicznie, które wykazują szereg właściwości. Do tego grona zalicza się działanie nawilżające, przeciwbakteryjne czy przeciwtrądzikowe. Stosowanie kwasów może przyczynić się do poprawy kondycji skóry. Jeśli planujesz odwiedzić gabinet depilacji laserowej, warto jednak zastanowić się, czy ich regularne używanie może stanowić przeciwskazanie do wykonania zabiegu. Kwasy a depilacja to zagadnienie, któremu przyjrzymy się dziś szczegółowo na naszym blogu. Zapraszamy do lektury!

Co znajdziesz w artykule?

Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, prawie nigdy nie da się usunąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi. Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów (mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest).

  • gorących kąpieli,
  • korzystania z sauny lub basenu,
  • podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu,
  • przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów,
  • do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy.

Cena depilacji laserowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim d epilowanego miejsca - depilacja nóg będzie droższa niż bikini, ponieważ obejmuje większą powierzchnię. Cena zabiegu zależy również od konkretnego miasta, rodzaju salonu i użytego lasera. Warto jednak dodać, że w przypadku depilacji laserowej często zdarzają się różnego rodzaju promocje - zwłaszcza na pakiety zabiegów.

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...