Depilacja laserowa ibuprom - Twoje kompleksowe rozwiązanie dla gładkiej skóry
Depilacja laserowa a przyjmowane leki – które mogą być przeciwwskazaniem?
Osoby chcące poddać się epilacji najczęściej zastanawiają się nad tym, czy mogą stosować leki hormonalne i przeciwbólowe przed zabiegiem. Przedstawiamy Ci listę najczęstszych wątpliwości wraz z odpowiedziami:
Leki przeciwbólowe a depilacja laserowa – nie wszystkie można przyjąć przed zabiegiem!
Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe to zależność, na którą powinno się uważać: większość dostępnych środków, takich jak Ibuprom, Ibum czy Ketonal należy odstawić na około 2 doby przed odbyciem zabiegu. Zwróć uwagę na substancję czynną w preparatach przeciwbólowych – jeśli dzień przed epilacją złapie Cię migrena, wyłącznie tabletki na bazie paracetamolu będą dozwolone.
Co jeśli złapie choroba? Czyli kwestia antybiotyków
Jeżeli rozchorowałeś się na około 4 tygodnie przed umówionym zabiegiem i lekarz przepisał Ci azytromycynę, tetracyklinę czy kotrimoksazol, lepiej przełóż zabieg, ponieważ przyjmowanie tych leków znajduje się na liście przeciwwskazań do depilacji laserowej. Pozostałe antybiotyki najlepiej skonsultować indywidualnie, podając przed wizytą nazwę oraz dawkę leku.
Depilacja laserowa a leki hormonalne
Leki hormonalne przyjmowane na stałe zazwyczaj nie są przeciwwskazaniem do zabiegu. Tabletki antykoncepcyjne nie wpływają na przebieg epilacji, ale koniecznie poinformuj o nich podczas konsultacji wstępnej. Wyjątkiem jest występowanie niektórych skutków ubocznych, zwłaszcza tych dotyczących problemów skórnych.
Ważne: Leki hormonalne, między innymi te na tarczycę, nie wykluczają zabiegu, jednak stosując je, musisz się liczyć, że efekt pojedynczej sesji będzie się różnił od standardowego, a całkowita trwała epilacja może być trudniejsza do osiągnięcia.
Na czym polega depilacja laserowa?
Obecnie klienci gabinetów kosmetycznych mają do wyboru kilka metod usuwania niechcianego owłosienia. Wielu decyduje się na depilację ciepłym woskiem lub pastą cukrową, gdyż są to metody stosunkowo tanie i zapewniające satysfakcjonujące rezultaty na kilka tygodni. Jednak coraz więcej osób oczekuje trwałego efektu na lata. Nie dziwi więc niesłabnąca popularność depilacji laserowej.
W trakcie takiego zabiegu wiązka światła lasera przenika w głąb włosa poprzez melaninę - barwnik zawarty w mieszku włosowym. Zostaje ona pochłonięta przez melaninę, co prowadzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa wraz z jej korzeniami. Wiązka lasera działa wybiórczo we włos, powodując jedynie miejscowe uszkodzenia materii o ciemniejszej barwie. Oznacza to, że skóra podczas zabiegu nie nagrzewa się i jest bezpieczna. Depilacja laserowa jest metodą usuwania owłosienia polecaną tym osobom, które mają kłopoty z zapaleniem okołomieszkowym i wrastającymi w skórę włosami.
Depilacja laserowa - przeciwwskazania - leki
Nimesil a pyralgina przed depilacją laserową? Jakie substancje należy odstawić na 3 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej? Osoby, które dotychczas nie miały do czynienia z depilacją laserową mogą być nieco zaskoczone listą „zakazanych produktów”, których należy unikać przed zabiegiem. Znajdują się na niej przede wszystkim znane zioła oraz leki. O tych pierwszych, często pitych przez nas na co dzień, nie wiemy, że mogą mieć właściwości fotouczulające. A to oznacza, że pod żadnym pozorem nie można ich spożywać przed zabiegiem, aby ten był w pełni bezpieczny. Należy unikać przede wszystkim wszystkich ziół oraz mieszanek ziołowych, które mają właściwości detoksykujące, odchudzające czy oczyszczające. Są to m.in. dziurawiec, nagietek, skrzyp, bratek, pokrzywa, melisa, rumianek, mięta, valeriana (kozłek lekarski), arcydzięgiel, kminek, lubczyk, bergamotka, herbatka figura itp. Wiele osób przyjmuje też na co dzień różnego rodzaju suplementy. Sporą część z nich na pewno także trzeba będzie odstawić. Będą to na pewno doustne suplementy na skórę, włosy i paznokcie, np. belissa, skrzypovita itp. W przypadku przyjmowania różnego rodzaju suplementów na co dzień, a których nie ma liście przeciwwskazań do zabiegu depilacji, koniecznie należy skonsultować to z lekarzem dermatologiem lub kosmetologiem specjalizującym się w tego rodzaju depilacji.
Przed planowaną sesją depilacji laserowej ważne jest, abyś odstawił/a pewne substancje, które mogą wpływać na skórę. Zaleca się przerwanie stosowania produktów z retinoidami, kwasami owocowymi, peelingami chemicznymi oraz wieloma innymi substancjami. Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, warto skonsultować się ze specjalistą Depilacja.pl, aby upewnić się, że nie wpłyną one negatywnie na przebieg zabiegu. Odpowiednie przygotowanie skóry może pomóc w uniknięciu potencjalnych podrażnień i zapewnić efektywność depilacji laserowej. Dowiedz się więcej z dalszej części tekstu.
Depilacja laserowa a leki po zabiegu
Leki po depilacji laserowej - kiedy można je przyjmować? Czy można brać theraflu z antybiotykiem w tym czasie? A neurovit zastrzyki? W tej materii rodzi się wiele podobnych pytań. Po depilacji laserowej warto zachować ostrożność przy przyjmowaniu niektórych leków, aby uniknąć potencjalnych podrażnień lub działań niepożądanych. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen czy kwas acetylosalicylowy mogą zwiększać ryzyko siniaków, dlatego warto ograniczyć ich stosowanie bezpośrednio po zabiegu. Podobnie leki zawierające kwasy salicylowe, popularne w niektórych środkach przeciwbólowych i kosmetykach, mogą zwiększać wrażliwość skóry, dlatego lepiej ograniczyć ich stosowanie.
Jeśli regularnie stosujesz leki dermatologiczne, na przykład preparaty na trądzik czy trądzik różowaty, zaleca się skonsultowanie się z dermatologiem w celu dostosowania dawkowania po depilacji laserowej. Jeśli masz skłonność do reakcji światłouczulających, rozważ odłożenie przyjmowania odpowiednich leków na kilka dni po zabiegu.
Pamiętaj również o korzystaniu z preparatów nawilżających i kojących, aby wspomóc proces gojenia skóry po depilacji laserowej. W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. depilacji laserowej, aby uzyskać indywidualne wskazówki i uniknąć potencjalnych komplikacji.
Czy depilacja laserowa boli?
Ból podczas depilacji laserowej jest kwestią osobniczą i uzależniony jest od naszego progu bólu. U jednych osób zabieg odczuwany będzie jako bardzo bolesny, u innych może powodować tylko lekki dyskomfort. Wiele zależy od samego urządzenia, jednak obecnie lasery wyposażone są w systemy chłodzenia, dzięki czemu skóra się nie nagrzewa i nie ma ryzyka oparzeń. Znacząco podnosi to komfort samego zabiegu. Znaczenie ma także to, na jakim obszarze ciała wykonywany jest zabieg. W tak wrażliwych miejscach, jak okolice bikini, czy twarz dyskomfort podczas depilacji może być większy.
Zastanawiasz się na zabiegiem depilacji laserowej, ale nie wiesz, czy będzie odpowiedni dla Ciebie? Umów się na konsultację do dermatologa, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Wizytę umówisz na LekarzeBezKolejki.pl, gdzie znajdziesz tysiące specjalistów z całej Polski.