Skuteczna domowa maść na pryszcze - Naturalne sposoby na piękną skórę

Domowe sposoby na pryszcze: pasta z miodu i cynamonu, pasta z pomidorów

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem, należy zmieszać oba składniki (ilość zależy od własnych preferencji) do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę. Otrzymaną maseczkę należy nakładać punktowo na pryszcze, najlepiej po wieczornej toalecie i zostawić ją na całą noc. Cynamon oraz miód wykazują silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu mogą zatrzymać rozwój ropnych wykwitów. Dodatkowo odżywiają skórę twarzy, a w ciągu nocy skóra w całości wchłonie domową pastę. Rozmiar pryszcza zmniejsza się już po pierwszej kuracji, jednak warto powtórzyć zabieg kilkukrotnie w ciągu następujących po sobie nocy, co dodatkowo nasili korzystne działanie pasty.

Podobne rezultaty może przynieść pasta pomidorowa. Kluczową rolę w walce z pryszczami odgrywa zawarty w tych warzywach likopen. To silny antyoksydant, chroniący przed atakiem wolnych rodników i działający pozytywnie na kondycję skóry. Likopen zapobiega przedwczesnym procesom starzenia i osłabia negatywny wpływ promieniowania ultrafioletowego (UV) na skórę, zwiększając naturalną ochronę przeciwsłoneczną skóry, chroniąc przed poparzeniami słonecznymi. Dodatkowo wspomaga zachowanie właściwej jędrności skóry i przywraca prawidłową gęstość. Likopen jest pomocny w walce z pryszczami. Aby wykonać przeciwpryszczową pastę, wystarczy rozgnieść pomidor widelcem, a następnie nałożyć powstałą papkę na ropne wykwity i pozostawić na 15–20 minut, po czym zmyć wodą. Pastę można stosować nawet kilka razy dziennie. Pryszcze powinny szybko się wysuszyć i zniknąć z powierzchni ciała!

Krem na trądzik z apteki. Pielęgnacja skóry wymagającej bez recepty

Tormentiol

Tormentiol to beżowa zawiesista maść, którą stosujemy w przypadku uszkodzeń skóry, takich jak zadrapania i otarcia, ale jest też sprzymierzeńcem w walce z zmianami ropnymi na skórze. Tormentiol zawiera kilka substancji czynnych, które są odpowiedzialne za działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i ściągające. Zawiera m.in. wyciąg płynny z kłącza pięciornika. Maść jest w stanie zmniejszyć nawet duże ropne zmiany na cerze już po pierwszym użyciu. Cena preparatu na trądzik też jest atrakcyjna, bo kosztuje ok. 10 złotych. Produkt ma jednak jeden minus - ze względu na kolor i konsystencje brudzi ubrania oraz pościel. Ma też charakterystyczny zapach, który może niektórych drażnić. Obojętnie którą maść na pryszcze, czy żel na trądzik zastosujesz, pamiętaj, aby na twarz nakładać filtr SPF, żeby nie nabawić się przebarwień. Do codziennej pielęgnacji (nie tylko w okresie dojrzewania) dodaj dermokosmetyki oraz produkty zawierające niacynamid, cynk, drzewo herbaciane czy kwas salicylowy. Co ważne, leczenie wyprysków nie tylko polega na złuszczaniu oraz łagodzeniu zmian trądzikowych, ale również na nawilżaniu.

Jaka maść na wypryski? Top produktów, których warto użyć

Zmiany skórne potrafią spędzać sen z powiek niejednej kobiecie – często kupujemy kosmetyki o bogatych składach, które i tak nie przynoszą efektu. Może zamiast kremów warto zatem poszukać dobrej maści na pryszcze i inne wypryski? Preparaty apteczne są nie tylko dość tanie i ogólnodostępne – często zawierają skoncentrowane substancje, więc działają szybko i skutecznie. Co zatem powinna zawierać najlepsza maść na trądzik bez recepty? Jakich składników szukać w preparatach na popularne zmiany skórne? Wyjaśniamy!

Domowe maseczki na trądzik– 10 sprawdzonych przepisów

Domowe sposoby na pielęgnacje skóry są wciąż bardzo doceniane. Nie wymagają dużych nakładów finansowych, poza tym powodują mniej reakcji alergicznych niż silne specyfiki drogeryjne.

To może być dobre uzupełnienie wspomagające leczenie trądziku, gdy na przykład mamy ciężką postać tej choroby. Takie rozwiązanie sprawdzi się też u osób, które dotykają tylko co jakiś czas pewne niedoskonałości skóry.

Poniżej znajdziesz 10 przepisów na maseczki na pryszcze i wągry. Stworzysz je przede wszystkim z ogólnie dostępnych artykułów spożywczych, które znajdziesz w swojej kuchni.

Maseczki typu peel-of, które się odrywa po zastygnięciu skutecznie usuwają obumarły naskórek, ale to nie wszystko, bo jeszcze oczyszczają, do tego niwelują wągry.

Poniżej przedstawiamy sprawdzone

1. Maseczka z mleka i żelatyny

2 łyżki mleka i 1 łyżkę żelatyny. Do podgrzanego płynu dodajesz proszek, mieszasz aż się rozpuści. Czekasz aż masa delikatnie przestygnie i dopiero wtedy rozsmarowujesz ją na buzi – tylko w strefie T lub na całej powierzchni.

Po około 15-20 maska zastygnie, dzięki temu uda się ją bez problemu usunąć. Zaleca się wykonywać taki zabieg raz w tygodniu.

2. Maseczka z soku jabłkowego i żelatyny

1/2 szklanki soku jabłkowego i małe opakowanie żelatyny (miej więcej 2-3 duże łyżki proszku), wszystko wrzucasz do miseczki. Pojemnik ustawiasz nad kąpielą wodną i dokładnie mieszasz. Na koniec można dodać kilka kropel olejku, na przykład herbacianego. Po przestudzeniu aplikujemy maskę na twarz. Po jej stężeniu odrywamy.

3. Maseczka z sody, mleka i żelatyny

1 łyżeczkę sody oczyszczonej, 1 łyżeczkę mleka i 1 łyżeczkę żelatyny. Opcjonalnie można dolać olejek, na przykład lawendowy. Tu również wszystko mieszamy nad kąpielą wodną do uzyskania jednolitej konsystencji. Po nałożeniu czekamy około 15-20 minut aż masa stężenie, wtedy łatwo się jej pozbyć.

Maseczka i napój z drożdży na pryszcze

Jednym z domowych sposobów na pryszcze jest kuracja drożdżami, które można pić w formie roztworu wodnego, a także nakładać na twarz w postaci maseczki. Jeśli osoba zmagająca się pryszczami zdecyduje się na pierwszą opcję, w drożdże warto zaopatrzyć się w aptece lub wybrać wyciąg z drożdży piwowarskich. Drożdże należy zalać zimną, przegotowaną wodą i osłodzić je. Mieszaninę należy schładzać przez parę godzin w lodówce, a następnie pić ok. 1 szklankę na dobę. Kurację w formie pitnej należy prowadzić maksymalnie przez 10 dni.

Aby wykonać drożdżową maseczkę, należy zaopatrzyć się w drożdże piekarnicze, rozgnieść je z niewielką ilością ciepłej wody i odstawić na ok. 10 minut. Później nałożyć na zmiany skórne i trzymać przez ok. 30 minut, po czym dokładnie zmyć drożdże ciepłą wodą. Zaleca się stosowanie maseczki co 2 dni, przez ok. 4–5 tygodni. Przed rozpoczęciem obu form kuracji warto się upewnić, czy osoba cierpiąca na pryszcze nie ma uczulenia na drożdże. Nie powinni jej stosować chorzy na cukrzycę, zapalenia stawów oraz niewydolność nerek.

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Efekty pasty cukrowej utrzymują się od 3 do 6 tygodni, a po jej użyciu włoski odrastają słabsze , jest ich mniej i są jaśniejsze , dlatego kiedy regularnie używamy tej pasty cukrowej, to depilacja staje się coraz rzadsza.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...

Mechanizmy reklamowe są wykorzystywane przez nas oraz naszych partnerów do budowania kontentu reklamowego w naszym serwisie lista partnerów może ulegać zmianie, jej aktualną wersję zawsze znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...