Depilacja laserowa IPL RF - Wszystko, co musisz wiedzieć

IPL a laser LightSheer

Warto najpierw wyjaśnić sobie pewne nieścisłości. Jak wskazuje słowo “laser” pochodzące z języka angielskiego, jest to skrót od słów Light Amplification by Stimulated Emissfion of Radiation.

Urządzenie działa przy pomocy uporządkowanej wiązki światła o jednej długości fali. Natomiast IPL nie jest laserem! Z kolei LightSheer jest technologią, która pojawiła się na rynku już w latach 80.

Od tamtej pory jest stale rozwijana, a efekty uzyskane przy pomocy lasera diodowego Light Sheer nie mają praktycznie sobie równych. Od samego początku laser ten gwarantował skuteczne efekty. Jednocześnie funkcjonowały lasery aleksandrytowy, rubinowy, Nd:Yag. Ze względu na to, że zabieg z ich użyciem był inwazyjny i bolesny, zostały wyparte przez laser diodowy.

W gamie podstawowych zabiegów kosmetycznych w Instytucie znajdują się między innymi:

  • Stylizacja oczu
  • Depilacja woskiem
  • Oczyszczanie manualne twarzy
  • Mikrodermabrazja twarzy
  • Sonoforeza
  • Peeling Kawitacyjny
  • Drenaż limfatyczny twarzy
  • Masaż twarzy
Podaruj sobie lub bliskiej osobie chwilę relaksu i odprężenia .

Technologia E-light jako pierwsza łączy w sobie moc energii laserowej oraz fal radiowych. Delikatne impulsy działają na wybrany fragment powierzchni skóry, minimalizując ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. System E- light umożliwia dokładną epilację niezależnie od pigmentacji włosów, skóry, oraz pomaga w walce z trądzikiem różowatym, pajączkami, niedoskonałościami skóry, powiększonymi porami, oraz zaburzeniami pigmentacji skóry. Seria zabiegów sprawi, że Twoja skóra odzyska utraconą witalność i stanie się gładsza.

Podaruj sobie lub bliskiej osobie chwilę relaksu i odprężenia .

W gamie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych w Instytucie znajdują się między innymi:

Podaruj sobie lub bliskiej osobie chwilę relaksu i odprężenia .

Peelingi Medyczne - Zabiegi estetyczne, których celem jest intensywne złuszczenie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Peelingi w odpowiednich proporcjach i stężeniach stanowią doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową dla skóry.

Peelingi medyczne mają na celu złuszczanie powierzchniowej warstwy skóry. Prowadzi to do pobudzenia aktywności włókien kolagenowych - poprawienia kolorytu i ujędrnienia skóry, zwężenia i odblokowania porów.

Zabieg medyczny , działający miejscowo polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji regenerujących oraz, odżywczych. Stosowany w medycynie estetycznej do leczenia i profilaktyki.

Depilator IPL czy laserowy – jaki wybrać?

Obie technologie wymagają regularnych zabiegów, ponieważ można nimi usuwać włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Dzięki urządzeniu IPL można usunąć już po 3-4 zabiegach aż 92 % włosów, co jest znakomitym osiągnięciem. Zabieg IPL jest także szybszy – laser działa punktowo, a IPL ma szersze pole działania, dzięki czemu oddziałuje na większe obszar skóry. Zarówno laser jak i IPL powodują wypadanie włosów znajdujących się w fazie wzrostu. Długoterminowo można ograniczyć wzrost włosków jedynie za pomocą zabiegów wykonywanych regularnie, nie ma innego sposobu na to, by pozbyć się włosków za jednym zamachem. Laser, dzięki sile swojego działania punktowego, lepiej stosować podczas wizyt w gabinetach kosmetycznych, gdzie zabieg na ciele przeprowadzi wyspecjalizowany personel. Natomiast IPL, chociaż ma odrobinę słabsze działanie, można z powodzeniem wykonywać w domu, własnoręcznie, ponieważ zabieg ten jest w pełni bezpieczny.

• depilacja IPL nie jest tak skuteczna jak ta laserowa – sprawia to różnica w emitowaniu światła przez oba urządzenia, laser jest dokładniejszy, mocniej działa na włoski i ich cebulki, jest zatem skuteczniejszy w działaniu
• oba zabiegi są bezpieczne, jednak tylko depilacja laserowa wykonywana przez profesjonalistę w gabinecie kosmetycznym jest w stanie zapewnić długotrwały efekt. Przed obiema metodami depilacji należy udać się na konsultację ze specjalistą, by mieć pewność, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego typu zabiegu.
• Bolesność obu zabiegów jest podoba – to znaczy znikoma. Zabiegi praktycznie nie bolą wcale. Delikatnie mniej można odczuć zabieg IPL, ponieważ działa on w sposób delikatniejszy dla skóry. Zabiegi IPL są tańsze od zabiegów laserowych, jednak przynoszą słabsze efekty, bo nie są one długotrwałe i konieczne jest powtarzanie co jakiś czas zabiegów na skórze.

Laser E-light – charakterystyka

Czym jest laser E-light? Depilacja tego typu to technologia, która pozwala usunąć większość kolorów włosów. Ilość zabiegów, które będą składać się na efektywną terapię zależna jest od typu skóry i koloru włosów oraz depilowanego obszaru. Zazwyczaj potrzebne jest wykonanie od 4 do 8 zabiegów. E-light (IPL + RF) łączy ze sobą energię światła IPL z energią RF (radio frequency). Metoda ta opiera się na energii świetlnej, która absorbowana jest przez chromofory, czyli między innymi melaninę, barwnik zawarty we włosach. Energia świetlna ulega przemianie na energię termiczną, która odpowiednio podgrzewa włos, w efekcie czego dochodzi do tak zwanej selektywnej fototermolizy. Wiązka emituje promienie świetlne, które są rozproszone i mają różną długość, przez co mogą penetrować skórę na różnych głębokościach oraz działać wielokierunkowo. Przepływ prądu RF stanowi podstawę działania tej metody, ponieważ uzupełnia działanie IPL. Energia światła zagrzewa łodygę włosa i zniszczy podgrzewany mieszek włosowy. Dlatego bardzo ważne jest dostarczenie do skóry odpowiednio wysokiej energii.

By zabieg zakończył się z powodzeniem, konieczna będzie obecność łodygi włosa w mieszku włosowym. Dlatego przed zastosowaniem tej metody nie należy poddawać się epilacji chemicznej czy na przykład stosować plastrów z woskiem. Jeżeli do tego doszło, to należy odczekać około 4 tygodni po ostatnim zabiegu usuwania włosków.

Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku dniach od zabiegu. Włosy zaczną wychodzić i na skórze pojawiają się “łyse” obszary. W przypadku ciemniejszych i grubszych włosów efekt ten następuje zazwyczaj szybciej.

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Osoby odwiedzające salon depilacji laserowej zastanawiają się jednak, czy po wykonanym zabiegu skóra będzie od razu gładka, i czy można spodziewać się spektakularnych efektów już po pierwszym zabiegu.

Czytaj dalej...

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ale nie muszą wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Czytaj dalej...

Konieczne będzie również dokładne zgolenie owłosienia z partii ciała, na której wykonywany będzie zabieg z pozostawieniem niewielkiego, owłosionego fragmentu skóry na podstawie jego oględzin kosmetolog dobierze bowiem właściwe parametry i ustawienia lasera.

Czytaj dalej...

Bez względu na pochodzenie opalenizny, czy to pochodzącej od słońca, z solarium, czy samoopalaczy, promienie lasera mogą nie być w stanie rozróżnić barwnika znajdującego się w skórze od tego, który zgromadzony jest we włosie.

Czytaj dalej...