Opinie na temat usuwania wąsika laserem
Usuwanie wąsika woskiem – o czym warto wiedzieć?
Innym rozwiązaniem jest depilacja woskiem. Wąsik efektywnie podda się działaniu gotowych pasków z woskiem, które są dostępne niemal w każdej drogerii kosmetycznej. Istnieją również zestawy do depilacji ciała woskiem z rolką – wystarczy podzielić paski do depilacji na mniejsze, nałożyć na nie wosk oraz przykleić do twarzy na wybrane miejsca.
Wosk ma działanie “agresywne” – wyrywa włoski z cebulkami. Dzięki temu niepożądane owłosienie nie odrasta nawet przez 2-3 tygodnie (podobnie będzie to wyglądało w przypadku zastosowania pęsety). Resztki wosku, który pozostanie na twarzy, wystarczy usunąć oliwką.
Warto pamiętać, aby nie poddawać depilacji woskiem (także laserem) skóry opalonej oraz takiej, na której chwilę wcześniej został zastosowany peeling. Może to doprowadzić do powstania silnych i bolesnych podrażnień. Gdy pojawi się zaczerwienienie, warto zastosować maści łagodzące, np. z aloesem.
Kiedy najlepiej depilować wąsik woskiem? Zdecydowanie powinno to odbywać się wieczorem. W nocy ewentualne nieestetyczne efekty zabiegu zanikną lub zmniejszą się.
Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:
- pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
- należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
- trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
- dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
- przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
- w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
Jak usunąć wąsik: nitkowanie
- Zwiąż końce nitki o długości 40-50 cm, aby móc utworzyć z niej okrąg.
- Rozciągnij nić pomiędzy palcami wskazującymi a kciukami obu dłoni.
- Wykonując ruchy jedną dłonią, skręć nitkę 15 razy, aby „okrąg” krzyżował się na środku.
- Przesuwaj skrzyżowaną nitkę po skórze nad ustami, na zmianę otwierając i zamykając przestrzeń między kciukami a palcami wskazującymi. Dla lepszego manewrowania, możesz wspomóc pale wskazujące – środkowymi.
- Zwróć uwagę na kierunek wzrostu włosów – nitkowanie powinno przebiegać w kierunku przeciwnym.
Plusy: Tania i szybka metoda. Mniej bolesna niż depilacja woskiem, za to o podobnej skuteczności – włosy odrastają po 3-4 tygodniach.
Minusy: Samodzielne stosowanie wymaga sporo doświadczenia.
Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu
Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.
Spis treści
- Depilacja laserowa: przeciwwskazania
- Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
- Na czym polega epilacja laserem diodowym?
- Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
- Depilacja laserowa: po zabiegu
- Depilacja laserowa: cena
- Depilacja laserowa: czy boli?
Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.
Laserowe usuwanie wąsika – przebieg zabiegu
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja dermatologiczna, podczas której lekarz może podjąć decyzję o zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu. W czasie konsultacji przed laserowym usuwaniem wąsika lekarz ocenia ogólny stan zdrowia i eliminuje ewentualne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Specjalista może wówczas dobrać odpowiednie dla naszego typu cery i owłosienia ustawienia.
Następnie lekarz ustawia parametry urządzenia i zaczyna naświetlać skórę, przykładając do niej głowicę. W czasie zabiegu można wykorzystać laser diodowy, który wysyła wiązki światła selektywnie pochłaniające melaninę, czyli ciemny barwnik, który odpowiada za ciemny kolor włosków. Innymi słowy, światło lasera niszczy cebulkę włosa, ponieważ dociera do głębokich warstw skóry. Cała procedura trwa ok. 15-20 minut.
Należy podkreślić, że osoby o jasnej karnacji i ciemnym grubszym owłosieniu osiągną znacznie lepsze rezultaty. Z kolei osoby o jasnych, siwych lub bardzo rzadkich włoskach będą musiały dłużej poczekać na zadowalające efekty. Po zabiegu na skórze może się pojawić delikatne zaczerwienienie lub opuchlizna, które najczęściej znikają w ciągu 24-48 godzin.