Opinie na temat usuwania wąsika laserem

Depilacja laserowa wąsika – zalety i wady

Depilacja laserowa wąsika to jedyna metoda, której efekt będzie długotrwały. Decydując się na nią, można liczyć na pozbycie się niechcianego owłosienia, w wielu przypadkach nawet na całe życie. Usługa polega na wypaleniu laserem mieszka włosowego, który odpowiada za wzrost włosa. Zabieg jest w pełni bezpieczny, o ile nie występują do niego przeciwwskazania (np. przyjmowanie niektórych leków, ciąża czy przebyte nowotwory).

Wydepilowana skóra z zastosowaniem lasera sprawia, że na twarzy nie pojawiają się krostki czy zaczerwienienia. Ewentualne podrażnienia występują jedynie tuż po zabiegu – jednak szybko znikają. Skóra staje się w pełni gładka, a włoski nie odrastają. Brzmi idealnie, prawda?

W takim razie – jakie są wady tego rodzaju zabiegu? Przede wszystkim, niezbędna będzie seria wizyt, aby osiągnąć pożądany efekt. Wiąże się to ze sporym kosztem i oczywiście czasem, który trzeba poświęcić na spotkania.

Warto jednak wybrać tę metodę – usuwanie wąsika laserem zapewni gładką skórę bez niechcianych włosków oraz ogromny komfort w codziennym życiu.

Jak usunąć wąsik: nitkowanie

  • Zwiąż końce nitki o długości 40-50 cm, aby móc utworzyć z niej okrąg.
  • Rozciągnij nić pomiędzy palcami wskazującymi a kciukami obu dłoni.
  • Wykonując ruchy jedną dłonią, skręć nitkę 15 razy, aby „okrąg” krzyżował się na środku.
  • Przesuwaj skrzyżowaną nitkę po skórze nad ustami, na zmianę otwierając i zamykając przestrzeń między kciukami a palcami wskazującymi. Dla lepszego manewrowania, możesz wspomóc pale wskazujące – środkowymi.
  • Zwróć uwagę na kierunek wzrostu włosów – nitkowanie powinno przebiegać w kierunku przeciwnym.

Plusy: Tania i szybka metoda. Mniej bolesna niż depilacja woskiem, za to o podobnej skuteczności – włosy odrastają po 3-4 tygodniach.

Minusy: Samodzielne stosowanie wymaga sporo doświadczenia.

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Skąd się bierze kobiecy wąsik?

Delikatny meszek nad górną wargą u kobiet nie jest niczym nietypowym. To, czy włoski są gęste, grube i ciemne, uzależnione jest przede wszystkim od genów i fototypu. Zdarza się jednak, że wąsik jest bardzo widoczny, a włoski dodatkowo pojawiają się również w innych miejscach na twarzy, np. na brodzie czy nawet policzkach. W takim przypadku warto skonsultować się z lekarzem (endokrynologiem), który zleci odpowiednie badania. Nadmierne owłosienie twarzy u kobiet to często objaw zaburzeń hormonalnych związanych np. z zespołem policystycznych jajników czy zespołem Cushinga.

Depilacja twarzy oferowana jest w salonach kosmetycznych, gdzie do usunięcia wąsika najczęściej stosowany jest wosk na gorąco. Jeśli nie macie wprawy w samodzielnym wykonywaniu takiego zabiegu i obawiacie się, że nie poradzicie sobie w domu, warto przynajmniej za pierwszym razem skorzystać z pomocy kosmetyczki. Do wyboru jest jednak kilka metod, które z powodzeniem zastąpią depilację w salonie. W drogeriach kupicie gotowe plastry z woskiem, kremy i pasty cukrowe. Jeśli natomiast lubicie testować nietypowe rozwiązania, możecie spróbować swoich sił w nitkowaniu.

Plastry do depilacji twarzy

Do najchętniej wybieranych metod należy usuwanie wąsika woskiem, a dokładniej – za pomocą plastrów do depilacji twarzy. Mają one niewielki rozmiar, odpowiedni właśnie do mniejszych partii skóry. Dzięki temu, że wraz z włoskami wyrywane są cebulki, efekty depilacji woskiem w domu utrzymują się nawet 3-4 tygodnie. Zabieg nie jest trudny do wykonania, choć trzeba liczyć się z tym, że jest dość bolesny. Plastry zwykle dodatkowo wzbogacone są o składniki nawilżające i kojące, np. aloes. Pamiętajcie jednak, że nie należy ich używać w przypadku jakichkolwiek ranek i podrażnień obecnych na skórze.

Zobacz także

Depilowanie wąsika woskiem krok po kroku powinno wyglądać następująco:

  1. Przygotujcie skórę: powinna być dokładnie oczyszczona i wysuszona.
  2. Plastry przed przyklejeniem należy ogrzać w dłoniach, żeby pokrywający je wosk lekko się upłynnił.
  3. Przyklejcie plaster do skóry i dociśnijcie, żeby mieć pewność, że dobrze do niej przylega i chwyci wszystkie zbędne włoski.
  4. Zerwijcie plaster szybkim i zdecydowanym ruchem w kierunku „pod włos”. Dla ułatwienia zadania możecie trochę naciągnąć skórę.
  5. Resztki wosku usuńcie za pomocą dołączonych do opakowania płatków z olejkiem albo możecie po prostu przetrzeć skórę wacikiem nasączonym oliwą z oliwek.

Depilacja laserowa: czy boli?

Osoby zastanawiające się nad zabiegiem depilacji laserowej obawiają się przede wszystkim bólu. To, jak go odczuwamy, zależy od naszej kombinacji włosów i melaniny - osoby czarnoskóre mają jej więcej niż białe, a te o ciemniejszej karnacji więcej niż osoby blade. Im ciemniejsze i gęstsze włosy i ciemniejszy odcień skóry, tym odczuwany ból będzie większy.

Wiele zależy też od progu odczuwania bólu przez daną osobę. To, co dla jednych jest "ukłuciem komara", innych może bardzo boleć. Kosmetolożka przykłada laser do ciała punkt po punkcie, laser wydaje specyficzny dźwięk - "strzał", który również może powodować dyskomfort. Kobiety określają ból podczas depilacji laserowej jako pieczenie, szczypanie. Niektóre porównują go do depilacji depilatorem, inne - do wyrywania brwi pęsetą.

dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, założycielka kliniki Estetica Nova

- Mediostar Next Pro to laser stosowany m.in. w zabiegach usuwania owłosienia. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego i wysoce wydajnego systemu chłodzenia zabiegi depilacji są praktycznie bezbolesne. To bardzo ważne dla naszych pacjentek, które często bardzo nieprzyjemnie wspominają zabiegi depilacji innymi urządzeniami. Mediostar Next Pro łączy w sobie z wygodę i efektywność zabiegu. Głowica depilacyjna pracuje na 2 długościach fali 808 nm i 940 nm.

W zależności od fototypu i koloru włosów różny jest procentowy rozkład tych fal w wiązce. Dlatego właśnie laser jest bezpieczny nawet dla wyższych fototypów i skutecznie depiluje jasne włosy. Dodatkowym atutem jest możliwość podpięcia kilku innych głowic zabiegowych. W klinice stosuję również głowicę vaskularną o długości fali 940 nm, bardzo skutecznie zamykającą naczynka zarówno na twarzy, jak i na nogach.

Komfort i bezpieczeństwo zabiegu zapewni pacjentkom laser Motus AX. W przeciwieństwie do innych urządzeń dostępnych na rynku posiada unikatową szafirową głowicę, która schładza skórę do temperatury 15 stopni. Laser świetnie sprawdzi się również na jasnych włosach (z wyjątkiem białych i siwych).

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...