Opinie na temat usuwania wąsika laserem
Podrażnienia po depilacji wąsika
Skóra po usuwaniu wąsika, szczególnie woskiem czy maszynką do golenia, może być zaczerwieniona. Pomocny będzie żel aloesowy, który zadziała łagodząco, przyspieszy regenerację i przyjemnie ją schłodzi. Ulgę przyniosą też okłady z kostek lodu. Pamiętajcie jednak, żeby nie przykładać go bezpośrednio do skóry, lecz owinąć np. w bawełnianą szmatkę. Pod ręką warto mieć również łagodzące balsamy po depilacji dla kobiet, które zawierają m.in. naturalne olejki roślinne, alantoinę i panthenol.
Rozjaśnianie wąsika to propozycja dla kobiet, u których meszek nad górną wargą nie rzuca się bardzo w oczy i chcą jedynie zmniejszyć jego widoczność. Odradzamy jednak stosowania rozjaśniaczy przeznaczonych do włosów, ponieważ będą one zbyt drażniące dla delikatnej skóry twarzy. Ryzykowne jest też rozjaśnianie włosków wodą utlenioną, która również może wywołać podrażnienie i zaczerwienienie skóry.
Możecie natomiast przetestować naturalny sposób: sok z cytryny. Przemywajcie wąsik czystym sokiem wyciśniętym z cytryny bądź możecie zmieszać go z jogurtem naturalnym i taką maseczkę nakładać na skórę.
Depilacja wąsika – jak pozbyć się włosków nad górną wargą?
Depilacja wąsika pozwala usunąć meszek, który tak naprawdę obecny jest u każdej kobiety. Zdarza się jednak, że włosy są grube i ciemne, co staje się źródłem zawstydzenia i kompleksów. Wąsika bez trudu pozbędziecie się samodzielnie w domu, ale jeśli zależy wam na jego trwałym usunięciu, najskuteczniejsza będzie depilacja laserowa.
Depilacja wąsika w domu możliwa jest na kilka różnych sposobów. Najchętniej wybierane są gotowe plastry z woskiem lub kremy do depilacji twarzy. Mniej popularne jest usuwanie wąsika pastą cukrową czy poprzez nitkowanie. Pojedyncze włoski można wyrwać pęsetą, jednak jest to dość bolesny zabieg. Najmniej efektowne jest golenie maszynką i nierzadko powoduje bolesne wrastanie włosków. Sprawdźcie, która metoda będzie najlepsza dla was i w jaki sposób wykonać taką domową depilację wąsika.
Spis treści:
- Skąd się bierze kobiecy wąsik?
- Domowe metody usuwania wąsika
- Plastry do depilacji twarzy
- Depilacja wąsika kremem
- Usuwanie wąsika pastą cukrową
- Nitkowanie kobiecego wąsika
- Golenie i wyrywanie pęsetą wąsika
Skąd się bierze wąsik u kobiet?
Widoczne i ciemne włoski nad górną wargą u kobiet to zdecydowanie wstydliwy problem. Przyczyną pojawienia się wąsika są przede wszystkim zaburzenia hormonalne. Najczęściej za pojawienie się niechcianego owłosienia odpowiada zbyt duża ilość androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Jest to stan określany jako hiperandrogenizm.
Ponadto za pojawienie się hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia odpowiada wiele chorób, takich jak np.:
- PCOS, czyli zespół policystycznych jajników,
- zespół Cushinga,
- przerost nadnerczy.
Warto również zaznaczyć, że widoczny wąsik nad górną wargą kobiety może być również cechą dziedziczną lub cechą determinowaną rasowo. Do czynników wpływających na pojawienie się wąsika należą również otyłość, leczenie sterydami czy insulinooporność.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.
Wosk do depilacji wąsika – wady i zalety
Naklejony na wąsik plaster z woskiem, który zostanie oderwany błyskawicznie, sprawi ogromny ból. Niestety, aby plaster z woskiem przyniósł oczekiwane efekty, szybkie oderwanie go jest nieuniknione. Ta metoda sprawia, że włoski wyrywane są razem z cebulkami. Ból niewątpliwie jedna z największych wad tego rozwiązania, mimo że sam moment pozbycia się wosku, nie trwa długo – jest wręcz błyskawiczny. Warto również dodać, że tak nagłe działanie może powodować duże podrażnienia, szczególnie w przypadku wrażliwej skóry.
Zaczerwienienie, krostki, a nawet opuchlizna czy ranki – to efekty uboczne, których można się spodziewać. Sprawiają one nie tylko ból. Towarzyszy im też dyskomfort. Właśnie dlatego, zaleca się, aby usuwanie wąsika woskiem było wykonywane na noc.
Niestety, często kilka godzin odpoczynku to za mało, aby cieszyć się gładką, niepodrażnioną skórą. Kolejnym minusem zabiegu jest okres utrzymywania się efektu. Zazwyczaj trwa on około 2-3 tygodnie. Oznacza to, że metoda musi być powtarzana co 14-21 dni, co wiąże się z kolejną dawką bólu i dyskomfortu.
Bezsprzecznie należy jednak przyznać, że jest to o wiele bardziej efektywny sposób niż golenie, które musiałoby być wykonywane codziennie, by w pełni uzyskać zadowalający efekt.
Zalety depilacji woskiem? Atrakcyjna cena oraz możliwość wykonania zabiegu w zaciszu własnego domu.