Mikrodermabrazja z witaminą C - Nowy wymiar pielęgnacji skóry

Zabiegi mikrodermabrazji w Warszawie

W klinice Projekt Skóra w Warszawie zapewniamy wysokiej jakości zabiegi mikrodermabrazji, które pomagają osiągnąć promienną i zdrowo wyglądającą skórę. Doświadczona kadra specjalistów skupia się na indywidualnych potrzebach pacjentów, oferując kompleksową opiekę i profesjonalne doradztwo.

Mikrodermabrazja w naszej klinice to innowacyjna metoda złuszczania naskórka, która efektywnie redukuje zmarszczki, poprawia teksturę skóry, a także pomaga w zwalczaniu przebarwień i blizn potrądzikowych. Nowoczesne podejście do zabiegów kosmetycznych oraz zastosowanie zaawansowanych technologii sprawiają, że mikrodermabrazja w klinice Projekt Skóra staje się przyjemnym doświadczeniem.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, podczas ich realizacji dbamy nie tylko o skuteczność zabiegów, ale także o komfort i bezpieczeństwo każdego klienta. Projekt Skóra w Warszawie to miejsce, w którym marzenia o zdrowej, promiennej skórze stają się rzeczywistością.

Jaki przebieg ma zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Głowica diamentowa posiada otwór, który ma połączenie z rurką – ta natomiast posiada ujście w urządzeniu do wykonywania mikrodermabrazji. Zabieg wykorzystuje efekt podciśnienia, przez co zasysana jest skóra, a tam masowana i zwiększa się jej ukrwienie. Stymuluje się tym samym produkcja kolagenu, wygładzają się zmarszczki, skóra pobudza się do regeneracji i naprawiania uszkodzeń, poprawia się krążenie limfy, skóra zyskuje lepsze zdolności obronne. Podczas przesuwania głowicy dochodzi ponadto do ścierania niedoskonałości na powierzchni cery.

Zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo i kontrolowana głębokość ścierania. Możemy ponadto wykonywać zabieg dość często – nawet co 2 tygodnie – więc nie trzeba długo czekać na efekty. To także świetna alternatywa dla peelingów chemicznych – osoby, które mają alergie na składniki takich peelingów na pewno docenią zalety mikrodermabrazji diamentowej.

Czym wyróżnia się mikrodermabrazja korundowa?

Mikrodermabrazja korundowa działa na tej samej zasadzie, co mikrodermabrazja diamentowa. Różnica polega na intensywności ścierania oraz zastosowanej końcówce głowicy, która w tym przypadku jest wykonana z kryształów korundu.

Uwalniające się mikrokryształki korundu, inaczej tlenku glinu, charakteryzują się wysoką neutralnością w stosunku do skóry, zdolnością ścierania i czystością chemiczną, dlatego pozwalają na uzyskanie efektu piaskowania. Ten rodzaj mikrodermabrazji cechuje się intensywniejszym działaniem i zwykle nie jest polecany osobom z cerą bardzo wrażliwą, skłonną do podrażnień. Sprawdza się natomiast przy skórze wymagającej remodelingu. Efekty mikrodermabrazji korundowej, w postaci redukcji zmarszczek, blizn czy rozstępów, będą lepiej widoczne w porównaniu do mikrodermabrazji diamentowej.

Spis treści:

  • Czym jest mikrodermabrazja?
  • Mikrodermabrazja – przebieg i opis zabiegu
  • Jak działa zabieg mikrodermabrazji?
  • Efekty mikrodermabrazji
  • Kto może zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji?
  • Mikrodermabrazja – wskazania do zabiegu kosmetycznego
  • Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
  • Czym wyróżnia się mikrodermabrazja korundowa?
  • Pozostałe rodzaje mikrodermabrazji
  • Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Kosmetologia i zabiegi medycyny estetycznej wciąż są doskonalone, oferując wiele metod poprawy urody – zarówno tych naturalnych, jak i bardziej restrykcyjnych. Mikrodermabrazja zyskała ogromne uznanie, ponieważ jej działanie opiera się na przyśpieszaniu i stymulacji naturalnych procesów zachodzących w obrębie skóry. Jednocześnie efekty mikrodermabrazji bywają porównywalne do ingerencji chirurgicznej, a to dodatkowo pogłębia fenomen tego prostego zabiegu.

Urządzenie do mikrodermabrazji działa na wielu trybach pod względem intensywności i rodzaju stosowanych głowic. Dzięki temu poszczególne rodzaje mikrodermabrazji można dostosować do każdego typu skóry. Najbardziej popularny zabieg tego typu to mikrodermabrazja diamentowa, ale coraz większe uznanie zyskuje także mikrodermabrazja korundowa, tlenowa i wodna.

Mikrodermabrazja – zabieg czy kosmetyk?

Zwana jest również mikropeelingiem. Pod tymi nazwami kryje się jeden z najbardziej powszechnych zabiegów medycyny estetycznej, popularny ze względu na swą skuteczność w połączeniu z niewielką inwazyjnością bez ryzyka wystąpienia powikłań. To efektywna metoda niwelowania wszelkich skórnych niedoskonałości, takich jak zmarszczki, przebarwienia, blizny, rozszerzone pory, cellulit, rozstępy, zaskórniki czy trądzik. Podczas zabiegu warstwę rogową naskórka ściera się mechanicznie przy użyciu strumienia mikrokryształków, tlenu oraz soli fizjologicznej lub diamentowych głowic. Stopień ścierania uzależniony jest od zastosowanej metody, a także czasu jej oddziaływania. Zabieg dodatkowo wzmacnia skórę, dotlenia ją oraz wspomaga produkcję kolagenu. Na zabieg nie powinny się jednak decydować osoby posiadające znamiona lub cierpiące na choroby skóry, takie jak łuszczyca, trądzik różowaty, bliznowce, ale również wszelkie zakażenia o podłożu wirusowym, bakteryjnym czy grzybiczym. Odradza się go również osobom przyjmującym leki przeciwzakrzepowe. Oczywiście wszelkie stany zapalne skóry także stanowią zasadnicze przeciwwskazanie. Podobne do zabiegu działanie można osiągnąć dzięki domowym kosmetykom o tej samej nazwie.

Na rynku mamy już bardzo szeroki wybór kosmetyków umożliwiający wykonanie mikropeelingu w domowym zaciszu, bez konieczności posiadania specjalistycznych przyrządów. Można do tego celu zastosować peelingi oczyszczające, żele do twarzy bądź ampułki o działaniu złuszczającym np. z kwasem glikolowym. Po zabiegu należy zaaplikować na skórę krem nawilżający z filtrem. Dzięki korzystnemu działaniu witaminy C, często stanowi ona wartościowy składnik takich kosmetyków, przykładem może być mikrodermabrazja Avon Anew z dodatkiem stabilnej witaminy C, która redukuje przebarwienia i zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Niektóre preparaty do dermabrazji poza witaminą C zawierają również masło shea, aloes czy olej z pestek winogron. Ich domeną jest drobnoziarnistość, dzięki czemu skóra po zabiegu jest mniej podrażniona. W sklepach dostępne są również urządzenia, dzięki którym można wykonać w domu mikrodermabrazję półprofesjonalną np. diamentową, jednak w porównaniu do kosmetyków do tego celu, jest to już znacznie większy wydatek.

Dlatego kosmetyki do mycia twarzy , które oferuje nasz sklep internetowy, są dostosowane do różnych typów skóry tak, byś mogła cieszyć się świeżością i komfortem niezależnie od tego, czy masz cerę normalną, przesuszoną czy problematyczną.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja korundowa , wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry; tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...