Skuteczne domowe metody łagodzenia łojotokowego zapalenia skóry twarzy
Łojotokowe zapalenie skóry twarzy – przyczyny, objawy i przebieg
Aby leczenie łojotokowego zapalenia skóry mogło być skuteczne, musi być poprzedzone wnikliwą diagnostyką. Tę należy oczywiście pozostawić lekarzowi, ale dobrze byłoby mieć chociaż podstawową wiedzę na temat ŁZS. Najważniejsze informacje na temat tej choroby zostały zebrane w poniższej tabeli.
- Ryzyko rozwoju ŁZS zwiększają następujące czynniki:
- wiek,
- zaburzenia hormonalne,
- obniżona odporność organizmu,
- stres,
- skłonności genetyczne,
- niewłaściwa dieta,
- nieprawidłowa pielęgnacja.
SEBORH
DERMOKOSMETYKI NA ŁZS KUP TERAZ
1. Czym leczyć miejscowo łojotokowe zapalenie skóry twarzy i głowy?
Terapia miejscowa opiera się przede wszystkim na lekach, które złuszczają naskórek. Ponadto działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Jednocześnie z nimi warto aplikować na skórę specjalne dermokosmetyki, np. z firmy Seborh, lub inne.
2. Czy objawy łojotokowego zapalenia skóry twarzy mają związek z płcią?
Specjaliści, na podstawie przeprowadzonych badań, wskazują, że choroba częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. W związku z tym łojotokowe zapalenie skóry twarzy ma silny związek z płcią. Nie oznacza to jednak, że nie pojawia się u kobiet. Istotnym czynnikiem ryzyka jest nieodpowiednia pielęgnacja. Aby uniknąć objawów, można także profilaktycznie stosować dermokosmetyki.
3. Czy łojotokowe zapalenia skóry twarzy można leczyć dietą?
Tak. Dieta może mieć zarówno korzystny, jak i niekorzystny wpływ na naszą skórę i tym samym przebieg łojotokowego zapalenia skóry twarzy. Aby uniknąć rozwoju lub wystąpienia choroby, należy unikać używek, ostrych przypraw, przetworzonej żywności oraz cukru. W diecie powinny się natomiast znaleźć źródła cynku oraz witamin z grupy B. Oprócz tego warto zadbać o skórę od zewnątrz, stosując dermokosmetyki, które zawierają naturalne składniki aktywne.
Bibliografia:
1. Bochenek A., Reicher M.: Anatomia człowieka. Tom 5, PZWL, Warszawa, 2007
2. Siemiątkowska J. M., Zakres trychologii kosmetycznej: Instytut Kosmetologii Fryzjerskiej Trichomed, Stargard, 2015
3. Weller R., Hunter J., Savin J., Dahl M.: Dermatologia kliniczna, Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2011
4. Padlewska K.: Medycyna estetyczna i kosmetologia, PZWL, Warszawa,2014
5. Adamski Z., Kaszuba A.: Dermatologia dla kosmetologów, Edra Urban & Partner, Wrocław, 2015
Zapalenie łojotokowe skóry twarzy – a głowa? Zastosuj zestaw Seborh
Zapalenie łojotokowe skóry twarzy to bardzo przykra dolegliwość, jednak co zrobić, kiedy choroba przeniesie się na głowę? Z pomocą przychodzi specjalistyczny zestaw z firmy Seborh. Warto zastosować wszystkie trzy kroki, by przyśpieszyć leczenie, ponieważ preparaty wzajemnie się uzupełniają.
- Płyn na łojotokowe zapalenie skóry Seborh działa złuszczająco, przeciwzapalnie, również hamuje rozwój bakterii i drożdży. Zawiera: kwas jabłkowy, migdałowy, glikolowy, pantenol, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, z miłorzębu i inne cenne składniki, dzięki którym płyn pobudza mikrokrążenie, wzmacnia naczynia krwionośne, wygładza skórę i niweluje problem łuszczącej się łuski. Należy go zastosować w formie masażu, co drugi dzień. Nie trzeba moczyć włosów, zostawić na noc. Rano umyć głowę szamponem.
- Etap drugi to zastosowanie szamponu na łojotokowe zapalenie skóry głowy z firmy Seborh. Jego zastosowanie jest bardzo ważne, ponieważ działa przede wszystkim przeciwgrzybiczo, a także zmniejszając świąd, nawilżając i oczyszczając. Ma w sobie między innymi: siarczek selenu, pirokton olaminy, ichtiol, mleczko pszczele. Powodują one normalizację pracy gruczołów łojowych i odbudowę naskórka. Trzeba go stosować co drugi dzień, na noc w formie masażu, po czym rano umyć głowę szamponem.
- Etap trzeci to zastosowanie wieczorem emulsji z firmy Seborh, która zmniejsza świąd, a także złuszcza i nawilża. Jej działanie jest oparte głównie na takim składniku jak pirokton olaminy. Zawiera też m.in.: siarkę, NMF, olej konopny, kwas mlekowy. Dzięki tym składnikom normalizuje pracę gruczołów łojowych, odkaża, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Należy ją stosować w formie masażu co drugi dzień na noc, a rano umyć głowę szamponem.