Cukrowa depilacja przepis - prosty sposób na gładką skórę
Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Możesz wykonać peeling cukrowy, peeling z soli, peeling enzymatyczny - ważne, by peeling wykonywać w formie masażu, kolistymi ruchami wcierać preparat. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się pasty cukrowej. Podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Na noc użyj maski nawilżającej. Tuż przed depilacją odtłuść skórę talkiem lub pudrem. Ten prosty zabieg spowoduje, że pasta będzie się lepiej przyklejać do skóry.
Po depilacji powstaną podrażnienia. Aby szybko się ich pozbyć należy przetrzeć skórę sokiem z cytryny, delikatnym tonikiem (bez zawartości alkoholu) lub wodą różaną. Depilowane miejsca możesz smarować delikatną oliwką po depilacji, która złagodzi ból i ukoi zaczerwienioną skórę, a dodatkowo doda jej blasku. Pamiętaj o regularnym peelingu. Tylko regularne ścieranie naskórka pomoże zapobiec wrastaniu włosów po depilacji.
Depilacja pastą cukrową – jak to zrobić? Krok po kroku
Nie trzeba od razu kupować gotowej pasty cukrowej, ponieważ łatwo zrobić ten preparat samodzielnie w domowym zaciszu. Do zrobienia pasty cukrowej potrzebujesz:
- 2 szklanki cukru
- 1/4 szklanki soku wyciśniętego z cytryny
- 1/4 szklanki wody
- ponadto garnek z grubym dnem oraz drewnianą łyżkę do mieszania.
Wodę wlewamy do naczynia, czekamy aż się zagotuje. Dopiero potem dosypujemy cukier oraz dodajemy sok z cytryny. Całość gotujemy na niewielkim ogniu, często mieszamy. Trzeba uważać, ponieważ łatwo przypalić!
Po upływie 30-45 minut pojawi się piękny bursztynowy kolor, cukier się rozpuści, do tego powstanie dość gęsta masa. To znak, że domowa pasta cukrowa jest już gotowa. Przekładasz całość do słodzonej miski, najlepiej metalowej.
Pamiętaj, aby aplikować preparat dopiero, gdy delikatnie przestygnie, bo w innym wypadku może dość do poparzenia skóry!
Depilacja pastą cukrową – wady i zalety
Pasta cukrowa ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, jednak warto zapoznać się ze wszystkimi przeciwskazaniami i minusami, aby uniknąć niemiłego rozczarowania.
Zalety
- Nie uczula – świetnie sprawdzi się dla osób, które nie mogą korzystać na przykład z wosku. Jej skład jest w 100% naturalny, dlatego bardzo rzadko wywołuje reakcję alergiczną.
- Tania – tak jak widać w przepisie, składniki do wykonania pasy cukrowej są ogólnodostępne, a ich koszt nikogo nie powinien przestraszyć. W skali roku na pewno zaoszczędzimy więcej pieniędzy używając pasty cukrowej, niż kupując na przykład tradycyjne maszynki do golenia.
- Praktyczna – aby wykonać zabieg depilacji pastą cukrową, nie musimy czekać tygodnia, aż włoski będą wystarczająco długie. Możemy jej użyć nawet kiedy nasz zarost ma zaledwie kilka milimetrów.
- Łagodna – pasta cukrowa przylega tylko do włosków, dlatego usuwanie ich nie sprawia bólu i nie wywołuje podrażnień na skórze.
- Czysta – pasta cukrowa z łatwością zmywa się z ciała za pomocą ciepłej wody i tyle! Łatwo ją też sprać z ubrań czy wyczyścić po niej blaty.
- Uniwersalna – możemy jej używać jednakowo przy depilacji nóg czy bikini albo pach.
Wady
- Aby efekt utrzymywał się długo, musimy nabrać wprawy przy używaniu pasty cukrowej. Na początku może to zajmować więcej czasu.
- Pastą cukrową nie da się też wydepilować większych powierzchni „na raz” – trzeba poświęcić na to chwilę dłużej.
- Pamiętajmy, że przy metodzie na ciepło temperatura może nie być naszym sprzymierzeńcem i przez gapiostwo może dojść do poparzeń.
- Pasta cukrowa może też rozjaśniać naszą skórę, dlatego radzimy nie używać tej metody do usuwania wąsika czy włosów z twarzy.