Izotek - Skuteczny Środek na Pryszcze i Trądzik

Mija 2 miesiące mojej kuracji Izotekiem,

Jak przebiega moja kuracja?
Mhh.
Dosyć bezproblemowo gdyż nadal nie występują u mnie poważne skutki uboczne z czego jestem bardzo zadowolona,)
Niedawno miałam wizytę u swojej pani dermatolog oraz kolejne badania krwi (uff ale obyło się bez omdleń:)
Wszystko jest w normie oprócz cholesterolu i trójglicerydów,które niestety trochę się powiększyły zamiast obniżyć ale nie jest jeszcze tak źle,)
Cholesterol mam 228 a trójglicerydy 205.
Derma kazała się nie przejmować i dała mi skierowanie na następne badania za miesiąc przed kolejna wizytą i zwiększyła mi trochę dawkę z 20 mg na dobę na 30 mg leku ale teraz zamieniam Izotek na jego tańszą wersje Axotret :)

Co do stanu mojej skóry oraz samopoczucia to:

Skóra twarzy lekko przesuszona,wystarczy dobrze nawilżający krem i jest dobrze bez żadnego łuszczenia.
Wysypu nadal brak i chyba już go nie powinno być:)Wyskakują mi normalnie jak kiedyś większe czy mniejsze niespodzianki głównie na brodzie czy na skroniach,które szybko wychodzą na wierzch i często muszę je jednak poddusić ale widzę ,że blizny potrądzikowe coraz bardziej bledną,)Pory trochę się spłyciły,)

Skóra ciała jest nawet w dobrej formie,staram się ją smarować balsamem chociaż co 2-3 dni i to w zupełności wystarcza,)

Skóra ust także lekko przesuszona ,od czasu do czasu mam małe pęknięcia wargi,które na szczęście szybko się goją .Używam 3 balsamów do ust które na razie radzą sobie z ich pielęgnacją,0

Mam przesuszone śluzówki nosa ,czasami czuję jakby mi z niego kapała woda i także podczas smarkania pojawia się krew ale w małych ilościach i tak to już trwa od miesiąca.

Możliwe skutki uboczne

  • poważne wysypki skórne - rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica
    toksyczno-rozpływna naskórka. Objawiają się kolistymi plamami na rękach i dłoniach lub nogach i stopach, często z pęcherzami w środku. W ciężkich przypadkach mogą pojawić się również pęcherze na klatce piersiowej i plecach oraz inne objawy towarzyszące, jak zapalenie spojówek czy owrzodzenia w jamie ustnej, gardle lub nosie. Często przed wystąpieniem wysypki pacjent odczuwa objawy grypopodobne jak ból głowy, ból różnych części ciała i gorączkę. W niektórych przypadkach wysypka może skutkować rozległym łuszczeniem się skóry, które jest potencjalnym zagrożeniem dla życia. Dlatego też nie należy lekceważyć objawów skórnych podczas stosowania leku,
  • reakcje anafilaktyczne i alergiczne - objawy reakcji anafilaktycznej to obrzęk twarzy, warg, gardła i jamy ustnej utrudniający oddychanie i/lub przełykanie, może pojawić się również nagły obrzęk dłoni, stóp i kostek. Ich pojawienie się wymaga natychmiastowego udania się na oddział ratunkowy. Reakcje alergiczne objawiają się dusznościami, nagłym uciskiem w klatce piersiowej i świszczącym oddechem, szczególnie u pacjentów chorujących na astmę. W razie wystąpienia tych symptomów należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
  • zaburzenia psychiczne - depresja lub zaburzenia powiązane, nasilenie się istniejącej depresji, skłonność do przemocy lub agresji, nietypowe zachowania, objawy psychotyczne. W przypadku pojawienia się zmian nastroju, utraty kontaktu z rzeczywistością, utrzymującego się smutku, lęku, poczucia dyskomfortu emocjonalnego i innych objawów zaburzeń psychicznych należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Odnotowano przypadki myśli i wyobrażeń samobójczych lub dotyczących samookaleczenia, a nawet prób samobójczych u pacjentów. Takie działania mogą podejmować nawet osoby niewykazujące objawów depresji,
  • rabdomioliza - rozpad tkanki mięśniowej mogący doprowadzić do niewydolności nerek. Choroba objawia się osłabieniem mięśni i może potencjalnie zagrażać życiu pacjenta. Charakterystyczne objawy obejmują: problemy z poruszaniem rękoma lub nogami, zasinienie części ciała, bolesność, obrzęki, ciemne zabarwienie moczu, małą ilość wytwarzanego moczu, zatrzymanie produkcji moczu, odwodnienie, splątanie. Rabdomioliza może wystąpić, jeśli podczas przyjmowania leku Izotek pacjent uprawia intensywną aktywność fizyczną,
  • zapalenie wątroby – przejawia się poprzez zmęczenie i zażółcenie skóry lub białek oczu. Jeśli się pojawią, to należy zaprzestać stosowania leku i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem,
  • zapalenie nerek – symptomy choroby to silne zmęczenie, problemy z oddawaniem moczu, opuchlizna i obrzęk powiek. Po ich wystąpieniu należy odstawić lek i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem,
  • ciężkie choroby jelit – jeśli u pacjenta podczas przyjmowania Izotek wystąpi silny ból brzucha, to koniecznie należy przerwać stosowanie leku i zasięgnąć pomocy medycznej. Bólowi brzucha mogą, ale nie muszą towarzyszyć nudności, wymioty i biegunka krwotoczna,
  • nadciśnienie wewnątrzczaszkowe – narażeni są na nie zwłaszcza pacjenci, którzy podczas terapii lekiem Izotek 10 mg lub Izotek 20 mg stosują antybiotyk z grupy tetracyklin. Możliwe objawy to utrzymujący się ból głowy, któremu towarzyszą wymioty, nudności oraz zaburzenia widzenia, włącznie z niewyraźnym widzeniem. Jeśli wystąpią, to zaleca się odstawienie leku i jak najszybszy kontakt z lekarzem prowadzącym,
  • zaburzenia oka – gdy pacjent zauważy pogorszenie widzenia (niewyraźne widzenie), powinien natychmiast odstawić lek i skonsultować się z lekarzem. W razie wystąpienia innych problemów ze wzrokiem należy poinformować lekarza.

Właśnie miną 3 miesiąc mojej kuracji:)

Skutki uboczne są minimalne z czego wciąż jestem bardzo zadowolona:)

Podczas comiesięcznej wizyty u Pani Dermatolog,mam zlecane także badania krwi.Ostatnie wyniki są bez większych zmian.Cholesterol i trójglicerydy jeszcze są zawyżone ale praktycznie ich poziom wzrósł tylko minimalnie więc organizm po woli normuje ich wysokość więc możliwe było podniesienie dawki z 30 mg dziennie na 40 mg,które przyjmuje 2 razy dziennie rano i wieczorem.


Cera:
Widać znaczną poprawę,jedynie sporadycznie wyskakują mi jakieś niespodzianki ale na prawdę bardzo rzadko i szybko się goją.Ślady po pryszczach lekko się rozjaśniły a pory delikatnie zwężyły.
Buzia nadal jest sucha ale dzięki dobremu nawilżaniu nie jest przesuszona ani się nie łuszczy.

Włosy:
Nie są już bardzo przesuszone dzięki ich porządnemu nawilżaniu,pomocne w tej kwestii były Balsam Planeta Organica do włosów przesuszonych zabiegami kosmetycznymi (recenzja tuż tuż) oraz olejek wzmacniający Babci Agafii (recenzja też nastąpi)

Ciało:
Praktycznie bez zmian wystarczy że posmaruje się balsamem Isana Med z mocznikiem raz na parę dni a nawet tydzień i nawilżenie jest na dobrym poziomie.

Oczy:
Nie odczuwam żadnego dyskomfortu,nic mnie nie podrażnia ani nie piecze co jest dla mnie dużym zaskoczeniem bo akurat z podrażnieniem oczu to często miałam problem przed kuracją.

Nos:
Tutaj w ostatnim czasie podrażnienie się powiększyło gdyż mam porządnie przesuszone śluzówki w nosie,porobiły mi się bolesne ranki więc musiałam go zacząć nawilżać,na razie za pomocą patyczka do uszu aplikuje Linomag Maść na te podrażnienia i czuję wówczas dużą ulgę.Krew jeszcze się pojawia ale w mniejszej ilości.

Usta:
Nadal przesuszone w ostatnim czasie nawet bardziej więc potrzebuję dobrze nawilżającego balsamu do ust,myślałam nad wypróbowaniem balsam Tisane podobno jest świetny.
Bez balsamu do ust ani rusz trzeba go mieć przy sobie podczas kuracji

To skóra wymagająca i o specjalnych potrzebach, dlatego wybierając krem do pielęgnacji cery naczynkowej, trzeba kierować się jego składem oraz działaniem tak, aby maksymalizować skuteczność i bezpieczeństwo jego działania.

Czytaj dalej...

Mogł_ś słyszeć, że ktoś w Twoim otoczeniu stosował izotek potocznie mówi się tak na kurację izotretynoinową, jednak w praktyce jest to nazwa jednego z leków na receptę zawierających ten składnik aktywny.

Czytaj dalej...

Dowiedziałam się o tym wyniku przez przypadek ponieważ byłam w lipcu w szpitalu z powodu poronienia, ciąża obumarła i teraz jak robiłam kontrolne tsh to zobaczyłam na mojej stronie badań robionych wyniki ze szpitala i tam właśnie był zaznaczony wynik na.

Czytaj dalej...

Słabną włókna kolagenowe i elastynowe, dlatego kremy 40 powinny wspomagać ich odbudowę, a więc zawierać duże ilości retinolu, czyli witaminy A, i witaminy C im wyżej na liście składników, tym lepiej.

Czytaj dalej...