Jak obciąć włosy łonowe mężczyźnie - Poradnik i Wskazówki
Jak obciąć włosy maszynką do strzyżenia?
Zanim dowiesz się, jak obcinać włosy maszynką do strzyżenia, warto zapoznać się z ogólnymi zasadami strzyżenia oraz ze sposobem działania maszynki. Jeśli planujesz regularnie wykonywać sobie pierwsze strzyżenie męskie maszynką, warto zainwestować w produkt, który spełni swoje zadanie. Nie decyduj się na najtańsze urządzenie dostępne na rynku.
Czemu warto kupić maszynkę dobrej jakości?
Słabej jakości maszynka może łatwo i często się psuć. Wystarczy drobna przeszkoda, aby zakłócić lub całkowicie zatrzymać jej działanie. Wówczas będziesz musiał niedługo kupić kolejną. Małe wydatki wkrótce się ze sobą zsumują i połączą w sporą kwotę. Warto więc od razu zainwestować w lepszy sprzęt.
Jednak domowe strzyżenie męskie wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Przeważnie wystarczy wydatek ok. 200 zł. Większość maszynek za taką kwotę będzie służyć ci przez długie lata.
Jak Samemu Obciąć Włosy w Domu? KROK PO KROKU
Nie masz czasu na wizyty u fryzjera? A może po prostu musisz działać szybko? Być może problematyczna była dla ciebie sytuacja, gdy w związku z pandemią koronawirusa salony fryzjerskie zostały zamknięte, a podcięcie włosów w domu stanowiło jedyną możliwość odświeżenia ich wyglądu. Niezależnie od powodu zdarzają się sytuacje, gdy czas chwycić za nożyczki i samodzielnie poradzić sobie ze zbyt długimi kosmykami lub zniszczonymi końcówkami włosów. Takie umiejętności z pewnością wykorzystasz na co dzień w domu. Jak obciąć włosy, by uzyskać zadowalający efekt? Czy podcinanie końcówek jest trudne? O czym pamiętać podczas strzyżenia włosów długich lub kręconych? Dowiedz się, jak przeprowadzić samodzielne cięcie krok po kroku, by uzyskać świetny efekt na swoich włosach.
W tym wpisie przeczytasz:
Jak obciąć włosy w domu? Obcinamy włosy bez wizyty u fryzjera krok po kroku
Czasami nie mamy czasu na wizytę u fryzjera, innym razem chcemy zaoszczędzić – albo po prostu nie mamy możliwości pójścia do salonu fryzjerskiego. Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji, każdy chociaż raz w życiu myśli o tym, jak obciąć włosy samodzielnie. I właśnie dlatego powstał ten poradnik – żeby to ułatwić. Bo obcinanie włosów w domu nie musi być trudne. Sprawdź, jak obciąć włosy w domu.
W tym poradniku wyjaśnię krok po kroku, jak obciąć włosy w domu. Możesz z tych instrukcji skorzystać przy samodzielnym obcinaniu włosów albo postępować w ten sam sposób, jeśli chcesz komuś podciąć włosy. Przygotowałam praktyczne porady dla osób, które chcą podciąć dłuższe włosy, obciąć krótkie włosy, podciąć tylko końcówki. Opracowałam też specjalny akapit z myślą o posiadaczkach kręconych włosów – kręcone kosmyki bowiem zazwyczaj stanowią wyzwanie. Zaczynamy! Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi obcinanie włosów w domu zamieni się w sztukę z happy endem, a nie w dramat w kilku aktach.
- czego potrzebujesz do obcięcia włosów w domu
- jak obciąć włosy długie
- jak obciąć krótkie włosy nożyczkami
- w jaki sposób podciąć szybko zniszczone końcówki
- czy można podciąć w domu włosy kręcone
- czyli wszystko, co dotyczy kwestii tego, jak obciąć włosy w domu
Jak samemu obciąć włosy średniej długości?
Najmniej skomplikowane jest podcięcie włosów średniej długości, szczególnie jeśli chcesz ściąć końcówki prosto. To sposób uniwersalny, stanowiący dobry punkt wyjścia do stworzenia różnego typu uczesań. Możesz później czesać się w niski kucyk, fale, koczek tuż przy karku. Panuje także moda na proste, równe włosy sięgające ramion.
Na pewno poradzisz sobie z podcięciem włosów w ten sposób. Oto instrukcja krok po kroku:
Pamiętaj, że mokre włosy są dłuższe, więc po wysuszeniu stracisz nieco z długości. Weź to pod uwagę, korzystając z metody cięcia na mokro.
Co w przypadku, gdy chcesz uzyskać boba lub long boba – modną i bardzo wygodną fryzurę? Możesz to zrobić w kilku krokach.
- Podobnie jak w pierwszym przypadku: działaj na mokrych włosach. Po umyciu dokładnie je rozczesz.
- Zrób przedziałek pośrodku głowy i podziel włosy na dwie równe części. Możesz użyć do tego celu końcówki grzebienia fryzjerskiego.
- Zrób dwa kucyki po bokach głowy. Następnie na każdym z nich zawiąż gumki, wyznaczające długość, do której chcesz obciąć włosy.
- Obetnij kucyk dokładnie na wysokości zaznaczonej drugą gumką.
- Rozpuść włosy i dokładnie rozczesz. W razie potrzeby wyrównaj końcówki.
- Zepnij włosy klamrą, pozostawiając jedno wolne pasmo. Podziel je na dwie części i skoryguj ewentualne nierówności. Podobnie działaj w przypadku reszty włosów, podcinając pasmo po paśmie.
Opisana wyżej metoda to także punkt wyjścia do podcięcia nieco dłuższych włosów na półokrągło. Jeśli interesuje cię taki właśnie efekt, dwa kucyki zwiąż gumką jak chustkę pod brodą, dokładnie na środku. Drugą gumkę umieść na wysokości linii cięcia. Złap włosy grzebieniem z wąskimi zębami, by unieruchomić kosmyki, a następnie zetnij włosy.
Scena 3. Jak obcinać zniszczone końcówki
Wyobrażam sobie jeszcze jedną sytuację. Może masz długie włosy i wcale nie chcesz ich ścinać, ale już widzisz, że końcówki są rozdwojone, cieńsze i po prostu brzydkie. Co wtedy? Pozostaje podciąć końcówki.
Ha, niby taka prosta sprawa, a jest kilka metod podcinania końcówek. Przygotowałam dla Ciebie aż trzy sposoby.
Cięcie na prosto:
- Tą metodą obetniesz włosy o 1-5 cm.
- Umyj włosy albo spryskaj je wodą.
- Dokładnie rozczesz włosy na prosto.
- Możesz poprosić kogoś, żeby za pomocą nożyczek i grzebienia podciął ci końcówki na prosto albo postępować jak w przypadku obcinania na prosto – zwiąż włosy w kucyk i tknij.
Podcinanie samych końcówek, bez tracenia długości:
- Skręcaj pojedyncze pasma włosów.
- Obcinaj nożyczkami pojedyncze, wystające włoski.
- W ten sposób pozbędziesz się tylko rozdwojonych końcówek.
Do usuwania rozdwojonych końcówek przydać się może też maszynka ze specjalną nasadką (do maszynek Fox pasuje końcówka Split End) albo urządzenie Split Ender.
Metoda podcinania na gumki:
- Zwiąż włosy w niski kucyk.
- Związuj włosy gumką co 4-5 cm.
- Ostatni „kucyk” to włosy, których chcemy się pozbyć. Tak więc zrób małe „ciach” i gotowe.
- Rozpuść włosy i skoryguj ewentualne nierówności.